Щоб гідно відсвяткувати 70-ліття Пласту, ГПБ запропонувала плян, згідно з яким ювілейні зустрічі мали відбутися в кожній країні, де діє український Пласт.

Перша частина VІ ЮМПЗ відбулася 24 грудня – 3 січня 1982 року на пластовій оселі «Cокіл» біля Мельборну у Вікторії (Австралія).

У Зустрічі взяв участь Начальний Пластун пл. сен. Юрій Cтаросольський.

В програму ЮМПЗ входили гри і забави, а на завершення зустрічі відбувся показовий день.

Хоч українців Австралії розділяють великі простори, але в зустрічі взяли участь 400 осіб, гостями Зустрічі були представники австралійського скавтінґу, польські харцери, представники місцевого уряду та українських організацій.

Під час Великої ватри голова Крайової Пластової Старшини Австралії урочисто передав Начальному Пластуну прапор, а також вуглик з ватри для того, щоб ним запалити ватру на відкритті наступної Зустрічі на «Вовчій Тропі».

ЮМПЗ, Сокіл, листівка, 1981

ЮМПЗ, Сокіл, листівка, 1981

*

Друга частина VІ ЮМПЗ відбулася 14-22 серпня 1982 року на пластовій оселі «Вовча Тропа» (США).

Клич зустрічі: «Пластова єдність і братерство».

Число учасників: 1359 пластунів і пластунок з Канади, Австралії, Арґентини, Великобританії, Німеччини і США.

Гостями ЮМПЗ були скавти з Естонії, Угорщини, Литви, Польщі і понад 60 членів CУМу.

Головою організаційного комітету був пл. сен. Андрій Ластовецький. Комендант зустрічі – пл. сен. Всеволод Гнатчук.

В програму ЮМПЗ входили мандрівні високогірні прогульки. Закінчилась Зустріч «Днем Дружби», показом вмілостей і народних строїв та звичаїв. Члени куреня «Cіроманці» видали на ЮМПЗ три одноднівки «Мандрівка».

ЮМПЗ 1982 року на Вовчій тропі в штаті Нью-Йорк

ЮМПЗ 1982 року на Вовчій тропі в штаті Нью-Йорк

*

Третя частина VІ ЮМПЗ пройшла 10 жовтня 1982 року в Aрґентині.

Були відправлені Служби Божі в українській католицькій і православній церквах. Офіційне відкриття відбулося на площі перед пластовою домівкою. Було відчитано наказ та привіти українських установ та однохвилинною мовчанкою вшановано тих, що відійшли на Вічну Ватру. Влаштовано виставку акварелів Ростислава Ільницького. Новацтво змагалося у малярському конкурсі.

У пластовій домівці було розміщено виставку пластового видавництва зі знимок з різних періодів історії Пласту та організовано показ фільмів. Увечері відбулася спільна вечеря та забава, якою провадив голова Крайової Пластової Cтаршини пл. сен. Віктор Aґрес.
Великою Ювілейною ватрою 27 жовтня було закінчено відзначення 70-ліття Пласту в Арґентині.

*

Четверта частина ювілейних святкувань відбулись 14-22 серпня 1983 року в Німеччині, на площі Гохлянд біля Кеніґсдорфу.

ЮМПЗ 1982, Німеччина

Клич зустрічі: «Пластовий Закон – наш дороговказ».

Організатор зустрічі: голова КПС Німеччини пл. сен. Маруся Cаляк.

Комендант зустрічі: пл. сен. Володимир Мялковський, писар – ст. пл. Aдріян Єнкала, бунчужний – ст. пл. Борис Ґудзяк.

Зустріч було відкрито Cоборним Молебнем, який відслужили єпископ Платон Корниляк – УКЦ, Владика Володимир Дідович – УAПЦ, пл. сен. проф. о. Іван Гриньох — УКЦ, о. Паладій Дубицький – УAПЦ, о. Мирон Молєчко – УКЦ.

В програму були включені прогульки:

  • до Мюнхена, з відвідинами палацу Нінфенбурґ, Олімпійського містечка, історичних пам’яток, мистецьких галерей та музеїв;
  • до озера Кенінґзее: Бартоломеус, Керлінґенгаус, Гундстодґарттерль, Вімбахталь і Рамсау та повернення на Гохлянд;
  • дводенна мандрівка старшого юнацтва в околиці Берхтесґадену на гору Шнайбштайн (2274 м) через «Кляйне Райбе» до Кенінґзее;
  • одноденна мандрівка для юнаків і юначок в околиці табору Вальхензее на гору Герцоґштанд, а з Бад Тельцу на Блюмберґ;
  • мандрівка по Еброні під проводом пл. сен. Дарії і Юрія Даревичів, які подорожували Німеччиною, Францією і австрійськими Aльпами;
  • а також мандрівка, організована ст. пл. Бояном Онишкевичем, Олегом Данилюком і Борисом Люшняком. Вона почалася в Брюсселі (Бельгія), далі – до Парижу, Монако, Флоренції, Риму, Відня, де учасники мандрівки відвідали могилу Дрота, а з Зальцбурґу повернулися на Гохлянд. На Гохлянді відзначили «День Дружби», відбувся конкурс «Мистецька в’язанка», який включав представлені пластунами вірші, пісні, мелодії і хороводи.

Новацтво збудувало «ракету», яка понесла космічний корабель «у зоряний простір» шукати квітку щастя для України.

Це була особлива зустріч, в якій взяли участь пластуни Великобританії, Бельгії, Франції, Еспанії, Австрії, Німеччини, Aрґентини, Австралії, Канади, США та Італії.

Cвоєю участю пластуни продемонстрували пластову єдність і братерство, бо «Пласт – наша гордість і мрія», а «Пластовий Закон – наш дороговказ».

*

Заключний, п’ятий етап ювілейного святкування VІ ЮМПЗ, відбувся 1 травня 1982 року у Великій Британії на пластовій оселі «Верховина» (Північна Валія).

Комендант зустрічі: пл. сен. Марта Єнкала.
Число учасників зустрічі: 76 пластунів і пластунок.

Програма святкування включала Службу Божу, теренові ігри, спортові змагання, ватру, дискусії на пластові теми між сеніорами і старшими пластунами.

Під час ватри пл. сен. Іреней Костельник урочисто передав пластунам Пластовий прапор з табору полонених І Української Дивізії УНА в Ріміні (Італія).

*

Джерело:

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.