Історія мого Пласту: Свято Весни Станиці Ужгород 2008

ст.пл. Андрій Ребрик, ЦМ

Свято Весни Станиці Ужгород 2008 року відбулося 16-18 травня в ур. Чорна Гора поблизу м. Виноградів.

Тема свята – українська міфологія. Учасники вивчали українські народні традиції, повір`я, легенди про створення світу, про явища природи, легенди й перекази про нечисту силу тощо. Але, на Святі Весни було не тільки це.

Юнацтво мало різні ділянки – від практичних – ходіння на байдарці (по р. Тиса) через скелелазання, вправ зі стрільби з пневматичної рушниці до мистецьких – макраме, бісероплетіння, ляльки-мотанки, солеграфія, пляшк-арт тощо.

Участь у СВ взяли також пластуни зі Станиці Рахів та Виноградова.

Ось що згадує комендант СВ ст.пл.вірл. Софія Будник:

Багато з нас знають грецьку, римську, рідше – скандинавську міфологію. Але чи багато з нас знає нашу, українську? Саме з такої позиції ми й виходили, коли організовували Свято. Гаслом табору були слова великого українця Григорія Сковроди – “Пізнай свій народ і себе в ньому“. Саме через пізнання своєї культури, своїх традицій, своєї історії, свого народу, ми зможемо виховати справжнє, здорове молоде покоління. Мета табору, як і мета Пласту – не тільки виховання дітей, але головніше – самовиховання. Багато хто з учасників виявив себе в ролі інструктора – з бісероплетіння, малювання, спортивних ігор тощо. Це дає змогу краще засвоїти, навчитися, а в кінцевому підсумку – великий досвід Великої Гри, яку звемо життям.

Спогади першунки Свята Весни пл.прих. Юлі Воротняк:

Можу сказати, що цьогорічне Свято Весни запам’ятається мені надовго, бо стільки вражень і друзів можна знайти тільки тут. Чудовий сонячний настрій (навіть під час дощу), весняна атмосфера, комарі, дух справжньої дружби і пізнання самого себе супроводжували нас протягом табору. Ніколи не забуду того, як готували на кухні, розкладали намети, бігали на теренових змагах, проходили смугу перешкод, знаходили в собі сили, слухали гутірки про те, що давно закладене в нас, але не повністю усвідомлене, про віру наших пращурів, бігали по мистецьких ділянках і знайомилися з різними видами декоративного мистецтва, як жартували і сміялися, як плакали від справді великої кількості різних почуттів, які переповнювали і виливалися сльозами на ватрі…

*

1 Коментар

  1. Василь Горват

    Прочитав. Затишно.

    Відповісти

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This