7 років куреню УСП ч. 32 “Степові Відьми” в Україні

Степові Відьми

27 серпня 2012 року курінь УСП “Степові Відьми” в Україні святкував 7 років від  дня перших сходин!

У 2005 році ст.пл. Наталя Масяк вирішиила створити осередок куреня “Степові Відьми” в Україні. Перші сходини відбулися 27 серпня 2005 р. в подвір’ї Вірменської церкви у Львові. Першими «відьмами» в Україні стали: Наталя Масяк, Марія Олійник, Наталя Друль, Тетяна Бей, Уляна Овчар.

27 травня 2006 р. Крайова Пластова Рада затвердила курінь число 32 для куреня УСП «Степові Відьми». Відтоді кількість відьом зростає, до куреня належать 13 старшопластунок зі Львова, Рудок, Трускавця, Дрогобича Львівської області, а також «зеленухи» з Тернополя та Києва.

Основна діяльність куреня в Україні:

  • заохочувати пластунів до праці в Пласті і поза ним;
  • плекати і передавати наступному поколінню українські народні традиції.

Історична довідка. Курінь бере свій початок у 1955 р. в Аделаїді. Тоді 4 юначки – Таня Карпенко (Прадун), Наталка Равич (Берів), Зоя Карпенко (Каленюк), та Ліда Барановська, назвали свій гурток «Відьми».

В 1957 р. вступила до гуртка Орися Чубата (Судомляк). Ці чотири пластунки залишились «відьмами» аж до сьогоднішнього дня. Коли дівчата перейшли в УСП, то зберегли назву «Відьми».

В 1963 р. на сходинах УСП, які скликала референт УСП Ірина Цюрак (Савчак), всі присутні вирішии долучитися до існуючого гуртка і згідно з вимогами правильника УСП, змінили назву на “Степові Відьми”.

*

Джерело:


3 Responses to 7 років куреню УСП ч. 32 “Степові Відьми” в Україні

  1. […] Пластуни теж долучилися до проведення фестивалю. Спільно з працівниками лайнера провели багато цікавих пластових ігор для дітей пасажирів (латиші, шведи, естонці), котрі виявили бажання взяти у них участь. А також організували виставку хендмейду – виробів ручної роботи з кераміки, скла, вишивка, листівки тощо. За виставку висловлюємо подяку куреню УСП ч. 32 “Степові Відьми”. […]

  2. […] Сходження присвячене пам`яті відомого мандрівника, пластуна (курінь “Ватага Бурлак”), першопрохідця Богдана Яціва (Білий Джек) та 50-літтю куреня “Степові Відьми“. […]

  3. […] вони чари, мудрість і настанови від Австралійських Відьом, котрі на той час вже майже п’ятдесятиліття творили […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *