Міжнародна діяльність Пласту: огляд 2012

Минулого року Міжнародна Служба Пласту та 100 кроків підготували міжнародний огляд пластових та скаутських подій 2011 р.

Пропонуємо оглянути рік 2012. Події подані у хронологічному порядку.

Матеріал підготували
ст.пл.вірл. Дзвінка Петришин, ЧоК,
ст.пл. Андрій Ребрик, ЦМ

Вже надходить до завершення 2012 рік. Він для кожного з нас був чимось особливим, а для Пласту був роком святкування 100-літньої історії нашої організації!

Окрім проведення величезної кількості акцій, присвячених століттю Пласту в Україні, пластуни також брали участь у міжнародних заходах.

Про ці та інші події з міжнародного життя Пласту в 2012 року розповімо вам нижче.

ЮМПЗ в Австралії

Розпочався цей пластовий міжнародний рік, а точніше закінчився попередній – Ювілейною Міжкрайовою Пластовою Зустріччю, що відбувалась 26 грудня до 3 січня поблизу Канберри, Австралія.

Пластуни Австралії традиційно проводять свої табори саме під час різдвяно-новорічних свят, оскільки в цей час у південній півкулі – літо. З України участь у ЮМПЗ взяли 4 представників: Юрій Юзич, Дмитро Колесник, а також Наталія і Дарія Кияк.

ЮМПЗ в Австралії

ЮМПЗ в АвстраліїЮМПЗ в Австралії

Джерела:

*

Міжнародний семінар в ОАЕ

Вже незабаром, в лютому ст.пл.скоб Микола Яриновський став учасником міжнародного скаутського семінару в м. Шардж, ОАЕ.

Загалом на зустрічі учасниками було більш, ніж 90 скаутів з усього світу. Україна на цьому заході представлена вже вдруге. Тематика семінару – «Скаутинг і залучення фізично обмежених людей».

Міжнародний скаутський семінар в ОАЕ

Міжнародний скаутський семінар в ОАЕ

Джерела:

*

Пік 100-ліття Пласту в Антарктиді

5 лютого 2012 року залишиться в історії Пласту яскравою подією. Саме цього дня українсько-чеська група науковців здійснила першопрохід на один з піків материкової Антарктиди (поблизу української станції “Академік Вернадський”) і назве його піком “100-ліття Пласту”.

На піку 100-ліття Пласту

На піку 100-ліття Пласту

Джерела:

*

Міжнародна Конференція Католицьких Скаутів

Згодом, знову ж таки в лютому, міжнародний комісар НОСУ – Олена Галушка взяла участь в зустрічі робочої групи із планування роботи Міжнародної Конференції Католицький Скаутів (International Conference of Catholic Scouts).

Відбувався захід 11-12 лютого у Далган Парку, поблизу Дубліна, Ірландія. У зустрічі взяли участь представники таких країн, членів Конференції: Іспанії, Португалії, Італії, Словаччини, Чехії, Ірландії, Німеччини, Франції, а також України, яка ще не стала членом ICCS.

На зустрічі обговорювалися проблеми розвитку католицького скаутингу, виклики, які сучасне суспільство ставить католицькій вірі, а також планувалися майбутні заходи.

Міжнародний комісар НОСУ провела презентацію діяльності українських скаутів та запросила усіх присутніх на заходи до святкування 100-ліття Пласту.

Джерела:

*

Скаутський бал у Будапешті

У м. Будапешт, Угорщина, 11-12 лютого відбувся традиційний щорічний скаутський бал. Троє пластунок зі Львова – Оксана Баліцька, Юлія Оленчин та Олена Рибак склали українську делегацію на цій святково-урочистій події. На цей бал пластунів люб’язно запросила скаутська організація Угорщини (Hungarian Scout Association).

Святковий вечір проходив у «Budapest Szent Imre high school». Із захопленням можна було спостерігати за красою та злагодженістю танців, а також на шоу-програмою, підготовленою організаторами. Попри всю красу самого балу, варто відзначити, що оригінальність тематик, а саме «Гавайський стиль», не суперечило самій концепції свята.

