З великою приємністю історичний пластовий блог “100 кроків” публікує думки ст.пл. Тараса Зеня, Чок зі станиці Івано-Франківськ про Пласт, музичне виховання та відомих в музичних просторах України та поза нею вихованців та друзів Пласту. Як також подаємо і запис передачі “Український рок-н-рол” (Національна радіокомпанія України) про українських рок-музикантів, що є друзями та вихованцями Пласту, безпосередню участь у якій взяв Тарас.
Автор: ст.пл.Тарас Зень, ЧоК, Івано-Франківськ
З дитинства є такі речі які тебе формують: батьки, школа, вулиця, друзі, телебачення, музика. Останнє вплинуло на моє виховання не аби як. Починалось все з касет, котрі брав у старшого брата – західних важкометальових груп, потім «Територія А», журнал «ГалаS» і радіо приймач (його ще називають «колгоспником»). Такий з трьома кнопками стоїть в кожної порядної газдині на кухні;) Останнє може викликати у Вас посмішку, але так воно і є насправді.
Так оце звичайне радіо впливало на нас всіх в тій чи іншій мірі. Адже радіоприймач мовив як правило завжди коли ми збиралися до школи і їли на кухні чи просто робили домашнє завдання за столом. Ще в 1997 році в один з літніх четвергів випадково натрапив на якусь цікаву музику, мені тоді було 12. Підкрутивши звук почув вперше україномовну психоделіку. То був проект Романа Чайки «Sігал Sпожив Sпілка». Від тоді роками щочетверга з 21:00 по 22:00 не зважаючи ні нащо в мене цей час в тижні був відведений на «Український рок-н-рол», що виходив під проводом Ольги Смоляр на «Промені».
Спеціально через це раніше повертався додому з гульок, мандрів і концертів. Четвер у вечері – було святим 🙂 Пропустити програму було розпачем десь приблизно таким, як прогавити в дитинстві чергову серію «Чіп і Дейла» на якого чекаєш тиждень, або господиням “провтикати” 356 випуск «Просто Марії». Суть кожної передачі записував в окремому блокноті. Згодом знайшов цю ж хвилю на касетному магнітофоні, і цікавіші випуски записував на касети щоб потім знову прослуховувати. Деякі касети з власноруч зробленими обкладинками тримаю ще й досі.
Спеціально до програми писав письмові (! Не електронні 🙂 листи, дзвонив на прямі ефіри, малював шаржі на улюблених українських музикантів. За це отримував бандерольками касети, а згодом і диски. Справжнім святом для мене став лист з фотографією «Мертвого півня» у повному складі та ще й з автографами музикантів з іншого боку світлини.
Не пропускаю «Український рок-н-рол» й досі, щоправда вже в он-лайні або завантажую з офіційного сайту в mp3 форматі. А кілька днів назад після 15 років такого прослуховування став учасником цієї програми. Для порівняння це теж саме, що нарешті побачити Святого Миколая чи опинитись на фабриці цукерок 🙂
Говорив про рок і про Пласт. Хотів говорити більше таки про рок. Та все ж більше за мене говорили самі музиканти. Ось він, той результат.
Своїми думками про найбільшу скаутську організацію в Україні та пластовими піснями поділились Юрко Журавель (гурт “ОT VINTA”), Сашко Положинський (гурт “ТАРТАК”), Орест Смішко (гурти “ДЖАК’О’ЛЕНТЕРН” та “ФАЙНО”) та Андрій Винницький (гурт “ФЛЯШКА НІЗВІДКИ” та “ТЕАТР ЛЯЛЬОК”).
Відеосюжет з новин 24 каналу про рок-концерт “Вечір пластового рок-н-роллу” 3 гуртів у складі яких є члени Пласту. Захід відбувався 4 лютого у Івано-Франківському арт-кафе “Химера”. Матеріал вийшов у ефір 5 лютого (четвер) 2009 р. Автор сюжету Оксана Квітнева.
Відеосюжет з новин 24 каналу про проект Івано-Франківського Пласту “Слухай українське – своє краще!”. 27 травня 2009 року відбулась зустріч з гуртом “С.К.А.Й.”. Матеріал вийшов у ефір 27 травня (середа) 2009 р. Автор сюжету Оксана Квітнева.
Відеосюжет з новин 24 каналу про концерт гурту “Тартак” у Івано-Франківську з нагоди 20 річниці відродження Пласту в Україні. Матеріал вийшов у ефір 27 квітня (понеділок) 2009 р. Автор сюжету Оксана Квітнева.
Джерела:
0 коментарів
Трекбеки/Пінгбеки