Цікава історія про те, як одній тернопільській пластунці вдалося провести презентацію Пласту для студенів Eastern Mediterranean University, що на Кіпрі.
ст. пл. прих. Лілія Мочула
Одного дня я вирішила поїхати стажуватися за кордон. Мій вибір зупинився на Кіпрі. Чому? Все просто – море, сонце, пляж, і, може, трішки науки;). В останню хвилю, здається вже за звичкою, закинула до валізи й свій пластовий однострій.
Подорож до Кіпру була важкою. Їхала з Тернополя до Києва потягом, а потім з Борисполя до Стамбула і зі Стамбула до Еркану – літаком.
На 29 день мого тут стажування (а всього стажування триває 45 днів) я жодного разу ще не одягала свого однострою. Тож у моїй голові визріла думка зробити щось корисне для Пласту на Кіпрі. Бо як це – Кіпр і без Пласту:)
Спершу я пішла до ректора Eastern Mediterranean university з проханням надати мені можливість провести презентацію серед стажерів проекту. Згодом, коли з деякими зусиллями дозвіл було отримано, почалась підготовка до перезтації: пошук зручної аудиторії, підготовка слайдів та відео для перегляду, підбір короткої та цікавої інформації про Пласт. Варто зазначити, що презентація відбулася англійською мовою, адже стажери приїхали з усього світу (38 країн).
Я подала коротко інформацію про скаутів різних країн та про Пласт в Україні і закордоном. Показала їм відео з крайових таборів. Але найкращою фразою, яку я почула після презентації, була: «Ліля, я хочу бути пластуном».
Після перезтації до мене підходити і просили розповісти більше про Пласт та молодіжне життя в Україні. Я дуже сподіваюся, що змогла зіцікавити цих молодих людей у діяльності нашої організації та зруйнувати стереотип, що скаути тільки “печеньки бабусям продають”.
Це найменше, що я змогла зробити для Пласту на Кіпрі 😉
*
0 коментарів