Що в око впало, ч. 2

“100 кроків” пропонує черговий огляд навколопластових подій в мережі. Точка зору автора не обов`язково збігається з точкою зору “100 кроків” (або може бути взагалі – протилежною).

Короткий зміст:

 • цікаве відео від Канади до Австралії і не тільки
 • з історії юнацьких куренів – Орликів та Купчинців
 • новацький лист з табору
 • пластові QR-коди
 • про Хвилі Чорноморські та Чорноморців
 • розвідка про скаутські і пластові тотеми
[stextbox id=”info”]На передових Порталу[/stextbox]

 • Враховуючи доступність і поширеність мобільних пристроїв та для зручності доступу до інформації про місце розташування ІІ етапу ЮМПЗ було згенеровано QR-код, який містить в собі гео-координати місця проведення (докладніше).
  QR-код

  QR-код

 • Коли учасники прибули на місце вишколу, виникали досить суперечливі думки: з одного боку – жага пригод і необхідність довести самому собі, здатність виконувати найшаленіші вчинки. З іншого боку – банальний інстинкт самозбереження. Тому, коли закінчилася начитка теоритичного матеріалу, всі усвідомили серйозність того, що відбувається (докладніше).
  Десант 2012

  Десант 2012

 • Проект “МИ”. Блог “Референтури економічного вишколу” – про пластову ощадність Дрота: “Щоб щадити, треба вміти заробити. Хто дістає гроші даром, той звичайно не вміє оцінити грошей, не вміє найти міри, коли їх витрачує, і не вміє обчислити своїх прибутків. Коли мої чи Твої батьки такі заможні, що не потребуємо заробляти на прожиток, то саме для самовиховання у Пласті мусимо подбати про нагоду, щоб заробити…” (докладніше)

* * *
[stextbox id=”info”]Про100ліття[/stextbox]

 • Обіжник ч. 8 для діаспори: програма ЮМПЗ, 1 етап (списки учасників, виряд, час та місце збору), 2 етап (програма, вмілості), страхування, завдання учасникам, легенда (докладніше).
 • Відео “Ми – австралійські пластуни” до 100-ліття Пласту, автор – Іванка Бучма. “With a month to go before UMPZ 2012 starts in Ukraine, check out this video of our two part series on Plast Life in Australia. Who is getting excited?“, – написала Іванка на сторінці фб Пласту Австралії.

* * *
[stextbox id=”info”]Ми діти українські … пластові новаки[/stextbox]

 • лист новачки з табору (джерело, фб)
  Лист новачки з табору

  Лист новачки з табору

* * *

[stextbox id=”info”]Шляхами соцмереж[/stextbox]
 • Цікаву думку висловив на своїй фб-сторінці ст.пл. Володимир Вус – як би виглядала пластова лілея з висоти пташиного польоту? А так виглядає олімпійський символ:
  Як би виглядала пластова лілейка з такого ракурсу?

  Як би виглядала пластова лілейка з такого ракурсу?

 • Літня Морська Зустріч 2012 куренів “Чорноморці” та “Чорноморські хвилі” (переглянути фотоальбом). Відбулася поблизу річки Опір, недалеко від селища Верхнє Синєвидне.Традиційно у ній взяли участь 25-й курінь УСП «Чорноморці», 10-й курінь УПС «Чорноморці», 16-й курінь УСП «Чорноморські Хвилі». Відкриття Великої Ради куренів відбулося в суботу, 7 липня, о 16:00. І почались обговорення: діапазон тем був такий насичений та цікавий, що залоги за перший день зуміли розглянути всі питання: від затвердження попереднього протоколу до звітності проводу Морської Ради. Звісно, що звіти діяльності були цікавими, адже ті хто перший раз на зустрічі, напевно здивувався, що стільки різноманітних морських акцій відбувається протягом року (докладніше).
  Чорноморці та Чорноморські хвилі

  Чорноморці та Чорноморські хвилі

* * *

[stextbox id=”info”]Брати і сестри во скаутингу![/stextbox]
 • Інформація про скаутські табори та зустрічі Євразійського регіону (докладніше)
 • Асоціація гайдів України: 10-12 серпня 2012 року відбудеться лідерський тренінг за темою програми «Життя на природі» (докладніше).
 • Скаути Києва: Знайомтесь! Це наш скаутвілль. Скаутвілль – це лісове містечко, яке знаходиться на березі Канівського водосховища, неподалік від м. Переяслав-Хмельницький. Затишний ліс, неймовірний краєвид, сонячний пляж і всі необхідні умови для відпочинку в наметовому таборі.

