Міжнародна діяльність Пласту: огляд 2011-го

Історичний пластовий блог “100 кроків” спільно з Міжнародною Службою Пласту пропонує читачам ознайомитися з діяльністю Пласту на міжнародній арені протягом 2011 року.

Ми відсортували за їх важливістю для нашої організації, розголосом у засобах масової інформації, в соцмережах тощо, а також – досягнутим важливим позитивним результатом.

Відразу застерігаємо – цей порядок досить умовний. У деяких випадках важко визначити, яка з подій більш важлива, бо важливий є сам факт цієї події. Важливий для Пласту і для всіх її учасників.

Приємно відзначити, що саме 2011 року дуже потужно активізувалася діяльність МС Пласту, донедавна під проводом ст.пл.вірл. Оленки Галушки, ЧХ, а тепер – ст.пл.вірл. Дзвінки Петришин, ЧоК. Сформовано структуру МС, положення про діяльність, визначені пріоритетні напрямки праці, окреслені проблеми тощо. Бажаємо Міжнародній Службі Пласту в ювілейний 2012-ий рік наснаги, бажання праці та досягнення успіхів!

А тепер – до справи;)

Безперечно, найбільшою міжнародною подією 2011 в житті Пласту є участь у 22-му світовому скаутському джемборі “Simply Scouting” у Швеції, що відбулося з 27 липня по 8 серпня 2011 р.

Під час відкриття джемборі. Вдалині видніється прапор України

22-ге світове скаутське джемборі у Швеції

Світове джемборі – подія року №1 у скаутському світі. Український Пласт останній раз брав участь у подібному заході далекого 1999 року, відправивши делегацію за “мідні гори” до Чилі. Пропустивши 20-те в Таїланді та ювілейне 21-ше джемборі до століття скаутингу в Британії, 2011 року Пласт зробив дуже важливий крок до інтеграції зі світовим скаутським рухом. Від України участь у джемборі взяло 27 осіб, з них в тому числі 15 пластунів.

Світове скаутське джемборі з висоти пташиного польоту

Світове скаутське джемборі з висоти пташиного польоту

Враження про джемборі описав у своєму блозі керівник делегації ст.пл.скоб Дмитро Колесник, СМ:

“За день я побачив і привітався із такою кількістю людей різних національностей, з якою не зустрівся пево за все життя. Окрім масштабів і кількасот учасників вражає загальна організація. Джемборі – це справжнє місто. Є центральна площа, спальні райони, супремаркети і кавярні, інтернет-клуби і аптеки, церкви, банки, склади… Навіть вказівники на трасах і автобанах є. … Це справді грандіозна підготовка і грандіозна кількість задіяних людей…”.

Джерела:

Маємо велику надію, що 2015 р. Пласт буде гідно репрезентований на 23-му джемборі в Японії.

* * *

Міжнародна акція “Вифлеємський Вогонь Миру”

Передача Вогню українцям Болгарії. Біля пам`ятника Т. Шевченку в Софії, Болгарія, 18 грудня 2011

Міжнародна акція Вифлеємського Вогню Миру українцям діаспори розпочалася 10 грудня 2011 року з передачі Благодатного Вогню українцям Відня (Австрія). Вже наступного дня – 11 грудня українські пластуни передали Світло Добра українцям Мюнхена.

Ще за тиждень Вогонь запалав у домівках українців Румунії (міста Клуж та Бухарест), Болгарії (Софія), Сербії (Новий Сад, Воєводина), Литви (Вільнюс), Латвії (Рига), Таллінна (Естонія), Великої Британії (Лондон). Пластуни передали скаутську естафету скаутам Білорусі (Мінськ) – Білоруській Республіканській Асоціації Скаутів.

Як показує досвід, міжнародна акція ВВМ вже третій рік підряд відіграє значну роль для активізації діяльності українських громад закордоном, особливо у Прибалтиці та у Балканських країнах, в багатьох випадках стаючи однією з центральних подій року. ВВМ закордоном стало символом не тільки фізичної передачі Вогню з місця народження Ісуса Христа, але й символом духовного та морального об`єднання українців діаспори.

