Джерело: Пластовий Альманах, Степан Пап-Пугач

4 лютого 1934 р. на Закарпаттті заснований курінь старших пластунів “Нова сцена”. Пізніше він перетвориться на професійний театр, що за часі Карпатської України буде державним.

Третій курінь старших пластунів був заложений дня 4 лютого 1934 р. у Хусті, під назвою «Нова Сцена.» Був це курінь краевого пластового хору з драматичною секцією. Драматична його секція відтак у 1935 р. перетворилася у самостійну групу театральних аматорів: «Нова Сцена», яка діяла при філії Т-ва Просвіта в Хусті. Так «Нова Сцена» заповнила ту прогалину культурного життя на Закарпатті, яка повстала 1930 р., після ліквідації Народнього Театру «Просвіта» в Ужгороді. Від 1936 р. «Нова Сцена» стала закарпатським Народнім Театром.

Нова Сцена, 1937

Нова Сцена, 1937

Хоч «Нова Сцена» увійшла в історію, як просвітянський театр, все ж таки її початки були при Пласті, а її члени-основники були старші пластуни, під проводом визначного пластуна Юрія Шерегія-Грома. Це показує на велике значення організації старшого пластунства на Закарпатті. Кожний заснований курінь старших пластунів означав великий крок вперед для пластового руху на Закарпатті.

Нова Сцена, 1939

Нова Сцена, 1939

Афіша

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.