ст.пл. Ірина Мухіна, L: мандрівка рою “Чічки”

Від 14 до 16 вересня 2012 р. рій “Чічки” мандрував маршрутом: Рахів – с. Луги – ур. Перемичка (під г. Говерла) –Рахів – Карпатський біосферний заповідник – с. Ділове – Географічний Центр Європи.

Першочерговою ідеєю мандрівки було сходження на найвищу гору Карпат, але сильний туман і дощ стали на заваді. Проте вдалося дібратись аж до ур. Перемичка, а це вже майже під самою вершиною Говерли. На цій зупинці не довелося нудьгувати – працівник Карпатського біосферного заповідника п. Дмитро Брехлічук, який супроводжував мандрівників, провів цікаву прогулянку та розповів про унікальні карпатські праліси і багатства Чорногірської верховини.

Збулася ще одна моя мрія! Мій улюблений і єдиний рій був зімною у найріднішому місці на землі! 🙂

День 1.
Ми приїхали в пятницю, було досить пізно, але дорога не була важкою. Їхали вже традиційно з майже “нашим” водієм 😉

День 2.
У суботу зранечку мені подзвонила пластунка Аня Колачук (яка тепер вчителює у школі №2) з-під Говерли і сказала, що там світить сонечко і ніщо не віщує негоди. Те саме було в Рахові, тому ми не мали причин НЕ йти…

Наш водій довіз нас до с. Луги (КПП) там ми пересіли на УАЗ. Для мене було загадкою, як ми туди влізем, але влізли… Було дуже весело, діти так співали, що тремтіли вікна 🙂 Водій був в легкому шоці )) Нами трясло добряче, але дітям був цікавий такий “екстрим” – вони були щасливі… аж поки машина не заглохла. Не знаю, що сталося, але далі – ми йшли пішки…

До Перемички залишалося йти добрячих пів шляху.

Ми вирішили скоротити дорогу – скосити і взяти один підйом.

Почався дощ 🙂

Дібравшись до ур. Перемичка (то вже під г. Говерлою) пішли відігріватись в лісничу хатинку Карпатського біосферного заповідника. Ми мали дозвіл від КБЗ і нас нормально впустили.

Був сильний туман. До Говерли залишилось близько години ходи…

Через негоду, ми втратили час… Якби піднялись, то верталися б вже затемна, а то доволі страшно.

Після відпочинку, ми урочисто отримали відзначки і прапор на згадку про цей видатний день 🙂 Трохи погуляли Перемичкою. Відвідали інформаційний центр КБЗ, трохи подивилися і послухали про Чорногірський хребет…

Коли повертались назад – дощ перестав.

Їхали доволі екстримально, як на справжніх “американських гірках”, бо то був причіп: було просторо і під “відкритим небом”. Діти тішились ніби на якомусь атракціоні 🙂

З Лугів вже добирались своїм бусом.

Близько 21-ї були вдома 🙂 Повечеряли, помились… подивились фільм “Поліанна” і лягли спати.

День 3
В неділю відвідали службу Божу у місцевій греко-католицькій церкві. Тут же розміщений барельєф владики Івана Маргітича, що пластував на теренах Закарпаття у 30–40-их роках та носив пластове псевдо Братчик Муравель.

З цієї нагоди, новачки дізнались про славну історію Закарпатського пласту, в тому числі про пластунку і закарпатську поетесу Миколаю Божук (похована неподалік).

Трохи згодом, новачки вирушили на екскурсію в Карпатський біосферний заповідник, де розташований найбільший і найкращий музей екології гір в Україні. В музеї було цікаво побачили і послухали про історію Карпатських гір, їх геологію, геоморфологію, типи ландшафтів, рослинний і тваринний світ, а також вплив природно-географiчних умов Карпат на етноси, якi їх населяють. Окрім того оглянули цікаві експозиції архiтектури, одягу, побуту, народного промислу та мистецтва гуцулів. Це була чудова, цікава і пізнавальна екскурсія! По завершенні (в с. Ділове) відвідали вівчарську колибу, де смакували стравою справжніх гуцулів – кулешою з бриндзею.

Після цього ми закрили нашу мандрівку врученням посвідок в самому Центрі Європи. Зробили декілька гарних фото… і повернулися назад до Рахова, а відтак – і до Львова!

От і все!

Від себе хочу сказати, що то була мабуть перша справжня мандрівка з купою пригод (і не лише для мене) Думаю це хороша підготовка до юнацтва! А Говерлу буде стимул ще підкорити, хоч і трохи згодом 🙂

Дуже і дуже дякую:

  • п. Наталі Бєляєвій, яка турбувалася про дітей і деколи в дуже екстримальних ситуаціях… !
  • Дмитру Брехлічуку (моєму улюбленому вуйкові;), який неймовірно цікаво розповідав дітям про багатство лісів і надійно супроводжував!
  • Дітям за чемність і радісність!
  • Виховникам за допомогу і підтримку!
  • Водію за безпечну “доставку”, розуміння і участь!
  • Таткові і Олі за затишок і комфорт в рідній хаті!
  • Батькам новачок за зарахований алярм ;)! (Окремо тим батькам, які долучилися всіляко допомогти!)
  • Всім всім всім!

Джерело:

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This