Вифлеємський Вогонь Миру 2012, Румунія, Сербія, Болгарія from 100krokiv on Vimeo.

Вифлеємський Вогонь Миру 2012, Румунія, Сербія, Болгарія from 100krokiv on Vimeo.

Висловлюємо щиру подяку усім закордонним українцям, котрі підтримали пластунів у проведенні цієї акції.

Джерела: 

* * *

Участь у 39-ій Світовій Скаутській Конференції, Бразилія

39-та Світова Скаутська Конференція, Бразилія

ст.пл.вірл. Оленка Галушка, ЧХ представляє Україну на 39-тій Світовій Скаутській Конференції, Бразилія

Український скаутинг на 39-ій  Світовій Скаутській Конференції в Бразилії, що  відбулася в м. Блуменау, Бразилія з 10 до 13 січня 2011 р. представляла також і ст.пл.вірл. Оленка Галушка, ЧХ. Оленка також презентувала Україну і в 11-му Світовому Скаутському Молодіжному Форумі, у якому взяло участь понад 170 скаутів із 60 країн світу усіх регіонів ВОСР.

Головним досягненням було те, що широкий скаутський загал дізнався про 100-ліття скаутингу в Україні, що відбудеться у 2012 році. Також було домовлено за фінансування скаутських подій в Україні (табори “Життя в Пласті”, науково-пошукова конференція НОСУ).

Зі скаутами Португалії та Іспанії домовилися, що якщо в цих країнах створяться пластові осередки, то вони будуть з ними співпрацювати. З чеськими скаутами лосягнули домовленостей щодо проекту обміну досвідом адміністрування на 2012 р., а з польськими харцерами домовлено про спільний проект святкування 100-ліття скаутингу в Україні та Польщі (Львів, травень 2011).

Ст.пл.вірл. Оленка Галушка, ЧХ про презентацію української делегації:

…Після цього був міжнародний вечір, на якому українська делегація з допомогою місцевих бразильських українців приготувала вареники та голубці і тому наш стіл був безумовно найкращим. Українські національні строї виграли перше місце у конкурсі моди, і переможці отримали м’які іграшки – папугайчики, що є символом Конференції 🙂 Також на міжнародній вечірці виступив Український Ентографічний Ансамбль “Полтава”. Одним словом, представлення України було вражаюче, і це визнали всі.

Джерело: 

* * *

Святкування 100-ліття польського та українського скаутингу у Львові

Польські харцери у Львові

Польські харцери у Львові

У 1911 році були створені перші пластові гуртки, в цьому ж році був виданий наказ засновника польського скаутингу про створення чотирьох перших харцерських загонів, що дало початок організаційному розвитку польського харцерства. Для відзначення цих двох подій, які відбулись у Львові 100 років тому, українські та польські скаути 20-22 травня 2011 р. провели спільне святкування.

Святкування 100 ліття скаутингу, Львів

У святкуванні взяли участь понад 600 скаутів: пластунів із Львівської, Хмельницької, Вінницької, Рівненської, Київської та Тернопільської округ, представників Організації Українських Скаутів, Федерації Скаутів “Галицька Русь”, Національної Організації Скаутів України Львова і Києва та польських харцерів (скаутів) із майже всіх регіонів Польщі.

Святкування 100 ліття польського скаутингу, Львів

Недільний ранок 22 травня розпочався із Служби Божої у Львівській катедрі. Урочистості продовжилися на площі перед Оперним театром. Українські та польські скаути почули історичний наказ Анджея Мялковського, яким він у 22 травня 1911 року у Львові заснував 4 перші харцерські загони, вітання Президента Союзу Польських Харцерів Адама Массалського та голови Крайової Пластової Ради  пл.сен. Ігора Фіглюса, члена Євразійського Скаутського Комітету Всесвітньої Організації Скаутського Руху Андрія Чеснокова, заступника міського голови Львова Василя Косіва та Консула Польщі в Україні Марціна Женєвіча.

