1-ий державний поштовий випуск, присвячений українському Пласту

Відколи лиш Україна почала в 1992-ому році випускати в обіг свої власні поштові марки, картки, конверти і інші повністки, мрією всіх пластунів-філателістів було видати державні поштові марки, присвячені Пластові, зокрема 80-ій річниці від заснування Української Скавтської Організації Пласт.

В цім напрямку зроблено було чимало старань, і ось, в листопаді 1993-го року, наші старання увінчались першим успіхом: Міністерство Зв’язку України випустило в обіг — вправді не марку — але поштову карточку, із оригінальною поштовою маркою (за 9.00 карбованців) і рисунком (кашетом) — все з пластовою тематикою і присвячене 80-літтю Українського Пласту.

Рисунки марки і кашету багато-кольорові, виконані художником В. Дворником, який вже нераз приготовляв проекти для пошти України (він виготовив був, наприклад, марку, присвячену кардиналові Йосипові Сліпому). Друк офсетний, на крейдяному папері; тираж: 10.000 штук.

На оригінальній марці є представлена пластова лелійка з тризубом, а теж шатра пластового табору і напис: «9.00 — пошта України». На кашеті світова скавтська лелійка із пластовим вузлом, прапорці і пластун-сурмач, який грає на своїй сурмі. Також напис: «Український Пласт — 1913-1993».

Нам невідомо, чи були гашення першого дня і — якщо так — то в який це було день, як теж чи була спеціальна українська поштова печатка першого дня. Якщо хтось із наших читачів знає ці деталі, то прошу ласкаво нам про це написати.

Ці пластові карточки продавались (може вперше?) на українській філателістичній виставці в Мюнхені, Німеччина, в днях 12-14 листопада 1993. Там були спеціальні пропам’ятні поштові печатки (із пластовою лелійкою й тризубом), якими їх гасили.

Ця карточка, це перше відзначення українського Пласту на поштовому випуску України, а тим самим, це дуже важливий сувенір в історії пластової пошти.

*

Фото від пл.сен. Богдана Олексія, ЦМ, Станиця Тернопіль.

Ювілейний конверт

Ювілейна поштова картка, ЮМПЗ 1993, Львів

Ювілейна поштова картка, ЮМПЗ 1993, Львів

Джерело: Любомир Онишкевич. Пластовий Шлях, ч.  3 (99), 1993

Підтримати проект

*

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This