Курінь “Лісові Чорти” ініціював у рамках святкування 100-ліття Пласту гарну справу – “Аватарка до століття“. Вони пропонують усім учасникам акції повісити в соціальних мережах 12 квітня на аватарку своє фото в однострої із лілейкою та написом “100 років”.
Поставити нову аватарку – це як похвалитися новим вбранням чи радісною подією. Століття Пласту – чудова подія, котрою можна і варто поділитися. Якщо до акції долучиться кілька сотень пластунів, то ми поділимося своїм святом в усьому українському (і не тільки українському) сегменті Інтернету.
Але “100 кроків” цю файну ідею хочуть дещо трансформувати:) Трансформація, щоправда, давня та іржава, як писав Олександр Ірванець, але в той сам час – нова і цікава!
“Історія однієї світлини” – спроба “затегувати” історичні;) пластові фота та фота пластунів. Ми маємо сотні фотографій, публікуємо їх в соціальних мережах, власних блогах тощо. Але досить часто – без підпису або з загальним заголовком. Проте, фото може приховувати більше цікавого, ніж демонструвати:)
Отож, нескромно,
Історія фото №1. Ст.пл. Андрій Ребрик, ЦМ.
Фото ст.пл. Андрія Ребрика, ЦМ, що потрапило на “Аватарку століття”, зробелене ст.пл.вірл. Олесею Блащук під час Крайового Вишкільного Табору 2007 року в ур. Тодір (с. Кузьминець, Івано-Франківська обл.).
Зізнаюся чесно – на фото я не у своєму однострої:) Трапилася певна оказія, що змусила мене позичити однострій у мого пластового приятеля ст.пл. Володимира Токача, ЦМ. У 2007-му я вже був дійсним членом куреня “Целібат Мурлики“, хоча як видно з фото – шеврон на однострої прихильника:)
Ще цікавий факт – є певна “плутанина” з назвою урочища. На деяких картах він позначений як “Тодор”, на деяких – як “Остодір”. У пластовому ж фольклорі зустрічається назва “Остодір” – напр. назва пісні “Гей, в таборі Остодорі!“. Думаю, що це пов`язано за аналогією до “Осмолоди” – відомого села, що знаходиться неподалік.
Джерела:
П.С. Дякуємо Чортам за підказку;) і сподіваємося на підтримку!
*
0 коментарів