Згадую свої перші пластові ватри, на котрих ми вчилися співати. Отак сиділи де-небудь посеред лісу і під гітару горланили удень вивчені пісні. Чи не першими з них були “Червона Рута”, “Водограй”, “Я піду в далекі гори”, “Вона”, “Старенький трамвай” тощо. Для сьогоднішнього покоління пластунів подібні речі, можливо, звучать дещо ретроградно. Але ті пісні були і залишаються тою духовною основою, на якій формувалося наше виховання та світогляд.

Трошки пізніше з’явилися в репертуарі  Брати Гадюкіни, ВВ, Океан Ельзи, Віктор Морозов, Плач Єремії та десятки інших. На ватрах пісні здебільшого виконувалися під на “три гітарні акорди” 😉 але ніхто і не заморочувався щодо професійності виконання – головне те, що пісня справді “живе поміж нас” 🙂

Думаю, що і сьогодні мало котра пластова акція (табір, мандрівка, мистецька акція) відбувається в той чи інший спосіб без впливу Івасюка. Свіжий приклад – дуже грунтовна сценічна поставнока на “Дні Пластуна” куренів ч. 8 Ольги Басараб та ч. 14 С. Крушельницькою, в якій фінальна сцена завершується Івасюковими “Мальвами”.

“Кленовий вогонь” у виконанні “Кому Вниз”

Володимир Івасюк. Кадр з фільму “Володимир Івасюк – життя моє обірвана струна”

Володимир Івасюк. Софія Ротару, “Кленовий вогонь”

Софія Ротару, “Балада про мальви”

Назарій Яремчук, “Два перстені”

Пластова ватра. КВТ 2011, фото (с) ст.пл. Богдан Яцишин, V

Пластова ватра. КВТ 2011, фото (с) ст.пл. Богдан Яцишин, V

Текст: ст.пл. Андрій Ребрик, ЦМ


Найкращий лайк – це 20 гривень 🙂

Завдяки вашим пожертвам наш проект розвиватиметься далі, публікуватиме більше статей, архівних матеріалів та репортажів з історії Пласту та українського молодіжного руху.
*

Марковий блок "Підпільної пошти України" зі спецгашенням, присвячений джемборі в Муасон, 1947

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.