Скаутський бал у Будапешті

Скаутський бал у Будапешті

Джерела:

*

Молодь в дії, тренінг в Грузії

З 22 по 29 квітня в рамках програми «Молодь в дії» відбувся тренінг «T-New» у місті Качреті, Грузія. Участь в ньому взяла пластунка, активний член Міжнародної Служби Пласту – Софія Гарбузюк.

Програма “Молодь в дії” – це програма Європейського Союзу, яка надає можливості міжнародної співпраці для молоді країн Європи, у тому числі й України. За підтримки програми молоді люди з України у співпраці з партнерами з інших країн можуть брати участь у молодіжних обмінах та міжнародній волонтерській діяльності.

Тренінг в Грузії

Тренінг в Грузії

Тренінг в Грузії

Тренінг в Грузії

Джерела:

*

Свято Весни британських пластунів

2-4 червня на оселі “Верховина” (Rangemore, Llysfaen, Colwyn Bay, Wales) пластуни Великої Британії та Ірландії в рамках відзначення 100-ліття Пласту провели Міжкрайове Свято Весни 2012. Участь у заході взяли також четверо виховників з України – Дзвенислава Петришин, Христина Федотова, Тарас Зень та Андрій Ребрик.

В рамках СВ був організований також і вишкіл попередньої пластової підготовки для зацікавлених Пластом батьків та молоді. Вишкіл продовжився в Ірландії 6 – 10 червня.

Свято Весни, Велика Британія

Свято Весни, Велика Британія

Свято Весни, Велика Британія

Свято Весни, Велика Британія

Джерела:

*

Перша пластова таборова зустріч в Ірландії, 9-10 червня 2012

9-10 червня на пластовій оселі “Ватра” в Ірландії відбулася перша в історії українців Ірландії пластова таборова зустріч, присвячена 100-літньому ювілеєві Організації. Зустріч відбулася як одна з точок програми вишколу попередньої пластової підготовки для зацікавлених українців Ірландії (Дублін, 6-10 червня 2012 року).

Провід та учасники таборової зустрічі

Провід та учасники таборової зустрічі

Закопуємо капсулу з привітаннями для майбутніх поколінь

Закопуємо капсулу з привітаннями для майбутніх поколінь

Програма таборової зустрічі включала 2 повноцінні дні за зразком пластового табору в Україні – з гутірками, інструктажами, тереновими іграми, ватрою тощо. Учасниками табору стали українські родини – батьки та їхні діти з різних міст Ірландії.

Джерела:

*

Сходження на найвищу вершину Північної Америки – Деналі

16 червня 2012 року о 9-00 за місцевим часом при температурі бл. -40 і шаленому вітрі двоє українців – ст.пл. Ігор Карабін, ВБ та друг Ігор Дикий підкорили найвищу вершину Північної Америки г. Мак-Кінлі (Деналі), 6194 м.

Мак-Кінлі – гора в Кордильєрах, найвища точка Північної Америки. Знаходиться в одному з гірських хребтів Аляски, США. Висота 6194 м. Вперше подолана 1913 р. Гора Мак-Кінлі, як найвища вершина Північної Америки входить до складу альпіністського проекту «Сім вершин».

Ігор Карабін та Ігор Дикий під час підйому на Мак-Кінлі

Ігор Карабін та Ігор Дикий під час підйому на Мак-Кінлі

Джерела:

*

Пластуни на Монблані

З нагоди 100-ліття Пласту 10 липня троє пластунів з Бельгії, до яких приєдналась студентка з України, яка вчиться в Франції, здійснили сходження на найвищу вершину Європи Монблан (4808 м) і розгорнули на вершині пластовий прапор

Бельгійські пластуни на Монблані

Бельгійські пластуни на Монблані

Джерела:

*

Джемборі польських скаутів “Grunwald-2012”

А ще, цього року вперше в рамках проекту “Time for partnership” українська делегація у складі міжнародного секретаря Пласту Дзвенислави Петришин та члена МС Пласту Христини Вишньовської взяла участь у польському Джемборі “Grunwald-2012”.

