5 квітня 2012 року в канадському парламенті відбувся виступ лідера Ліберальної партії Канади п. Ральфа Ґудейла з нагоди 100-літнього ювілею Пласту.

“100 кроків” отримали коментар щодо цієї події від Крайової Пластової Старшини Канади (подяка Олені Цобі).

Пропонуємо читачам український переклад промови, а також оригінальне відео, оприлюднене п. Ральфом власному каналі YouTube.

*

Доктора Олександра Тисовського можна назвати українським Лордом Байден-Пауелом.

Через п’ять років після того, як Лорд Байден-Пауел заснував скаутський рух у Великобританії, Тисовський створив подібний рух в Україні, відомий під назвою «Пласт». І 12 квітня цього року Пласт буде відзначати 100-літній ювілей.

Сьогодні Пласт, як міжнародна організація української молоді, сприяє особистісному розвитку, допомагаючи молодим людям виростати сумлінними, відповідальними і корисними громадянами місцевих, національних та світових спільнот. І завжди з незмінною любов’ю до України.

Я пам’ятаю, яким схвильованим був наш колишній колега Борис Вжесневський того дня в 2007 році, коли кілька сотень пластунів з Канади та з-за кордону зібралися тут, на Парламентському Пагорбі.

Сьогодні ми віддаємо належне добрій роботі українського скаутського руху, включаючи й Пласт в Канаді. Вітаємо 1,2 мільйони українців Канади. І знову висловлюємо наше захоплення справжньою вільною і демократичною Україною!

Текст виступу в парламенті Канади лідера Ліберальної партії п. Ральфа Ґудейла

Текст виступу в парламенті Канади лідера Ліберальної партії п. Ральфа Ґудейла

Довідка (вікі). Ральф Едвард Ґудейл (1949 р.н.) – член парламенту Канади від Ліберальної партії. Міністр фінансів Канади 2003-2006. Був членом  Scouts Canada і досягнув в організації ступеня Queen’s Scout.

За переклад з англійської “100 кроків” дякує ст.пл. Богданові Печеняку, ЛЧ, та ст.пл. Оленці Міщук, ШОК.

Коментар КПС Канади:

Пластунам в Канаді дуже приємо було почути згадку про Пласт в Канaдському Парляменті 5 квітня 2012 року.  Ми не знали про це  заздалегідь, і тому були дуже приємно заскочені.

Потрібно згадати, що Ральф Ґудаіл вже віддавна приятель українців. Мабуть тому, що походить з території Канади, котра заселена імміґрантами з України більше  ніж 100 років тому. Не знаємо родоводу панa Ґудаіла,  але є можливіть, що він має якийсь відсоток української крові.

Пан Ґудаіл є професійним парляментарем-демократом. Вже десять років займає позицію голови Ліберальної партії   –  партії опозиції в Канадійському Парляменті.  Від 24 року життя він вже відслужив 38 років як політик в  Саскачеванському та Канадійському парляментах. Нещодавно колеґи в Канадійському парляменті вибрали його як  “Парляментар року – 2006 “. Він першим отримав цю нагороду.

Парляменталист Ґудаіл часто виступає в парляменті і залюбки згадує Україну і українців.  За останній час було багато згадок про Україну – бо відзначалися різні роковини.  Зокрема, 120 років першого поселення Українців в Канаді, 80 років Голодомору на Україні, 25 років  Чорнобильської Катастрофи, 20 років Незалежності, ув`язнення Юлії Тимошенко, 100 років Пластового руху та інші оказії завжди були вміло подані на дискусіях в Канадійському Парляменті паном Ґудаілом.

Потрібно згадати, що пан Ґудаіл та інші парляментарі були приємно вражені, коли сотні пласунів з  цілого світу приїхали до Оттави  –  до Парляменту під час ЮМПЗ – 2007.  Ця акція значно піднесла авторитет Пласту та України  в очах канадійців.

Пласт в Канаді дуже вдячний панові Ґудаілові за теплі слова.

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.