Пластуни Лондона запалили Свічки Пам’яті у всіх куточках міста, вшановуючи закатованих голодом українців у 1932-1933 роках.

І також, у справжню осінню Лондонську погоду, 24 листопада 2012 p. приєдналися до усієї української громади Лондона на панахиді пам’яті мільонів жертв Голодомору, яка відбулася в Українській Православній Церкві. У відзначенню брали участь також чисельна молодь Пласту і СУМу.

У звернені до вірних о. Богдан пригадав страшну статистику тих років, а о. Євген підкреслив на пам’яті про історичні події як підставу у будові нації і її майбутього. Після покладання вінків й квітів при пам’ятникові Жертвам страшного Голоду представниками СУБ Лондон і ОбВУ, присутні розігрілися при чаї та каві у парафіяльній залі, де посол України, пан Володимир Хандогій звернув увагу присутніх на єднаючу силу цієї страшгої події, яка знаходить свій вияв наприклад у Поминальному ході в Україні.

Він у переговорах з установами в Англії і Уейльсу, щоб відзначити вклад уейльського журналіста Ґарета Джонса (1935) у розширенні несприйнятних вістей про ґеноцид серед вільного світу. Представник СУБ Лондон, Влодко Павлюк, згадав приголомшуюче число жертв цієї трагедії, від наслідків якої український нарід досі терпить, і обіцяв не забути пожертву померлих передаючи пам’ять про їх героїзм наступому поколінні.

Доки ми їх пам’ятатимо – їх пам’ятимуть наші нащадки!

Карта Лондона

*

Джерело:

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.