Мої пластові трафунки: From Ярославни 😉

Після довгенької перерви “100 кроків” повертається до публікацій історій з розділу “трафунки“. Цього разу два трафунки від куреня ч. 36 ім. Анни Ярославни.

1.

Всі ми знаємо що таке момент. Це поняття є всередині нас. А як спитати людей що таке момент, то мало хто зможе дати нам правильну і чітку відповідь. Хтось вважає що це клей, інші думають що це секунда чи щось хороше і радісне. Що ж це насправді?

Момент – це проміжок часу, мить, секунда, година, тиждень, день, місяць, рік… Певний етап у розвитку чогось, певна подія, яка асоціюється з чимось хорошим, чи, навпаки, дуже трагічним. Моменти породжують подію, а подія створює життя. Деякі моменти перетворюються в легенду та існують вічно.

Ярославни

У кожного пластуна і пластунки є свій улюблений і найцінніший момент у пластуванні. Цей момент залишиться з ним на все життя і буде жити у серці вічно, якщо він дійсно є особливим. У мене також є свій улюблений момент. Це мій перший курінний табір. Їдучи на нього, я не уявляла як виглядають пластові табори. Першим шоком для мене стало те, що ми готуватимемо їсти самі собі, а з моїм вмінням готувати, я б не позаздрила нікому, хто б покоштував мою страву. І от нарешті мені доручили приготувати макарони. Ну макарони, так макарони.

Моя подруга, яка сама не вміла готувати, сказала, що макарони потрібно промити, так щоб вода не була мутною. Ну я мию-мию, а вода все нестає прозорою. І тут мене питає начальник кухні: «Що ти, дитино, робиш?» – «Та я мию макарони, а вода щось мутна і мутна». )

Ну потім мені пояснили як треба варити і мити макарони, після чого я їх таки зварила. Дійшла черга до того, що до макаронів треба додати якусь приправу, ну я і взяла ту, яка мені найбільше сподобалась, корицю. От я насипала її спочатку трішки , потім спробувала і мені видалося смачно, бо я любила корицю, ну і я сипала і сипала, сипала і сипала. Все! Смакота! Готово!..

Потім мені пояснили , що кориця додається до солодких страв і більшість людей не люблять макарони з корицею. Тепер я сиджу і сміюся над цим моментом , який у багатьох серцях став легендою.

* * *

Ярославни

На таборі

2.

Було то дуже давно, ще за царя Гороха. Подія ця відбувалась в тридцять шостому царстві. А була це підготовка до СВ  меншеньких Ярославен, юних та недосвідчених, які насолоджувались своїми першими та незабутніми моментами справжнього пластування. Одним таким жовтодзюбиком була і я. Оскільки на такій «серйозній» мандрівці я була вперше, все для мене було новим та надзвичайно цікавим. Багато моментів мені тоді запам’яталось, однак найбільше закарбувався у моїй пам’яті, найбільше зачепив та усміхнув (але то вже згодом) один з них:). Отож, був звичайнісінький собі день, яскраво сяяло сонечко, нічого не віщувало біди.

Пластунки 36-ого куреня ім. Анни Ярославни працють на терені підтабору, Свято Весни, 2010

Пластунки 36-ого куреня ім. Анни Ярославни працють на терені підтабору, Свято Весни, 2010

От нарешті довгоочікуваний обід, пахла духмяна зупка і всі поспішали скуштувати її. Ну і я не хотіла пасти задніх. Швиденько стала у чергу, ось я уже біля чергових. Пахощі залоскотали ніздрі і я миттю підставила свою тарілку. Але раптом, коли чергова налила мені зупи, тарілка почала обпікати мої руки, і, не «втримавши»  цельсіїв температури, я перехилила її набік, виливши окріп просто собі на руку. Сльози виступили самі собою, і зрозумівши, що трапилось, старша юначка побігла за Пантенолом (примітка: кльова пшикала, яка рятує від опіків), а зв’язкова дмухала на мою «травмовану» кінцівку, сподіваючись що мені це хоч якось допоможе. Ну робити було нічого і я продовжила куштувати свою «улюблену» страву зі словами: «Дурна зупа, не хочу її їсти!».

Мене ж можна зрозуміти,чи не так?) Як не дивно «муки» моєї руки я встигла забути вже через годинку, так  принаймі спершу здавалося, але  вдома біль знову дав про себе знати, і у рідному ліжечку я засинала з льодом на руці. Випадок з тією зупою мої подруги згадують ще й досі і я тепер усміхаюсь пригадуючи ту свою першу «серйозну» мандрівку)

На таборі

Примітка: ці історії є від двох різних людей і є правдивими.

[stextbox id=”info”]Відправити свій трафунок[/stextbox]

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This