Промова в парламенті Канади з нагоди 100-ліття Пласту

5 квітня 2012 року в канадському парламенті відбувся виступ лідера Ліберальної партії Канади п. Ральфа Ґудейла з нагоди 100-літнього ювілею Пласту.

“100 кроків” отримали коментар щодо цієї події від Крайової Пластової Старшини Канади (подяка Олені Цобі).

Пропонуємо читачам український переклад промови, а також оригінальне відео, оприлюднене п. Ральфом власному каналі YouTube.

*

Доктора Олександра Тисовського можна назвати українським Лордом Байден-Пауелом.

Через п’ять років після того, як Лорд Байден-Пауел заснував скаутський рух у Великобританії, Тисовський створив подібний рух в Україні, відомий під назвою «Пласт». І 12 квітня цього року Пласт буде відзначати 100-літній ювілей.

Сьогодні Пласт, як міжнародна організація української молоді, сприяє особистісному розвитку, допомагаючи молодим людям виростати сумлінними, відповідальними і корисними громадянами місцевих, національних та світових спільнот. І завжди з незмінною любов’ю до України.

Я пам’ятаю, яким схвильованим був наш колишній колега Борис Вжесневський того дня в 2007 році, коли кілька сотень пластунів з Канади та з-за кордону зібралися тут, на Парламентському Пагорбі.

Сьогодні ми віддаємо належне добрій роботі українського скаутського руху, включаючи й Пласт в Канаді. Вітаємо 1,2 мільйони українців Канади. І знову висловлюємо наше захоплення справжньою вільною і демократичною Україною!

Текст виступу в парламенті Канади лідера Ліберальної партії п. Ральфа Ґудейла

Текст виступу в парламенті Канади лідера Ліберальної партії п. Ральфа Ґудейла

Довідка (вікі). Ральф Едвард Ґудейл (1949 р.н.) – член парламенту Канади від Ліберальної партії. Міністр фінансів Канади 2003-2006. Був членом  Scouts Canada і досягнув в організації ступеня Queen’s Scout.

За переклад з англійської “100 кроків” дякує ст.пл. Богданові Печеняку, ЛЧ, та ст.пл. Оленці Міщук, ШОК.

Коментар КПС Канади:

Пластунам в Канаді дуже приємо було почути згадку про Пласт в Канaдському Парляменті 5 квітня 2012 року.  Ми не знали про це  заздалегідь, і тому були дуже приємно заскочені.

Потрібно згадати, що Ральф Ґудаіл вже віддавна приятель українців. Мабуть тому, що походить з території Канади, котра заселена імміґрантами з України більше  ніж 100 років тому. Не знаємо родоводу панa Ґудаіла,  але є можливіть, що він має якийсь відсоток української крові.

Пан Ґудаіл є професійним парляментарем-демократом. Вже десять років займає позицію голови Ліберальної партії   –  партії опозиції в Канадійському Парляменті.  Від 24 року життя він вже відслужив 38 років як політик в  Саскачеванському та Канадійському парляментах. Нещодавно колеґи в Канадійському парляменті вибрали його як  “Парляментар року – 2006 “. Він першим отримав цю нагороду.

Парляменталист Ґудаіл часто виступає в парляменті і залюбки згадує Україну і українців.  За останній час було багато згадок про Україну – бо відзначалися різні роковини.  Зокрема, 120 років першого поселення Українців в Канаді, 80 років Голодомору на Україні, 25 років  Чорнобильської Катастрофи, 20 років Незалежності, ув`язнення Юлії Тимошенко, 100 років Пластового руху та інші оказії завжди були вміло подані на дискусіях в Канадійському Парляменті паном Ґудаілом.

Потрібно згадати, що пан Ґудаіл та інші парляментарі були приємно вражені, коли сотні пласунів з  цілого світу приїхали до Оттави  –  до Парляменту під час ЮМПЗ – 2007.  Ця акція значно піднесла авторитет Пласту та України  в очах канадійців.

Пласт в Канаді дуже вдячний панові Ґудаілові за теплі слова.

*

2 коментарі

 1. Катруся

  от наші б щось таке сказали. Реально круто=)

  Відповісти
  • Андрій Ребрик

   а що наші? переважно “наші” – це радянська комсомольська тяглість помножена на бізнес-інтерес.. ось і все…

   Відповісти

Трекбеки/Пінгбеки

 1. Промова в парламенті Канади з нагоди 100-ліття Пласту | Міжнародна служба Пласту - [...] (джерело) Posted in video, новини Tags: Канада, століття, суспільство « Можливості навчання у США You can leave a response,…

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This