Джемборі відбувалося з 10 по 15 липня поблизу поля битви Грюнвальд. У джемборі взяло участь більше 1500 скаутів Польщі, а також гості з Литви, Білорусі, Чехії та України.

Українська делегація на джемборі в Польщі

Українська делегація на джемборі в Польщі

Джемборі в Польщі

Джемборі в Польщі

Джерело:

*

Ювілейна Міжкрайова Пластова Зустріч до 100-ліття Пласту

Факти про ЮМПЗ

Тривалість 17 днів: 09-25 серпня 2012 року
Присвячене 100-літтю Пласту
2 етапи:
Таборовий 09-18 серпня

 • 3 новацькі табори
 • 19 юнацьких таборів
 • 4 старшопластунські табори
 • 2 мандрівки Україною для сеньйорів
 • Понад 1100 учасників (враховуючи виховників та інструкторів таборів)
 • Карта таборів

Зустріч у Львові 18-25 серпня

 • 1758 учасників – з них 31 пташат, 79 новаків, 994 юнаки та юначки, 654 волонтерів та виховників
 • 60 точок для занять учасників в 4 зонах, що діяли впродовж 4 днів: територія УКУ, Парк Погулянка, Шевченківський гай, Золочівський замок

Географія

 • Пластуни із 11 країн
 • Скаути із 7 країн

PR

 • 30 сюжетів, що вийшли на 11 національних каналах
 • 15 статей в друкованих виданнях
 • Понад 130 згадок на Інтернет-ресурсах
 • 10444 відвідувачі веб-сторінки 25 серпня, що в 4-5 разів перевищує звичну відвідуваність

Більш як 600 пластунів встановили рекорд України “Найбільший ланцюг, складений з пластових хустин”. Його довжина становила 392.3 метри

Оцінювання учасниками

 • 96% учасників оцінили 1 етап як «задоволені» або «дуже задоволені»
 • 95% учасників оцінили 2 етап як «задоволені» або «дуже задоволені»
Велике спільне фото з відкриття ЮМПЗ у Львові

Велике спільне фото з відкриття ЮМПЗ у Львові

Ролик “Будь іскрою, як мрієш бачити багаття” знято у 2012 році на ЮМПЗ. Основний виняток — початкові кадри із пластового табору 1947 року. Режисер: Омелян Ощудляк, оператор: Юрій Данкевич, лінійний продюсер: Ярема Дух.

Аудіо з диску “При ватрі“.

Фільм Олега Яськіва про Ювілейну Міжкрайову Пластову Зустріч 2012 “Симфонія радості”!

 • Режисер – Олег Яськів
 • Оператор-постановник – Мар’ян Боровець
 • Монтаж – Мар’ян Боровець, Олег Яськів
 • Виробництво – VideoFactory

Джерела:

*

Міжнародна конференція до 100-ліття Пласту, 23 серпня 2012 р., Львів

23 серпня 2012 р. (четвер) у рамках ЮМПЗ відбулася святкова міжнародна конференція, присвячена 100-літтю Пласту, участь в якій взяли відомі науковці – о. д-р Борис Ґудзяк, д-р Богдан Гаврилишин, д-р Ігор Юхновський, д-р Орест Субтельний, Любомир Гузар та ін.

Під час Конференції відбулася презентація щойновиданої книги з історії Пласту на Закарпатті – “Пласт на Закарпатті в минулому і сьогодні”. Це – матеріали Міжнародної наукової конференції, що відбулався в рамках 1-го Всеукраїнського джемборі в с. Невицьке 1996 року.