Джерела:

* * *

Участь українських пластунів у WoodBadge, Німеччина

Wood Badge

27 серпня – 4 вересня 2011 року делегація від України (ст. пл. Микола Бігус, ОЗО, ст. пл. гетьм. скоб Любомир Шимків, ОЗО, ст. пл. вірл. Оленка Галушка, ЧХ, і ст. пл. скоб Назар Зелінка, ОЗО) взяла участь у Міжнародному тренінзі «Wood Badge», організованому німецькими скаутами організації Deutsche Pfadfinderschaft Sankt Georg у м. Леверкузен, Німеччина. Wood Badge – це програма підготовки скаут лідерів, метою якої є розвиток лідерських навичок, вміння працювати в команді та розуміти інших, після проходження якої учасники у різних країнах світу отримують єдину відзнаку: хустку персикового кольору із клаптиком візерунку шотландського кілту на ній та обручик і дерев’яні намистини.

Ватра

Легендою тренінгу було: «Знову винайти колесо». Усе, від початку до кінця, відповідало тематиці. Учасників зібрали на залізничному вокзалі у м. Дюссельдорф та посадили на потяг, який довіз до Неандертальського музею у Меттмані, де нас уже чекали члени команди.

Wood Badge

З думок учасників:

Насправді, Wood Badge тренінг багато чого відкрив перед нами. Ми зрозуміли, що його ціллю є особистісний розвиток кожного окремого лідера, розкриття внутрішніх талантів і розвиток можливостей, вміння переступати через свої слабини та перетворювати їх на достоїнства… А це таки потрібне в житті.

Wood Badge

Джерела:

* * *

Зустріч представників скаутських організацій Європейського та Євразійського Регіонів, 25-27 листопада у Празі, Чехія

Учасники зустрічі

У події взяли участь генеральний секретар ВОСР Люк Паніссо, представники Світового Скаутського Комітету Оскар Палмквіст та Карін Альбак, в.о. голови Євразійського Скаутського Комітету Баграт Есаян, заступник голови Європейського Скаутського Комітету Генрік Содерман, директор Європейського Скаутського Бюро Девід МакКі, директор Євразійського Скаутського Бюро Юрій Еміліан, представники проекту «Посланці Миру», 7 Євразійських НСО (Білорусь, Росія, Молдова, Грузія, Вірменія, Азербайджан, Україна) та 9 Європейських (Фінляндія, Данія, Швейцарія, Польща, Чехія, Італія, Іспанія, Литва та Франція).

Українська делегація була представлена Головою НацРади Віктором Бочарниковим, членами НацРади Андрієм Чесноковим та Валерієм Танцюрою і Міжнародним комісаром Оленою Галушкою.

Під час зустрічі було обговорено варіанти співпраці між різними скаутськими організаціями та двома Регіонами зокрема. Українцям вдалося домовитися із датчанами за продовження спільного проекту «Школа ефективного скаут-лідера», підтримуваного «Програмою Підтримки Скаутингу та Гайдингу у Східній та Центральній Європі», в рамках якого уже відбулася науково-пошукова конференція НОСУ 7-9 жовтня 2011 року, із французами та фінами – за спільні програми та проекти для роверів, із італійцями та поляками – за програми для наймолодших каб-скаутів, із поляками – за консультаційну допомогу у підготовці міжнародної ділянки Українського Національного Джемборі, із іспанцями – стосовно роботи із українською молоддю їхньої країни, із поляками, росіянами та білорусами – за тренінг для тренерів.

Джерела:

* * *

Участь в Ювілейній Міжкрайовій Пластовій Зустрічі в Австралії

Відкриття ЮМПЗ в Австралії

Відкриття ЮМПЗ в Австралії

З 26 грудня до 3 січня поблизу Канберри у Австралії відбулася Ювілейна Міжкрайова пластова зустріч, присвячена 100-літтю Пласту. Пластуни Австралії традиційно проводять свої табори саме під час різдвяно-новорічних свят, оскільки в цей час у південній півкулі є літо.

