У приміщенні УКУ (на території якого відбувалося ЮМПЗ 2012), серед мистецьких робіт, висіло на стінах ще кілька цікавинок: пластові відзнаки, які побували у космосі та вже друга посвідка рекорду України.

Отож,

9 вересня 2006 року в 11 годині 15 хв. ранку за часом у Нью-Йорку, з бази в Кейп Канаверал (Флорида, США) ракетою „Атлантіс” відлетіла до міжнародної станції-сателіта команда з шести осіб „STS-115” з метою вмонтування сонячних акумуляторів та виконання ряду інших завдань для подальшого розвитку й успішного функціонування згаданго сателіта.

До групи шести астронавтів входить і українка, вихованка Пласту Гайді Стефанишин-Пайпер.

Подруга Гайді Стефанишин-Пайпер новацькі і юнацькі роки провела як віддана і взірцева українська пластунка і виховниця станиці Міннеаполіс штату Міннесота. Батько Гайді – українець, мати – німкеня. Гайді Стефанишин-Пайпер має 16 літного сина і належить до української католицької парохії у Х`юстон штату Техас, де тепер проживає, вільно володіє українською мовою, гордиться своїм українським походженням і завжди підкреслює, що вона – американка-українка.

Перед відлетом астронавтка звернулася до Пласту в Міннеаполісі з проханням передати їй українську пластову лілейку, яку вона матиме із собою в космічному просторі під час виконання історичної місії „STS-115”.

* * *

Пластові Рекорди України.

Перший рекорд пластуни встановили 10 червня 2011 року у Києві, склавши найбільший тризуб з доміно.

А 19 серпня 2012 року пластуни створили другий рекорд України – “Найбільший ланцюг, складений з пластових хустин”. Офіційно зареєстрована довжина, яка буде занесена до Національного Реєстру Рекордів України – 392 метри 30 сантиметрів. Долучились до цього понад 600 пластунів.

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.