Історія одного гутка: “Жасмини”, Станиця Ужгород

Автор: ст.пл.вірл. Софія Будник

Історія гуртка розпочалася ще в грудні 1998 року, коли в ужгородському ліцеї відбулася конференція на тему “Розвиток громадських організацій на Закарпатті у 30-ті роки ХХ століття”. Доповіді готували учні 9 – Б класу Оксана Василенко, Наталія Шабанова, Софія Будник.

Кожен з нас розповідав щось про “якусь” організацію Пласт, яка тоді активно діяла на теренах Закарпаття.

Після конференції до нас підійшла наш класний вихователь Галина Василівна Ажнюк і сказала, що Пласт діє і сьогодні, що вона особисто знає теперішнього керівника організації, і якщо нас це цікавить, то вона може організувати зустріч з ним. Ми погодилися…

Гурток "Жасмини", сходини, домівка ужгородських пластунів

Гурток “Жасмини”, сходини, домівка ужгородських пластунів

Так, у класі хімії, відбулася наша зустріч з Василем Карабіном. На цю зустріч прийшли фактично всі ті, хто в майбутньому і сформував гурток “Жасмини”: Оксана Василенко, Наталія Шабанова, Софія Будник, Світлана Токач, Катерина Мацко, Олеся Шелемба. Василь, щось довго розповідав про Пласт, я особисто не пам’ятаю нічого з тієї зустрічі. Хтось з дівчат (здається Світлана) тоді сказав, що раз Пласт має такого симпатичного керівника, то мабуть там є симпатичні хлопці – треба піти в той Пласт. Так ми домовилися про наступну зустріч з нашою майбутньою виховницею, якою стала Катерина Крохтяк.

Назва гуртка. Над нею ми майже не сперечалися, Оксана Василенко запропонувала “Жасмини”, а пояснення було дуже просте – від аромату жасмину у людей паморочиться голова, а від гуртка “Жасмини” нехай паморочиться голова у хлопців. Так і вирішили. Довго ми сперечалися над датою дня народження гуртка, але врешті вирішили, що нехай це буде на Оксанин день (з чим вітаю всіх Оксан) – 6 лютого. Гурток був у складі куреня УПЮ ч. 38 ім. Миколаї Божук.

Перший табір, на який ми (С. Будник, С. Токач та Марина (не пам’ятаю її прізвище, після Фесту вона не продовжила пластувати) поїхали був – Фест 1999. Потім було Свято Весни 1999, МВВТ «Спалах» 1999 і т.д., і т.п. Так розпочався наш Пласт. І я не знаю ким би ми стали, якби не Пласт, але можу сказати, ким ми стали завдяки Пласту – друзями, які досі підтримують один одного. І не зважаючи на те, що час і доля трохи віддалила нас, кожен знає, що може розраховувати на підтримку.

Гурток "Жасмини", Бескид, ФЕСТ 1999

Гурток “Жасмини”, Бескид, ФЕСТ 1999

Гурток "Жасмини", Бескид, ФЕСТ 1999

Гурток “Жасмини”, Бескид, ФЕСТ 1999

Ще багато чого можна писати і про пригоди, і про суперечки, але це все трохи згодом. Напишу тільки про гурток «Жасмини» 2012:

 • Оксана Василенко – проживає у м. Києві, не одружена, неординарна особистість, має творчу роботу, любить соціоніку, театр і Львів.
 • Катрина Мацко – проживає у м. Прага, лікар, не одружена, обожнює свою роботу хірурга, любить подорожувати, писати писанки, малювати.
 • Олеся Шелемба (тепер вже Олексій) – проживає у м. Ужгород, одружена, має двох синочків 7 і 1 років, любить вишивати, падати на лижах, мудра мама і дружина.
 • Наталія Шабанова – проживає у м. Москва, одружена, але вперто не змінює прізвище, працює вчителем і любить свою професію, також любить море, танцювати і приїздити в Ужгород.
 • Світлана Токач (Петі) – проживає у м. Ужгород, одружена, з чоловіком познайомилася в Пласті. Бізнес вумен, активна, цілеспрямована, впевнена у собі, любить «бугільменів», боїться бугелів.
 • Галина Лепіш (тепер Попович) – пластувала з нами не довго, але приємно, проживає у м. Ужгород, одружена, має синочка, кандидат біологічних наук, любить куховарити.

Цінуйте один одного, не губіть друзів на життєвій дорозі!

Всього Вам най, най доброго мій рідний гурток!

*

2 коментарі

 1. Олеся

  гарний допис! 🙂

  п.с. а на другій згори світлині, окрім “Жасминів” ще й гурток “Вишневі ромашки” =)

  Відповісти

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This