100-літній ювілей зібрав на відкритті 205 пластунів з Австралії, Канади і України, а під час відкритого дня – 31 грудня – учасниками зустрічі стали більше 400 пластунів і гостей. Зі століттям пластунів Австралії приїхали привітати також голова ГПБ пл. сен. Володимир Базарко, Тимчасовий повірений у справах України в Австралії та Новій Зеландії Станіслав Сташевський, заступник голови Світового Конгресу Українців Стефан Романів та інші почесні гості.

Голова КПС України ст.пл.скоб Дмитро Колесник, СМ та та Голова ГПБ пл.сен. Володимир Базарко, ЧК

З України участь у ЮМПЗ взяли 4 представників: співголова КПР ст. пл. Юрій Юзич, голова КПС ст. пл. скоб Дмитро Колесник, а також Наталія і Дарія Кияк.

Зустріч відбувалася на скаутській таборовій базі недалеко від Канберри, столиці Австралії. Учасники таборували у 4 підтаборах – новацькому, юнацькому, таборі старших пластунів і так званій «татівці» – під таборі, де спільно жили сеньйори і батьки пластунів. Комендантом зустрічі був ст. пл. Гриць Гузій, головним бунчужним – Олесь Дехніч.

Під час відкриття ЮМПЗ

Під час відкриття ЮМПЗ

Загальний вид на відкриття ЮМПЗ

Загальний вид на відкриття ЮМПЗ

1 січня під час ватри учасники з України передали Віфлеємський вогонь миру пластунам в Австралії, які вперше в історії понесуть його частинку до своїх парафій у 11 містах держави. Вогнем з Вифлеєма, була запалена й сама ватра – цю почесну місію виконали представники 3 країв КУПО: України (ст. пл. Юрій Юзич), Австралії (ст. пл. Пилип Ботте) і США (пл. сен. Володимрр Базарко, голова ГПБ).

Також під час зустрічі була презентована програма ЮМПЗ в Україні 2012 року. Пластуни в Австралії активно цікавилися протягом всього таборування деталями проведення ЮМПЗ. Учасники з України мали нагоду познайомитися з кількома старшими пластунами і сеньйорами, які вже планують взяти участь у святкуваннях в Україні.

Виступ новаків

Джерела:

* * *

Пластовий табір в Німеччині

Табір в Німеччині

З 30 липня по 14 серпня відбувався міжкрайовий україно-німецький табір «Будь Іскрою 2011» на терені Гохлянд, в заповідній зоні біля селища Кьоніґсдорф,що в Німеччині. Цього року 30 юнаків та юначок, та ще й стільки новацтва відзначило 60 річницю цього табору, бо вперше там розпочали таборування ще з 1951 року.

Українська делегація складалась з 15 людей, з яких 9-ро юнацтво та 6 виховників вирішили поділитись вже набутим досвідом із німецькими скаутами та дізнатись ще багато чого нового.

ЮМПЗ до 100-ліття Пласту в Німеччині

Пластовий табір в Німеччині

Варто зазначити,що під час нашого табору відбувалась також ЮМПЗ. Воно проходило з 5-7 серпня. З’їхалось багато старших пластунів, сеньйорів та пташат з батьками. Ця зустріч розпочала святкування століття Пласту, на якій і посвятили прапор 100-ліття, який помандрував далі в США і буде ще бачити багато-багато країн до 2012 року, поки потрапить на ЮМПЗ в Україну в 2012 р.

Табір в Німеччині

Джерела:

* * *

Участь пластунів у Першому Форумі української молоді Росії

Учасники Форуму. Фото Миколи Хайруліна та Валерії Готноги

8-10 квітня 2011 р. Б. у Москві, Росія, відбувся Форум Української Молоді в Російській Федерації. Серед численних представників  молоді Російської Федерації, української діаспори з інших країн, та українців з України, є і члени НСОУ Пласт, в особі Міжнародного Секретаря ст. пл. вірл. Олени Галушки, ЧХ, та члена Міжнародної Служби ст. пл. Андрій Ребрик, ЦМ.

