100-ліття Пласту у Львові (фоторепортаж)

Фоторепортаж від Петра Задорожного про століття Пласту у Львові, 28-29 квітня 2012 р.

Понад 1000 пластунів зі всієї України приїхали до Львова на святкування Дня Першої Пластової Присяги. Традиційно для пластунів урочистості розпочались із спільної молитви у соборі святого Юра, яку проводив пл.сен. о.Михайло Димид, ОХ. Тут же й відбулася посвята курінного прапора юнацького куреня ч.91 ім. Івана Цяпки-Скоропада.

Відтак, відбувся вимарш від собору св. Юра до площі Ринок. На пл. Ринок відбулося урочисте відкриття святкування під час якого пластуни склали Пластову Присягу. Також відбулося іменували пластунів-розвідувачів, а також – скобів та вірлиць. 1-ше відзначення УПЮ отримав Назар Кудик (Львів). Важливим елементом урочистостей було іменування почесним ступенем гетьманського скоба  Андрія Лузана (Київ) та Романа Лозинського (Львів).

Після відкриття на площі Ринок, у приміщенні театру імені Марії Заньковецької відбулася урочиста академія для старших пластунів, сеньйорів, представників влади та гостей. Урочисту академію відкрив виступ Почесного пластуна академіка Ігоря Юхновського, який активно долучився до відновлення Пласту в Україні на початку 90-х.

Виступ пластунів-сеньйорів 20-х та 30-х років, яких весь зал вітав стоячи. До вітального слова під час Академії був запрошений і пл.сен. Орест Гаврилюк, ЧМ – на початку 90-их Голова ГПБ, що одним із перших в особі світового Пласту вітав ініціативу його віднови в Україні.

Програма в театрі М. Заньковецької закінчилась виступом співачки Оксани Мухи, яка пластувала в курені ч.14 ім.С.Крушельницької.

 

Джерела:

  • Пластовий Портал: 1, 2

*

0 коментарів

Трекбеки/Пінгбеки

  1. Фільм про День Першої Пластової Присяги, Львів, 2012 | 100 кроків - [...]   Переглянуи фоторепортаж про цю подію [...]

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This