Позначки:, , , ,

22 квітня 2012 р. в Ужгороді, у приміщенні обласного театру ляльок “Бавка” (колишній театр “Просвіти”) відбулася прем`єра документального фільму “Дорогою любові”, режисер Омелян Коляджин.

Біографія людини, доля якої й стала суттю фільму, доволі проста: Мирон Іван Васильович народився 9 березня 1929 р. у с. Росішка Рахівського району. У 1935 р. розпочав навчання у місцевій школі. У 1949 р. закінчив Великобичківську десятирічку. Працював учителем початкових класів у с. Чорна Тиса. Був активним учасником антирадянського руху. Восени 50-го року відмовився служити в армії «окупантів».

Письменник та видавець Іван Ребрик та Іван Мирон на Красному Полі

Письменник та видавець Іван Ребрик та Іван Мирон на Красному Полі

У травні 1951 р. зраджений і арештований. Слідство велося в Ужгородській тюрмі. У січні 1952 р. отримав вирок – 25 років суворого режиму:  Харків, Новосибірськ, Красноярськ, етап по р. Єнісей до Норільська. У 1953 р. – учасник повстання політв’язнів в Норільську. З 1955 до 1961 р. – «озерлаг».

У 1961 р. переведений у мордовські табори, де відбув ще 15 років. За 12 днів до кінця строку доставлений в Ужгородську тюрму. Весною 1976 р. у суботу 22 травня побачив волю.

Зліва на право: Андрій Скрипка, Іван Мирон, табірне фото

Зліва на право: Андрій Скрипка, Іван Мирон, табірне фото

Деякі уривки з фільму:

Фільм ілюстрований кадрами з відзначень річниць (різні роки)  Карпатської України на Красному Полі за участі ужгородських, луцьких та львівських пластунів.

Презентація фільму відбувається в рамках відзначення 100-ліття Пласту.

На презентації був присутній і Іван Мирон.

*

Омелян Коляджин, режисер. Відзначення 65-ліття Карпатської України, Хуст, 2004

*

Джерела:

*

Лого 100-ліття

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.