Під час дискусії

Українська делегація презентувала учасникам форуму український скаутський рух, поінформувала про найбільші міжнародні проекти та проекти з перспективою залучення української молоді з Росії.

Джерела:

* * *

Участь у Форумі молоді української діаспори “Київ 2011”

З вітальним словом виступає пл.сен. Богдан Гаврилишин, ЛЧ

З вітальним словом виступає пл.сен. Богдан Гаврилишин, ЛЧ

23 серпня у Києві в будинку вчителя конференцією “Молодь діаспори – майбутнє закордонного українства” розпочався форум української молоді діаспори “Київ 2011?. Участь у заході взяли близько 60 молодих людей, які представляли понад 30 країн світу, де є українська діаспора. Серед учасників також є і пластуни: Дмитро Колесник, Тарас Волянюк, Оленка Галушка, Андрій Ребрик та Михайло Дяків.

Про своє бачення ролі молоді діаспори розповіли глава Української Греко-Католицької церкви Святослав, який запевнив, що у якій країні не зустрічався б нашою діаспорою, завжди також шукатиме зустрічі із українською молоддю; представники Світового Конгресу Українців Стефан Романів, Аскольд Лозинський та Євген Чолій (голова Конгресу), народний депутат Борис Тарасюк, голова Молодого Народного Руху Іван Крулько, новообраний голова Всесвітньої української координаційної ради Михайло Ратушний. Також свої вітання учасникам Конференції передав відомий науковець, меценат, пластун Богдан Гаврилишин, Благодійний фонд якого підтримав проведення цієї Конференції.

Джерела:

* * *

Участь українських пластунів у міжнародному фестивалі мистецтв та культурних традицій української спільноти, присвячений 100-річчю української діаспори Латвії та 20-ій річниці Незалежності України

Під час виступу українських пластунів

17-18 вересня 2011 року у м. Рига відбувся 1-ий міжнародний молодіжний фестиваль мистецтв та культурних традицій української спільноти, присвячений 100-річчя української діаспори Латвії та 20-ій річниці Незалежності України.

Організатором фестивалю став Український центр молоді та дітей в Латвії, на чолі з головою – п. Ольгою Бергою.

Фестиваль відбувався за підтримки Малої Гільдії та в рамках інтеграційного проекту від мерії міста Рига.

У програмі фестивалю взяли участь – театр пісні “Ка Приз” (м. Львів, Україна), Народна капелла бандуристів “Галичанка” (м. Львів, Україна), Народний фолькльорний ансамбль “Вишиванка” (м. Київ, Україна), Національна скаутська організація України – Пласт, художниця-дизайнер Ізоліна Франків (Литва), молодіжний колектив Українського культурного центру “Кобзар” (Новий Сад, Сербія), молодіжний колектив Конгресу Українців Естонії, Українське товариство “Явір” (Єкабпілс, Латвія), Дитячий колектив “Коза Дереза” Українського товариства “Смерека” (Єлгава, Латвія), Ризька Українська середня школа, Латвія, Українське товариство “Мрія” (Даугавпілс, Латвія), Ансамбль LV:UA Українського центру молоді та дітей в Латвії.

Співаємо на вулицях Риги

З інтерв`ю Ольги Берги:

Ідею фестивалю ми виносили давно. Гарним прикладом для нас став перший форум української молоді в Таллінні, Естонія у червні 2009 року. З того часу ми хотіли провести щось подібне і в Ризі. Перш за все для нас важливим було залучення молоді до роботи в діаспорі та популяризація української культури серед населення Латвії.

Джерела:

* * *

Міжкрайовий табір “Вирій” 2011

Ідея табору полягає у згуртуванні української молоді з України та Польщі навколо спільного обов’язку оберігати національні пам’ятки та історичні місця на етнічних землях українців, що нині перебувають на території Польщі, землях т.з. «Закерзоння».

Табір «Вирій» ініційований та організований групою старшопластунів зі Львова за сприяння Об’єднання українців в Польщі та польських старшопластунів. Учасниками табору були старшопластуни з України та Польщі.

