Знайомтесь: “Пласт”, 1994

Матеріал: ст.пл. Андрій Ребрик, ЦМ

Знайшов у архіві пл.сен. Юрія Керекеша цікаве пластове видання з дивною назвою – “співрозмовник для зацікавлених Пластом”. Видана брошура за ініціативи КПС України 1994 року як підручна книжечка-посібник для учасників ВППП (Вишколу Попередньої Пластової Підготовки). У ній коротко подана загальна інформація про Пласт (історія, структура, символіка, методологічна діяльність тощо).

Окремо розглянуто систему вишколів попередньої пластової підготовки, що на той час залишалася основним інструментом залучення нових членів до Пласту. До речі, на останній сторінці обкладинки міститься заклик до участі в т.зв. таборах “Гайда до Пласту!“, до організації яких свого часу спричинився курінь УСП-УПС “Целібат Мурлики“.

Обкладинка видання "Знайомтесь: Пласт", 1994

Сьогодні подібні видання є важливими з огляду на те, що показують, як відновлювався Пласт в Україні на початку 90-их, які механізми та інструменти для його розвитку застосовував тогочасний провід, які акценти робив тощо.

2 коментарі

 1. Богдан

  Доцільно було би до цього допису подати загальну статистику переведених заходів. Адже ш на мою думку це була одна із кращих технологій розвитку Пластової організації Подальші технології дали значно меньший чисельний приріст.Головним розробником та реалізатором цієї ідеї був Василь Щекун(др. Фільо). Богдан. С.К.О.Б!

  Reply
 2. Андрій Ребрик

  Др. Тату, др. Філософ відкоментив на фейсбуці (без його дозволу;) щоправда) переношу цей комент сюди:

  “Vasyl’ Shchekun: Справді цікава знахідка, бо у мене не збереглося жодного примірника, може хіба в Кульбаса десь ще завалялося… А сотворили ми це з дуже практичних міркувань: треба було поширювати пластову ідею і робити це більше-менше системно. Живе спілкування у вигляді дводенного вишколу (ВППП) було способом “зачарувати” Пластом, але потрібно було і щось залишити кожному учаснику у письмовому вигляді (на той час ми ще не мали таких видавничих потужностей як тепер). Пригадую, що паралельно і писали і комп освоювали (графічне зображення цієї свічечки було своєрідним досягненням в опануванні техніки). Ось така, малята, штука… :)”

  п.с. пишіть і шліть фото – “100 кроків” завжди опублікують!

  Reply

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This