“100 кроків” публікує матеріали про організацію, “проведення” та заборону ювілейного пластового Здвигу до 10-ліття Пласту у Львові. Щоправда, святкування таки відбулися – у парку сс. Василиянок у Львові. Про це дізнаємося з часопису «Молоде життя» ч.6-7 з 1922 р., а також з часопису «Листки дружнього зв’язку 1 куреня ім. С. Тисовського», ч. 57—58 за 1965 р., с.36-37.

Проведення Пластового Здвигу до 10-ліття організації, що з великим розмахом планувався 21-23 червня 1922 року на площі Сокола-Батька у Львові за участи полків з цілої Галичини, було буквально в останню хвилину заборонене польською адміністрацією.

В результаті в «городі» (парку) сс. Василиянок у Львові зібралися тільки члени Львівського коша. Програма включала дефіляду і пластові церемоніяли, різноманітні вправи в супроводі співів та оркестри

Пластове свято у сестер Василіанок, Львів, 1922

Пластове свято у сестер Василіанок, Львів, 1922

* * *

Оголошення про ювілейний здвиг

Оголошення про ювілейний здвиг

* * *

Вісти з В. Пл. Ради.

В. Пл. Рада ділиться зі всіми Членами пл. Уладу сумною вісткою, що теперішня влада заборонила в послідній хвилі відбуття нашого Здвигу, ладженого а таким захопленнням, а таким накладом праці і коштів, з та­ким прямо пожертвованням всіх прочих ін­тересів на дні 21, 22 і 23 ц. м. у Львові. Істнуючі в краю побіч нас такіж самі, як наш Пляст, скавтові Улади польські і жидівські уладжують що хвилі всілякі пописи, забави, зїзди; нам мимо нашого 10-тилітного істнування за відомом і дозволом, а той й за попертям усіх для виховавня шкільної молоді компетентних чиннків, не вільно зібратись, щоби переглянути і кілько нас і як виглядаємо.

Причини заборони слід шукати на сто­рінках шовіністичної місцевої преси, в підлих обвинувачуваннях та наклепах „охрани”, якій не дає спокійно спати страшна гадка, що наша молодь вихована в Пласті, здоровлям тіла і духа, ідейністю і свідомостю свойої вартости може досягнути, а то й перевисшити уровень, на якій завдяки Скавтінґови стоїть нині молодь вільних народів цілого культурного світа. Ми з цього здаємо собі справу і для того не піддамося зне­охоченню і зневірі, хоч як бажалиби собі цього наші вороги; навпаки будемо дальше вперто і витревало працювати над собою по гадці величних пластових кличів.

Укр. пл. Улад вислав свойого відпоручника і свій привіт на всеславянский пластовий Здвиг, який відбудеться дня 21. ц м. в Празі.

Укр. пл. Улад одержав запрошення до участи в зїзді польської пластової молоді згуртованої в Уладі „вільного гарцерства”, який має відбутися в дни 29. п. м. в Монхоціцах біля міста Кельце. В.Пл. Р. вислала від нашого Уладу подяку за запрошення з привітом і виясненням причин, ізза яких наш Улад не може під теперішну пору користати з запрошення.

В. Пл. P. рішила дати почин до згуртовання старшої пл. молоді муж. і жін. (членів Уладу, які по зложеннго іспиту зрілости виходять зі школи) в окремім Уладі молоді. За блищими поясненнями звертатися до Секретара В.Пл.Р. [В.] Лициняка, Львів, Домініканська, 11, І, з поданням майбут­нього місця побуту протягом ферій і опісля.

Протягом ферій (від 1. липня до ве­ресня) Канцелярія В.Пл.Р. і пл. Домівка у Львові зачинена. Пл. часопис ч. 8, появиться в вересні.

«Молоде життя» ч.6-7 з 1922 р.

Уривок з публікації в "Молодому Житті" щодо причин заборони здвигу

Уривок з публікації в “Молодому Житті” щодо причин заборони здвигу

Матеріал: ст.пл. Оля Свідзинська

*

 

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.