Міжнародна конференція до 100-ліття Пласту

Міжнародна конференція до 100-ліття Пласту

Міжнародна конференція до 100-ліття Пласту

Міжнародна конференція до 100-ліття Пласту

Міжнародна конференція до 100-ліття Пласту

Міжнародна конференція до 100-ліття Пласту

Джерела:

*

15 Міжнародна Скаутська Зустріч для культурного обміну

Не встигло ще закінчитися ЮМПЗ, як Максим Студілко представляв український скаутинг на 15 Міжнародній Скаутській Зустрічі для культурного обміну, що відбувалась 24 серпня по 2 вересня в Міжнародному скаутському центрі м. Каїр та м. Александрія, Єгипет.

Учасниками зустрічі були 45 скаутів з 24 країн, переважно арабського та африканського скаутських регіонів.

Окрім того, на Зустрічі були представники Колумбії (Американський регіон), Фінляндії (Європейський регіон), Молдови, Росії, Грузії, Азербайджану та України (Євразійський регіон). Захід пройшов під гаслом «Together to share the culture» – “разом для обміну культурою”.

В Єгипті відбувалась 15 Міжнародна зустріч скаутів для культурного обміну (29.08-02.09.12)

В Єгипті відбувалась 15 Міжнародна зустріч скаутів для культурного обміну (29.08-02.09.12)

В Єгипті відбувалась 15 Міжнародна зустріч скаутів для культурного обміну (29.08-02.09.12)

В Єгипті відбувалась 15 Міжнародна зустріч скаутів для культурного обміну (29.08-02.09.12)

Джерело:

*

Медіатреніг в Іспанії

Літо закінчилося… і вже пізньої ночі першого вересня, не встигнувши відчути львівської осені, двоє пластунів зі Львова – Роман Балук та Петро Задорожний – відправились у далеку дорогу на захід – до берегів сонячної Іспанії для презентації України у міжнародному проекті “360° Peace in Media” в рамках програми Євросоюзу «Youth in action».

360° Peace in Media – це тижневий тренінг, метою якого є поглибити знання учасників у сфері співпраці медіа, громадських організації та окремих журналістів. Навчити використовувати засоби медіа (фото, відео тощо) для пропагування миру та впливу на перебіг міжнародних та внутрішніх конфліктів.

Міжнародний проект 360° Peace in Media в рамках програми Євросоюзу «Youth in action»

Міжнародний проект 360° Peace in Media в рамках програми Євросоюзу «Youth in action»

Міжнародний проект 360° Peace in Media в рамках програми Євросоюзу «Youth in action»

Міжнародний проект 360° Peace in Media в рамках програми Євросоюзу «Youth in action»

Джерела:

*

Inspire Japan 2012

Від 11 до 20 вересня представники НОСУ взяли участь у зустрічі «Inspire Japan 2012». Про свої враження та поради, щодо майбутнього Світового Джемборі в Японії Пластовому порталу розповіли Ярина Галушка та керівник делегації Андрій Розсказов.

Зустріч в Японії

Зустріч в Японії

Зустріч в Японії

Зустріч в Японії

Як член ВОСР Україна може брати участь у всіх Джемборі всесвітньої організації. Найсуттєвішою витратою для українських скаутів, що мають намір взяти участь у 23 Всесвітньому Джемборі 2015, стане переліт, вартість якого складе 1,2-1,5 тисячі доларів. Сума велика, проте якщо почати заощаджувати прямо зараз і кожного місяця відкладати по 50 доларів, то до літа 2015 р. сума уже не виглядатиме не підйомною.

Міжнародна служба також розпочинає переговори із японськими компаніями, авіалініями та посольством. Будемо працювати і з іншими приватними донорами, які можуть бути потенційними спонсорами.

*

Семінар 9th Central European Pastoral Seminar of ICCS – European Mediterranean Region

Семінар відбувся 5-7 жовтня 2012. Темою семінару було: Importance – Parents – Family Scouting Сімейний
Скаутинг – Батьки – Важливість.

Учасниками були представники католицьких скаутських організацій центральної Європи (Словаччина, Чехія, Угорщина, Німеччина та Україна), семінаристи та священники.

Основним завданням ICCS є виховання скаутів на засадах католицької церкви. Україна наразі не є членом ICCS, для того, щоб здобути членство необхідно зареєструвати скаутську католицьку групу, яка є в складі НОСУ, мати рекомендацію від єпископа та подати відповідні документи на затвердження в ICCS.

