Історичний пластовий блог “100 кроків” пропонує черговий огляд навколопластових подій в мережі. Сьогодні читайте:

 • Українська Правда про пластунів і не тільки
 • музика Срібної Землі
 • історія Пласту Аргентини у світлинах
 • і знову на Монблані
 • старі пластові фотографії зі Львова…
 • типовий пластун-розвідувач Чак Норріс


На передових Порталу

 • 15 липня рудківські пластуни взяли участь у відзначенні 68-ї річниці створення Української Головної Визвольної Ради у селі Сприня. Основні заходи відбувалися біля пам’ятного знаку в центрі спортивно-оздоровчого комплексу «Прикарпаття» імені президента УГВР Кирила Осьмака. Рудківські пластуни несли почесну стійку біля пам’ятника засновникам УГВР та музею-криївки (докладніше).
 • Власне, виходячи зі статистики зголошень, діаспора дуже серйозно віднеслася до ЮМПЗ, відсоток зголошень пластунів з-за кордону (від загальної їх кількості) перевищує число зголошених українських пластунів (від числа пластунів в Україні). Також приємно, що багато діаспорян виявляють бажання долучатися до організації і бути волонтером. Думаю, для них важливо бути причетними.  В спільній праці більше нагоди знайти нових товаришів і заробити яскраві спогади (докладніше).
 • Проект “МИ”. 100 добрих справ: Табір проходив від 30 червня до 12 липня на території старовинної української садиби, якій більше 100-та років, в селі Цибульківка, Царичанського р-ну, Дніпропетровської обл., на землях колишньої козацької Протовчанської паланки Вольностей війська Запорізького низового. Праця на території садиби, приведення до ладу хати після ремонту – це наше добре діло для розбудови і відродження садиби (докладніше).

* * *

Про100ліття
 • З нагоди 100-ліття Пласту 10 липня троє пластунів з Бельгії, до яких приєдналась студентка з України, яка вчиться в Франції, здійснили сходження на найвищу вершину Європи Монблан (4808 м) і розгорнули на вершині пластовий прапор (докладніше, + переглянути на мапі 100-ліття).

  Бельгійські пластуни на Монблані

  Бельгійські пластуни на Монблані

 • 100-ліття Пласту відзначили канадські пластуни  14 липня 2012 на Пластовій оселі в Українському Парку, Ukrainian Park, Camp Morton, Manitoba, Canada (докладніше)

  Відзначення 100-ліття Пласту в Канаді

  Відзначення 100-ліття Пласту в Канаді

* * *

Шляхами соцмереж

ВК. Типовий пластун

Типовий платун

Типовий платун

(дивитися)

Про дрова

Про дрова

(дивитися)

*

ФБ. Сторінка Пласту в Аргентині

Дуже багато старих фото з`явилося на фб-сторінці Пласту в Аргентині. Фото різнопланові, різних років. Щоправда – без підписів. Є лише позначення-теги користувачів фб.

Мандрівка аргентинських пластунів

Мандрівка аргентинських пластунів

*

Сторінка ФБ Станиці Львів

Велика кількість історичних фотографій щойно було опубліковано на сторінці фб Станиці Львів. Закликаємо небайдужих долучитися до ідентифікації фото та їх детального опису (дивитися).

ст.пл.скоб Тарас Полихата, ЦМ

ст.пл.скоб Тарас Полихата, ЦМ

* * *

Як це було…
 • Пам`ять націй: Ми публікуємо спогади свідків, які погодилися на їх використання для дослідження новітньої історії та зробили їх доступними для громадськості. Кожен, хто приєднується зі своєю колекцією, стає частиною СПІЛЬНОТИ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ПАМ’ЯТІ. Серед іншого, на сайті є й записи чотирьох спогадів, пов’язаних з Пластом (докладніше, за допис дякуємо жж-юзеру joanerges).

  Ігор Попович на мандрівці з пластунами в Криниці 1944

  Ігор Попович на мандрівці з пластунами в Криниці 1944

 • Відомий науковець Микола Мушинка надіслав мені дуже цінні та раритетні фото пластунів Закарпаття 1930-их років. Ось одна з них: зображені пластуни-новаки з виховником Дмитром Остапчуком у Страбичові (нині Мукачівський р-н, Закарпатської обл.). Орієнтовно між 1933 та 1935 роками (докладніше).

  Вчитель Дмитро Остапчук з пластунами, Страбичово, Закарпаття, 1933-1935

  Вчитель Дмитро Остапчук з пластунами, Страбичово, Закарпаття, 1933-1935

* * *

…і всяке, і різне і, цікаве…
 • 19 липня 2012 р. на головній сторінці видання “Українська Правда” було опубліковане інтерв`ю пл.сен. Богдана Гаврилишина, ЛЧ. Відзначимо те, що ілюстративне фото друга Богдана було вибране саме в пластовому однострої (докладніше).

  Скрін-шот з Української Правди

  Скрін-шот з Української Правди

 • Музика “Срібної Землі”. У звуковій палітрі кінофільму гармонійно поєднані авторська та етнічна музика. Відомі виконавці записали та надали для фільму свої твори, роблячи у такий спосіб подарунок усім поціновувачам справжньої української музики – збірку під назвою «Музика Срібної Землі». До збірки ввійшли твори українських гуртів, серед яких «Бурдон», «Люди добрі», «Картон», «Пропала грамота», Хор «Гомін», Владіслав Левицький, «Чорні черешні», «Гудаки», «Рокаш», «Дивні», «Піккардійська Терція» (слухати).

  Гуцул

  Гуцул

* * *

Но, лем позирай!
 • В часі Ювілейної міжкрайової пластової зустрічі з нагоди 100-ліття Пласту у Львові відбудеться низка заходів, до участі в яких не потрібно бути зареєстрованим учасником ЮМПЗ – будь-хто може взяти в них участь без жодної реєстрації чи вкладки. Провід ЮМПЗ закликає всіх пластунів взяти участь в таких заходах і приєднатись до завершального етапу святкування 100-ліття нашої організації (докладніше).

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.