Архіви: часопис для молоді “Вогні”

Текст підготувала Оля Свідзинська, фото Лесик Оніщук

“100 кроків” публікує деякі обкладинки журналу для української молоді “Вогні”, що виходив у 1930-их роках.

Після заборони польською владою Пласт перейшов на нелеґальні форми діяльности. Одним з найактивніших пластових середовищ, яке навіть певною мірою конкурувало з ОУН, була т.зв. група «вогнівців», а точніше — редакція часопису для української молоді «Вогні».З редакційної статті, вміщеної у першому (березневому) числі за 1931 рік, довідуємося, що «Вогні» на той час були єдиним журналом для молоді.

Його редакція поширювала пластовий спосіб думання, пластові життєві принципи на всю західноукраїнську молодь, тому на його сторінках публікувалися твори художньої літератури, цікаві розповіді про українських мандрівників і винахідників, статті на теми природознавства, ремісництва, спорту. Редакторами видання були Євген Юлій Пеленський, Василь Кархут, Осип Рудакевич, Роман Олесницький, Богдан Кивелюк. Часопис виходив до 1939 року (загалом світ побачило 76 чисел).

*

Підтримай нас!Sms можна відправляти, використовуючи будь-який мобільний оператор України та інших країн.
*

3 Responses to Архіви: часопис для молоді “Вогні”

  1. […] декілька років успішного виходу «Вогнів» видавнича група почала випускати другий журнал для […]

  2. […] Коли Роман Шухевич, а згодом його дружина з двома маленькими дітьми виїхали зі Львова, батьки не хотіли покидати свого міста, і опіку над ними та молодшою сестрою перебрав Юрко. Він — із своєю широкою усмішкою на відвертому обличчі, з рижою чуприною, завжди готовий до жартів і товариства — ніяк не був ні зовнішньо, ні вдачею подібний до свого старшого брата. А все ж були у них однакові зацікавлення музикою, спортом, студіями, як теж обидва були пластунами. Юрко, як і Роман, був членом куреня “Чорноморців”, але коли Роман кинув пластування для революційної підпільної діяльності — Юрко залишився у тайному Пласті до кінця. Він був у проводах літніх таборів, допомагав організувати та вести спортовий клюб “Черник” (що гуртував колишніх пластунів), належав до найактивнішої групи пластунів при “Вогнях“. […]

  3. […] форми. Вів журналістську діяльність у кооперативі «Вогні», де в основному працювали старші пластуни куреня […]

  4. […] Волині. Від 1930 — пластун сеньйор. Редактор журналів «Вогні» і […]

  5. […] Співпрацював із підпільним Пластом та журналом «Вогні», активний пластовий журналіст. Член булави табору на […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *