Офіційною датою створення «Амазонок» є 7 квітня 1992 року. У цей день на «Соколі» відбулась посвята членкинь майбутнього куреня та презентація «Амазонок» перед старшими пластунами та сеніорами, які прийняли запрошення стати учасниками таборової зустрічі з дещо незвичною назвою — «Вар’ятівка». З того часу почалась активна праця молодих, творчих та ініціятивних дівчат у станицях та в краю.
А ідея створення куреня зародилась у жовтні 1991 року серед учасниць крайового вишколу виховників УПЮ, що відбувався у Славському. Засновницями «Амазонок» стали ст. пл. Наталія Скасків, ст. пл. Ангеліна Кліщ, ст. пл. Лілія Осінчук, ст. пл. Олександра Хміль та ст. пл. Софія Нагірна. Хресним батьком «Амазонок» став о. Іван Хміль. Географія куреня: Львів, Жидачів, Дрогобич і Луцьк (Україна) та з Польщі.
Курінь поставив перед собою такі завдання:
- координувати та об’єднувати зусилля старших пластунів у напрямку вивчення і відродження традицій українського народу,
- проводити старшопластунські зустрічі як вишкільно-виховного, так і відпочинкового типу.
Всі члени підготовчого куреня «Амазонки» були новацькими або юнацькими виховницями. Це було однією з основних умов для прийняття в курінь.
У грудні 1992 р. Амазонки організували та провели свято Миколая для старших пластунів та сеніорів станиці Львів.
Протягом 1993—1997 рр. у Львові Амазонки проводили традиційні змаги-зустрічі старших пластунів «Вар’ятівка», які згодом було перейменовано на «Чорно-білі акварелі», та вечори української лірики. Учасниками змагів були старші пластуни зі Львова та области, Рівного, Луцька. В рамках змагу-зустрічі «Чорно-білі акварелі» проводився конкурс «Супервиховник року».
У 1993 р. члени підготовчого куреня УСП «Амазонки» підготували та провели всеукраїнський змаг «Орликіяда» у Львові.
Від 1993 р. «Амазонки» є членами крайових та станичних старшин, проводів крайових вишколів виховників УПЮ та РОВ, від 1995 — членами проводу, а згодом і членами референтури міжкрайового вишколу таборових провідниць «Школа Булавних».
1996 р. крайова булава УСП в Україні зареєструвала підготовчий курінь УСП «Амазонки».
Свої творчі здібності члени куреня реалізовували у різних проєктах. Не можна не згадати ст. пл. Софію Нагірну, яка у 2001 р. стала засновницею крайового мистецького табору для новацтва. Також Софія є засновницею та головним редактором журналу для новацтва «Пташеня», який виходив у 2000—2009 рр. Ст. пл. Лілія Осінчук провадила методичну працю в Пласті та стала автором пластового посібника для юнацтва «Українські свята», який користується популярністю і поза Пластом. Ст. пл. Ірена Борущак щороку організує та проводить мистецький новацький табір у Польщі, разом з новаками бере активну участь у фестивалі «Лемківська ватра», активна в житті української громади Польщі.
2003 року активізувалися «Амазонки» в Луцьку. Вони щороку проводять інтелектуальний змаг для старших пластунів «Плазма», а також допомагають в організації окружних і крайових заходів, брали участь у створенні вісника станиці Луцьк «Алярм».

Склад ОПР Волинської Округи: ст.пл.Богдан Байгота, ст.пл. Ірина Остапйовська, А, пл.сен.Павло Васьків.
Матеріал: уривок з допису про курінь “Амазонки”
до Альманаху 100-ліття Пласту
*
Там, на фото №6 склад ОПР Волинської округи: я, ст.пл.Богдан Байгота, пл.сен.Павло Васьків.
Дякую за уточнення!
Ха! В результаті вийшла фотосесія Іруськи 🙂
Ти ще дати скажи, якщо знаєш. Це корисно.
Будемо сподіватися, що інші Амазонки таки докинуть фотки)