Що в око впало, ч. 4

Історичний пластовий блог “100 кроків” пропонує черговий огляд навколопластових подій в мережі. Сьогодні читайте:

 • як шоколадні вафельки впливають на знання ПМД
 • якими горами ходять українські пластуни і не тільки
 • як типовий пластун готується здавати вмілість “Три пера”
 • словник і легенда ЮМПЗ

[stextbox id=”info”]На передових Порталу[/stextbox]
 • З 1 серпня Львівська міська рада розмістить 10 бігбордів та 10 сітілайтів Пласту у Львові, а Львівська обласна адмінстрація ще 10 бігбордів по Львівській області. Всі вони будуть розміщені як соціальна реклама, на безкоштовні основі, терміном на 1 місяць (докладніше).
  Соціальна реклама Пласту

  Соціальна реклама Пласту

 • Зустріч, ідея якої зародилася абсолютно спонтанно, завдяки соціальній мережі Фейсбук, переросла у бажання людей допомогати організації, зустрічатися частіше, долучатися до пластових заходів, розвивати Пласт і надалі. Тим паче, що нове покоління скаутів підростає. Адже багато юнаків та юначок, котрі виховувалися в організації в 90-их роках, зараз уже мають власних дітей, яких обіцяють привести до рідної станиці (докладніше).
 • Тринадцять жвавих, веселих та креативних учасників разом із сімома виховниками протягом дванадцяти днів (з 2 по 13 липня) мандрували етнічними українськими землями Надсянням та Лемківщиною. Маршрут пролягав через колишні українські села, жителі яких були виселені під час проведення операції «Вісла» в 1947 році. Проте в скорому часі, долаючи життєві труднощі та заборони дехто повернувся у рідні села, але не всім пощастило потрапити до рідних домівок (докладніше).

*

[stextbox id=”info”]Про100ліття[/stextbox]
 • Легенда і словник ЮМПЗ. Іскра – первинна частина вогню, почуттів тощо; символ початкової рушійної сили, без якої не існує жодне багаття, ані запал яскравих гарячих емоцій. БУДЬ ІСКРОЮ, ЯК МРІЄШ БАЧИТИ БАГАТТТЯ. Учасники ЮМПЗ розуміють Іскру як трепет душі, щоденна та щомиттєва емоція, яка бентежить серце та розум від міцності та єдності пластового товариства, сили прожитої спільно історії, пам’яті пластових героїчних вчинків, віри у вільне та щасливе майбутнє українського народу.  Спільно здобувши Волю-вітер ЮМПЗ може роздути Іскру, перетворивши її в вічне багаття (докладніше).
 • “Важко виділити щось одне, пророблено величезний шмат роботи. Не хочеться «відкривати усіх карт», тому скажу лише що пакет учасника буде неймовірним (я на 100% впевнена, що усі будуть задоволені, а Ярославни просто будуть в захваті від одного з його елементів). В нас справді залишилось зовсім небагато часу для того, щоб довести всі розпочаті нами речі до кінця…” (докладніше).
 • Акція No.85. Таборування Волинське Джемборі. Волинь. Липень, 2012 р. (докладніше)Акція No.85. Таборування Волинське Джемборі. Волинь. Липень, 2012 р.
*
[stextbox id=”info”]Типовий пластун[/stextbox]
 • Як правильно готуватися до здачі вмілості “Три пера”
  Підготовка до "Трьох пер"

  Підготовка до “Трьох пер”

 • Чому важливо знати, як правильно треба вставати на стійку
  Нічна стійка

  Нічна стійка

*

[stextbox id=”info”]Як це було…[/stextbox]
  • Вантажівка з трьома ув’язненими доїхала до околиць Мукачева за півтори години. Поруч пов’язаних путами бідолах мостилися скраю лавок жандарми, пильнуючи, щоби поміж арештантами не вийшло жодних розмов. Наперед застерегли, що не стерплять почути від них ані слова, навіть найменшого натяку на спілкування. Водій вправно проводив автомобіль знайомими йому завулками міста, лишень раз стишив їзду, завертаючи до старого занедбаного парку. Ворота недовго прочинилися, впустивши людей у замкнуте коло, здалося, нежилого й знелюднілого простору. Посеред полишеного місця, зусібіч обнесеного міцним муром, усамітнилась од світу пропилена й потріпана часом будівля (докладніше).
  • Збірка знимок з архівів станиці Пассейк, виконав пл. розв. Павло Темницький (джерело)

 • 16 червня 2012 року о 9-00 за місцевим часом при температурі бл. -40 і шаленому вітрі двоє українців – ст.пл. Ігор Карабін, ВБ та друг Ігор Дикий підкорили найвищу вершину Північної Америки г. Мак-Кінлі (Деналі), 6194 м.Вже 17 липня 2012 року друг Ігор Карабін підкорив 43 вершину світу – семитисячник Музтаг-Ата, Китай (докладніше).
  Ст.пл. Ігор Карабін, ВБ на вершині гори Музтаг-Ата, 7546, Китай

  Ст.пл. Ігор Карабін, ВБ на вершині гори Музтаг-Ата, 7546, Китай

*

З книги відгуків на Соколі:

 •  З 01.07. по 10.07.95 р. на Соколі таборували юнаки 13-го Куреня ім. О.Довбуша (Тернопіль) та підготовчий ст. пл. курінь “Вовча Ліга” в системі таборів “Гайда до Пласту”. В процесі таборування здійснювався радіо-зв’язок та переводились роботи по впорядкуванню терену табору-музею.
  СКОБ! ком. таб. “Карпатська Хвиля” пл. сен. І.Гавдида (Вовча Ліга).
 • Одна із дуже нечисленних колишніх учасниць таборів на “Соколі”, яка має в архівах особистих докази свого таборування на тому прекрасному місці – вітає надію на відновлення щорічних таборів на “Соколі” у теперішньому складному часі. Дай Боже щастя організаторам. СКОБ!
  пл. сен. кер. Ольга Кузьмович, 10-го жовтня 1994 р. (докладніше)

*

[stextbox id=”info”]Но, лем позирай![/stextbox]

Монумент КВТ 2007.

*

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This