Краєва Старшина Українського Пласту завжди клопоталася, щоб на Закарпатті була заснована своя «Лісова Школа» для виховання пластових провідників. Однак Головна Управа Скавтів у Празі завжди відсувала на бік їхнє прошення і приділювала наших охотників до чеських чи словацьких Лісових Шкіл. Так Скавтмайстер Володимир Комаринський-Клен закінчив “Лісову Школу” на Сазаві у Чехії, а скавтмайстер Федір Савчур біля Мартина на Словаччині.

Головна Управа завжди покликувалася на те, що на Закарпатті нема відповідних інструкторів. Але в дійсності між українськими старшими пластунами вже були здібні провідники, але без титулу скавтмайстра. Одиноким чинним скавтмайстром у тих часах був проф. Леонід Бачинський. Тому закарпатський Пласт мусів задовільнятися організуванням інструкторських таборів.

Перша українська пластова «Лісова Школа» на Закарпатті відбулася у пластовому таборі в Солочині 1938 р. та про неї буде мова в наступньому розділі.

Крім згаданих, скавтмайстрами українського Пласту на Закарпатті, що з успіхом покінчили інструкторські табори і були чинними провідниками пластунів, були признані Краєвою Старшиною слідуючі старші пластуни:

 1. др. Богдан Алиськевич-Канюк
 2. Данило Козіцький
 3. Наталка Козіцька
 4. др. Володимир Бірчак
 5. Анна Устіянович-Береза
 6. Ростислава Бірчак-Алиськевичева
 7. Іванка Гірна-Згода
 8. Евген Шерегій-Орішок
 9. Михайло Бажанський-Кудеяр
 10. Августин Чичура
 11. Яків Шепель-Бульба
 12. Михайло Блеск
 13. Степан Пап-Пугач
 14. Богдан Рубинович-Беркут
 15. Роман Балицький-Карась
 16. Олександер Блистів-Гайдамака
 17. Михайло Лис
 18. Іван Галас
 19. Юрій Шерегій-Грім

Джерело: Степан Пап-Пугач, “Пластовий Альманах

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.