Пластовий Здвиг до 10-ліття організації, 1922

“100 кроків” публікує матеріали про організацію, “проведення” та заборону ювілейного пластового Здвигу до 10-ліття Пласту у Львові. Щоправда, святкування таки відбулися – у парку сс. Василиянок у Львові. Про це дізнаємося з часопису «Молоде життя» ч.6-7 з 1922 р., а також з часопису «Листки дружнього зв’язку 1 куреня ім. С. Тисовського», ч. 57—58 за 1965 р., с.36-37.

Проведення Пластового Здвигу до 10-ліття організації, що з великим розмахом планувався 21-23 червня 1922 року на площі Сокола-Батька у Львові за участи полків з цілої Галичини, було буквально в останню хвилину заборонене польською адміністрацією.

В результаті в «городі» (парку) сс. Василиянок у Львові зібралися тільки члени Львівського коша. Програма включала дефіляду і пластові церемоніяли, різноманітні вправи в супроводі співів та оркестри

Пластове свято у сестер Василіанок, Львів, 1922

Пластове свято у сестер Василіанок, Львів, 1922

* * *

Оголошення про ювілейний здвиг

Оголошення про ювілейний здвиг

* * *

Вісти з В. Пл. Ради.

В. Пл. Рада ділиться зі всіми Членами пл. Уладу сумною вісткою, що теперішня влада заборонила в послідній хвилі відбуття нашого Здвигу, ладженого а таким захопленнням, а таким накладом праці і коштів, з та­ким прямо пожертвованням всіх прочих ін­тересів на дні 21, 22 і 23 ц. м. у Львові. Істнуючі в краю побіч нас такіж самі, як наш Пляст, скавтові Улади польські і жидівські уладжують що хвилі всілякі пописи, забави, зїзди; нам мимо нашого 10-тилітного істнування за відомом і дозволом, а той й за попертям усіх для виховавня шкільної молоді компетентних чиннків, не вільно зібратись, щоби переглянути і кілько нас і як виглядаємо.

Причини заборони слід шукати на сто­рінках шовіністичної місцевої преси, в підлих обвинувачуваннях та наклепах „охрани”, якій не дає спокійно спати страшна гадка, що наша молодь вихована в Пласті, здоровлям тіла і духа, ідейністю і свідомостю свойої вартости може досягнути, а то й перевисшити уровень, на якій завдяки Скавтінґови стоїть нині молодь вільних народів цілого культурного світа. Ми з цього здаємо собі справу і для того не піддамося зне­охоченню і зневірі, хоч як бажалиби собі цього наші вороги; навпаки будемо дальше вперто і витревало працювати над собою по гадці величних пластових кличів.

Укр. пл. Улад вислав свойого відпоручника і свій привіт на всеславянский пластовий Здвиг, який відбудеться дня 21. ц м. в Празі.

Укр. пл. Улад одержав запрошення до участи в зїзді польської пластової молоді згуртованої в Уладі „вільного гарцерства”, який має відбутися в дни 29. п. м. в Монхоціцах біля міста Кельце. В.Пл. Р. вислала від нашого Уладу подяку за запрошення з привітом і виясненням причин, ізза яких наш Улад не може під теперішну пору користати з запрошення.

В. Пл. P. рішила дати почин до згуртовання старшої пл. молоді муж. і жін. (членів Уладу, які по зложеннго іспиту зрілости виходять зі школи) в окремім Уладі молоді. За блищими поясненнями звертатися до Секретара В.Пл.Р. [В.] Лициняка, Львів, Домініканська, 11, І, з поданням майбут­нього місця побуту протягом ферій і опісля.

Протягом ферій (від 1. липня до ве­ресня) Канцелярія В.Пл.Р. і пл. Домівка у Львові зачинена. Пл. часопис ч. 8, появиться в вересні.

«Молоде життя» ч.6-7 з 1922 р.

Уривок з публікації в "Молодому Житті" щодо причин заборони здвигу

Уривок з публікації в “Молодому Житті” щодо причин заборони здвигу

Матеріал: ст.пл. Оля Свідзинська

*

 

2 коментарі

  1. Богдан

    Поруга Оля завжди робить свої дописи вичерпно, добротно та якісно. З нетерпінням чекаємо її нові дослідження.А початок її діяльності(Пластової коресподентки) бере від створення групи історії та музейництва “На сліді”, де вона була одним із основних організаторів. др. Тато. ГОТУЙСЬ! СКОБ!

    Відповісти
  2. Ольга

    А група “На сліді” й далі існує, друже Тату. Сподіваємося скоро мати свіже історичне видання.

    Відповісти

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This