Джерела:

* * *

Скаутинг для ромів в Україні

Обмін досвідом щодо ромського скаутингу, Словаччина

Обмін досвідом щодо ромського скаутингу, Словаччина

11-14 листопада 2011 року члени Молодіжної Організації «Пласт – Національна скаутська організація України» спільно із молодими ромськими активістами взяли участь у навчальному візиті до Словаччини, що відбувся в рамках проекту «Скаутинг для ромів в Україні», підтриманого Міжнародним фондом «Відродження».

У візиті взяло участь 14 осіб: 5 пластунів та 9 членів ромських організацій та просто зацікавлених у роботі з ромською молоддю.

В програмі візиту:
знайомство ромської молоді України, зацікавленої у створенні скаутських гуртків, з ідеєю скаутингу, скаутським методом та способом роботи із дітьми і молодими людьми;
зустріч із ромськими скаутськими групами, що зараз працюють на сході Словаччини (у Прешові та Кошице);
презентація досвіду від тренерів, які започаткували ромський скаутинг та активно зараз в ньому працюють;
дискусії та обговорення проблем та перспектив розвитку напрямку ромського скаутингу.
Словацькі скаути люб’язно поділилися своїми методичними напрацюваннями та здобутками у даному напрямку.

Під час гутірки про розвиток ромського скаутингу у Словаччині, Братислава

Під час гутірки про розвиток ромського скаутингу у Словаччині, Братислава

Спільно з пластунами склали основу програми другого етапу проекту – теоретичної частини тренінгу ромських скаутських лідерів, що буде відбуватися 17-18 грудня 2011 року.

Цей візит став хорошим початком проекту «Скаутинг для ромів в Україні».

Джерела:

* * *

Зародження Пласту в Білорусії

Свято Весни Львівської Округи

13-15 травня 2011 р. в урочищі Левурда Старосамбірського району Львівської обоасті відбувалось Свято Весни Львівської округи. Саме на нього завітав наш друг з Білорусії.

Так, як Пласт там перебуває на стадії зародження, то ця подія є величезним кроком вперед. Вадим, так звати цього щасливця, вперше побачив основні реалії, традиції практичного пластування. Він проявив свою братерскість та доброзичливість, допомагаючи, пластунам розчистити поляну від сосен. Мав нагоду подивитись на численні теренівки, змаги, будівництво брами, а ввечері, насолодитись ватрою.

Джерела:

* * *

Ще кілька міжнародних подій, що відбулися 2011:

Джерело:

Автори: ст.пл.вірл. Оленка Галушка, ЧХ
ст.пл.вірл. Дзвінка Петришин, ЧоК
ст.пл. Андрій Ребрик, ЦМ
Інформації взяті з відкритих джерел

4 коментарі

 1. Тарас Зень

  Прикольно 🙂 Міжнародні топ-події 2011 року :)А там ще була якась поїздка в Єгипет. Чи це не 2011 року було?

  Відповісти
 2. Dora Horbachevs'ka

  Gratuliuyu! Duzhe tsikavyj zvit, zibrannya inofrmatsiy!
  Ya prochtala “vid doshky do doshky”!

  Do pobachennya na UMPZ u L’vovi!
  CKO6!

  pl. sen. ker. Dora Horbachevs’ka, Hr.

  Відповісти

Трекбеки/Пінгбеки

 1. Міжнародна діяльність Пласту: огляд 2012 | 100 кроків — історичний пластовий блог - [...] Минулого року Міжнародна Служба Пласту та 100 кроків підготували міжнародний огляд пластових та скаутських подій 2011 р. [...]
 2. Огляд міжнародної діяльності Пласту 2013 | 100 кроків — історичний пластовий блог - […] два роки (2011, 2012) Міжнародна Служба Пласту та 100 кроків готують […]
 3. Міжнародна діяльність Пласту: огляд 2012 року | Міжнародна служба Пласту - […] Минулого року Міжнародна Служба Пласту та 100 кроків підготували міжнародний огляд пластових та скаутських подій 2011 р. […]

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This