* * *

[stextbox id=”info”]Як це було…[/stextbox]
 • В інтернеті з`явився досить цікавий фоторахів юнацького куреня ч. 43 ім. Пилипа Орлика. Наразі є шість основних альбомів  – “Літні табори”, “Мандрівки”, “Курінні ради та церемоніали”, “Курінні акції”, “Участь у змагах і зустрічах”, “Гурткові акції”. У кожному з них є ще по кілька альбомів (докладніше).
  Скріншот з фотоархіву Орликів

  Скріншот з фотоархіву Орликів

 • Історія куреня починається ще з далеких 90-х в часи встановлення Української Держави. Отже перший гурток, що і став основою новоствореного куреня був гурток ч. 1 «Слимаки», виховником цього гуртка був ст. пл. Гасюк Богдан,V. Цей гурток був створений в листопаді 1990 року. Далі створились ще кілька гуртків такі як г.ч. 2 «Лиси», г.ч. 3 «Скорпіони», г.ч. 4 «Лісові Коти». З цих чотирьох гуртків і починається історія куреня. Отож 28.10.1991 року вище згадані гуртки об’єднались в один курінь, що тепер знаємо його як 5 ім. Р. Купчинського (докладніше). До речі, останній – 51-ий – на сьогодні гетьманський пластун-скоб Роман Лозинський представник саме цього куреня.
  Прапор Купчинців

  Прапор Купчинців

 • Вийшло нове число бурлацької “Комети”

 • Використання тотемів чи ідолів було досить поширено на початках скаутського руху, до Другої світової війни. Вочевидь, це стало наслідком впливу ідей письменника-натураліста Сетон-Томпсона щодо життя в природі та данина романтиці життя північноамериканських індіанців. Невеличкі тотеми нерідко виготовлялися для окремих скаутських загонів, зокрема для скаутів молодшого, 6-11 років, віку, яких в англійському та американському скаутингу звали вовченятами. Згодом ця традиція дещо занепала, хоча тотеми, в рамках плекання сетон-томпсоновських та індіанських традицій, продовжують використовувати деякі скаутські організації США, Франції, Бельгії, Чехії тощо (докладніше).
  Засновник скаутського руху лорд Байден-Пауелл чіпляє відзначку до тотему 3-го загону вовченят грецьких скаутів в Порт-Саїді, Єгипет (7 листопада 1934 р.)

  Засновник скаутського руху лорд Байден-Пауелл чіпляє відзначку до тотему 3-го загону вовченят грецьких скаутів в Порт-Саїді, Єгипет (7 листопада 1934 р.)

* * *

[stextbox id=”info”]Но, лем позирай![/stextbox]
 • Цікаве пластове відео 1951 року з Едмонтону – Stage Dramatics “Romantic Lookout”

 • Клуб Успішних Леді – пластовий табір, який відбувся у червні 2012 Р.Б., в околиці села Сприня. Організатори – Курінь УСП ч.32 Степові Відьми. За підтримки куренів: К.ч.30 ім. К. Зарицької, к.ч.81 ім. о. С. Онишкевича, к.ч.87 ім. І. Багряного, підготовчий курінь ім. Марії Садовської-Барілотті. Зйомка і монтаж – ст. пл. прих. Олексій Качинський.

* * *

[stextbox id=”info”]Усіляке-цікаве[/stextbox]
 • закарпатський новинний ресурс “Заголовок” опублікував цікавий фотореопртаж про те, як зібрати дитину на табір (докладніше)
  Як зібрати дитину на табір?

  Як зібрати дитину на табір?

*

0 Comments

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This