Цей день в історії. Про Львів, прапор України та пластунів, 1990

3 квітня 2012 р. у ранковій програмі “Ранок з ТВі” у рубриці “Цей день в історії” був дуже гарний репортаж про події, що відбулися 22 роки тому. З важливим акцентуванням на ролі у цій події пластунів. А мова йшла про підняття прапору України над львіською Ратушею 3 квітня 1990 року.

Рішення про підняття синьо-жовтого прапору на будівлю міської Ратуші було прийнято 3 квітня 1990 року на сесії Львівської міської ради депутатами першого демократичного скликання під головуванням Богдана Котика. Прапор доручити урочисто підняли депутатам міської ради – Стефанія Шабатура, Зеновій Саляк та Євген Шморгун.

На Ратушу прапор виносили пластуни і під час підняття були там безпосередньо присутні. Згадаємо тут пл.сен. Олеся Криськіва, ЧМ, пл.сен. Богдана Генегу, пл.сен. Богдана Гасюка, V, Ореста Шота та ін.

Пластуни О. Криськів та Б. Гасюк під час підняття прапора на ратуші у Львові, 3 квітня 1990 р.

Деякі безпосередні учасники тих подій пообіцяли “100 крокам” розгоруний матеріал з документальними підтвердженнями. Отже, чекайте в майбутньому на окрему публікацію!

Як бонус додаю два цікаві відео з тих подій.

За підказки дякую пл.сен. Богданові Гасюку, V, ст.пл. Олі Свідзинській, ст.пл. Юлі Банковій.

Довідка з вікіпедії. Питання національної символіки (зокрема прапора) неодноразово порушувалося демократичними силами наприкінці 1980-х років. 12 грудня 1989 року воно піднімалося на другому з’їзді народних депутатів СРСР.

14 березня 1990 року у Стрию, першому з українських міст, підняли національний символ — прапор України над будівлею міської ради.

23 березня 1990 року перша сесія Тернопільської міської Ради народних депутатів XXI скликання прийняла постанову про національну символіку, один із пунктів містив рішення про встановлення українського національного прапору на будівлі міської ради поруч з державним прапором УРСР. 3 квітня Львівська міська рада прийняла ухвалу про використання синьо-жовтого прапора у Львові. Того ж дня він був встановлений на вежі львівської ратуші.

Підняття першого синьо-жовтого прапора над Львовом

Синьо-жовтий прапор на подвір’ї собору Святого Юра

*

Джерела:

*

6 коментарів

 1. Карелін Олег

  Перший синьо-жовтий прапор ( 3х6 м), що замайорів над Львовом 3 квітня 1990р, виготовлений львівським ” Комітетом захисту національних символів України” принесений 2 квітня 1990р з Святоюрського собору, освячений духовенством традиційних українських церков УГКЦ і УПЦ, врочисто внесений в Ратушу.3 квітня 1990р брати Олег і Орест Кареліни врочисто підняли освячене знамено над Львовом. Депутатський прапор розміром ( 1,5х 0,7 м),внесений 3 квітня 1990р ніколи не майорів над Львовом, Депутати наставили на прапорі печаток і підписив, кожен рік вносят на свята в сесійний зал, стерджуючи, що цей прапор майорів над Львовом 3 квітня 1990р.

  Відповісти
  • Паґанель

   Оскільки є безпосереднім свідком тих подій, то стверджую абсолютно точно, що брати Кареліни прапор не піднімали. Прапор підняли (тягнули за шворку) саме депутати міської ради. Карелін перебував на верхньому оглядовому майданчику Львівської Ратуші, разом з пластунами.
   Не вартує спотворювати історію.

   Відповісти
 2. Карелін Олег

  Зеріглася цікава світлина-пластуни з синьо-жовтим прапором на львівський Ратуші 3 квітня 1990р

  Відповісти

Трекбеки/Пінгбеки

 1. Богдан Гасюк: про відновлення Пласту в Україні у 1989-1991 роках | 100 кроків — історичний пластовий блог - […] Посвячення могил Січових Стрільців, вояків УПА, перше підняття державного прапору на Львівській ратуш… 3 квітня 1990 року – ось…
 2. Умови, в яких відроджувався Пласт на рідних теренах | 100 кроків - […] участю десятків тисяч жителів З квітня синьо-жовтий прапор урочисто піднято над Львівською ратушею. 24 липня національний прапор, освячений на…

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This