Український скаутинг на семінарі презентувала Міжнародний секретар Пласту Дзвенислава Петришин.

*

Український молодіжний форум Росії 2012

Форум відбувся 5-7 жовтня у м. Пушкіно, Московської області. На ньому були присутні українці з таких російських міст, як: Вороніж, Санкт-Петербург, Нижній Новгород, Петрозаводськ, Калуга, Гусь-Хрустальний, Омськ, Саратов, Якутія та Москва.

Український Пласт на заході представляли члени міжнародної Служби Пласту ст. пл. вірл. Наталія Медвідь та ст. пл. Софія Гарбузюк.

Пластуни взяли участь в Українському молодіжному форумі Росії "Молодіжний діалог у дії" (5-7.10.12)

Пластуни взяли участь в Українському молодіжному форумі Росії “Молодіжний діалог у дії” (5-7.10.12)

Джерела:

*

Пластова праця в Ірландії

27 жовтня 2012 року в містечку Атаї (Ірландія) на пластовій оселі “Ватра” відбулись пластовий збір та сходини на тему “Підготовка до здачі відзнаки пластуна прихильника”.

На сходинах були присутні 7 дітей та 5 дорослих. Сходини проводила ст. пл. вірл. Дзвенислава Петришин.

Пластуни в Ірландії

Пластуни в Ірландії

Пластуни в Ірландії

Пластуни в Ірландії

В рамках візиту міжнародного секретаря Пласту до Ірландії в м. Дубліні відбулась також зустріч з міжнародним секретарем Національної Скаутської Організації Ірландії Крістофером МакКан та відповідальною за Дублінський скаутський округ – Джеральдін Сміт.

Джерела:

*

Міжнароднйий проект “Best Practices for inclusive society” в Хорватії

У місті Нова Градішка, Хорватія, 4 листопада розпочався міжнародний проект “Best Practices for inclusive society”. Країни учасниці проекту: Албанія, Вірменія, Туреччина, Україна, Румунія, Молдова, Болгарія, Італія та Хорватія.

Україну представляла Член міжнародної Служби Пласту ст. пл. вірл. Софія Каїнська, СВ.

Під час зустрічі у Хорватії

Під час зустрічі у Хорватії

Джерела:

*

Міжнародна акція Вифлеємського Вогню Миру

15 грудня 2012 р. о 14 год. делегація пластунів України взяла участь у церемонії урочистого передання Вифлеємського Вогню Миру скаутам зі всього світу. Це п`ятий рік, коли пластуни офіційно переймають Вогонь.

Церемонія відбувалась вже традиційно відбувалась у Відні в римо-католицькій церкві напередодні Різдва.

16 грудня 2012 р. пластуни передали Вогонь українській громаді Відня на Службі Божій в церкві Св. Варвари. А цього ж дня увечері, на святковій свічечці, передали Вогонь українським пластунам у Мюнхені.

Вифлеємьский Вогонь Миру у Відні

Вифлеємьский Вогонь Миру у Відні

Вифлеємьский Вогонь Миру у Відні

Вифлеємьский Вогонь Миру у Відні

Крім України, вогонь поширюватимуть серед діаспори в країнах – Естонії, Литві, Латвії, Румунії, Сербії, Німеччині, Австрії, Росії, Ірландії, Великій Британії, Болгарії та Швейцарії.

Джерела:

*

100-ліття Пласту на карті світу


Переглянути 100-ліття Пласту на мапі України та світу на карті більшого розміру

*

0 коментарів

Трекбеки/Пінгбеки

 1. Огляд міжнародної діяльності Пласту 2013 | 100 кроків — історичний пластовий блог - […] два роки (2011, 2012) Міжнародна Служба Пласту та 100 кроків готують […]
 2. Огляд міжнародної діяльності Пласту 2013 | 100 кроків - […] два роки (2011, 2012) Міжнародна Служба Пласту та 100 кроків готують […]

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This