Історія однієї світлини. КВТ 2007

Курінь “Лісові Чорти” ініціював у рамках святкування 100-ліття Пласту гарну справу – “Аватарка до століття“. Вони пропонують усім учасникам акції повісити в соціальних мережах 12 квітня на аватарку своє фото в однострої із лілейкою та написом “100 років”.

Поставити нову аватарку – це як похвалитися новим вбранням чи радісною подією. Століття Пласту – чудова подія, котрою можна і варто поділитися. Якщо до акції долучиться кілька сотень пластунів, то ми поділимося своїм святом в усьому українському (і не тільки українському) сегменті Інтернету.

Але “100 кроків” цю файну ідею хочуть дещо трансформувати:) Трансформація, щоправда, давня та іржава, як писав Олександр Ірванець, але в той сам час – нова і цікава!

Історія однієї світлини” – спроба “затегувати” історичні;) пластові фота та фота пластунів. Ми маємо сотні фотографій, публікуємо їх в соціальних мережах, власних блогах тощо. Але досить часто – без підпису або з загальним заголовком. Проте, фото може приховувати більше цікавого, ніж демонструвати:)

Отож, нескромно,
Історія фото №1. Ст.пл. Андрій Ребрик, ЦМ.

Фото ст.пл. Андрія Ребрика, ЦМ, що потрапило на “Аватарку століття”, зробелене ст.пл.вірл. Олесею Блащук під час Крайового Вишкільного Табору 2007 року в ур. Тодір (с. Кузьминець, Івано-Франківська обл.).

Зізнаюся чесно – на фото я не у своєму однострої:) Трапилася певна оказія, що змусила мене позичити однострій у мого пластового приятеля ст.пл. Володимира Токача, ЦМ. У 2007-му я вже був дійсним членом куреня “Целібат Мурлики“, хоча як видно з фото – шеврон на однострої прихильника:)

Історія однієї світлини. КВТ 2007

Ще цікавий факт – є певна “плутанина” з назвою урочища. На деяких картах він позначений як “Тодор”, на деяких  – як “Остодір”. У пластовому ж фольклорі зустрічається назва “Остодір” – напр. назва пісні “Гей, в таборі Остодорі!“. Думаю, що це пов`язано за аналогією до “Осмолоди” – відомого села, що знаходиться неподалік.

Урочище Тодір з висоти гуглмапи

Урочище Тодір з висоти гуглмапи

Джерела:

П.С. Дякуємо Чортам за підказку;) і сподіваємося на підтримку!

*

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This