Медіапластування: про українських музикантів – друзів та вихованців Пласту

З великою приємністю історичний пластовий блог “100 кроків” публікує думки ст.пл. Тараса Зеня, Чок зі станиці Івано-Франківськ про Пласт, музичне виховання та відомих в музичних просторах України та поза нею вихованців та друзів Пласту. Як також подаємо і запис передачі “Український рок-н-рол” (Національна радіокомпанія України) про українських рок-музикантів, що є друзями та вихованцями Пласту, безпосередню участь у якій взяв Тарас.

Автор: ст.пл.Тарас Зень, ЧоК, Івано-Франківськ

З дитинства є такі речі які тебе формують: батьки, школа, вулиця, друзі, телебачення, музика. Останнє вплинуло на моє виховання не аби як. Починалось все з касет, котрі брав у старшого брата – західних важкометальових груп, потім «Територія А», журнал «ГалаS» і радіо приймач (його ще називають «колгоспником»). Такий з трьома кнопками стоїть в кожної порядної газдині на кухні;) Останнє може викликати у Вас посмішку, але так воно і є насправді.

Так оце звичайне радіо впливало на нас всіх в тій чи іншій мірі. Адже радіоприймач мовив як правило завжди коли ми збиралися до школи і їли на кухні чи просто робили домашнє завдання за столом. Ще в 1997 році в один з літніх четвергів випадково натрапив на якусь цікаву музику, мені тоді було 12. Підкрутивши звук почув вперше україномовну психоделіку. То був проект Романа Чайки «Sігал Sпожив Sпілка». Від тоді роками щочетверга з 21:00 по 22:00 не зважаючи ні нащо в мене цей час в тижні був відведений на «Український рок-н-рол», що виходив під проводом Ольги Смоляр на «Промені».

Відомі українські співаки

Спеціально через це раніше повертався додому з гульок, мандрів і концертів. Четвер у вечері – було святим 🙂 Пропустити програму було розпачем десь приблизно таким, як прогавити в дитинстві чергову серію «Чіп і Дейла» на якого чекаєш тиждень, або господиням “провтикати” 356 випуск «Просто Марії». Суть кожної передачі записував в окремому блокноті. Згодом знайшов цю ж хвилю на касетному магнітофоні, і цікавіші випуски записував на касети щоб потім знову прослуховувати. Деякі касети з власноруч зробленими обкладинками тримаю ще й досі.

Спеціально до програми писав письмові (! Не електронні 🙂 листи, дзвонив на прямі ефіри, малював шаржі на улюблених українських музикантів. За це отримував бандерольками касети, а згодом і диски. Справжнім святом для мене став лист з фотографією «Мертвого півня» у повному складі та ще й з автографами музикантів з іншого боку світлини.

Не пропускаю «Український рок-н-рол» й досі, щоправда вже в он-лайні або завантажую з офіційного сайту в mp3 форматі. А кілька днів назад після 15 років такого прослуховування став учасником цієї програми. Для порівняння це теж саме, що нарешті побачити Святого Миколая чи опинитись на фабриці цукерок 🙂

Говорив про рок і про Пласт. Хотів говорити більше таки про рок. Та все ж більше за мене говорили самі музиканти. Ось він, той результат.

Своїми думками про найбільшу скаутську організацію в Україні та пластовими піснями поділились Юрко Журавель (гурт “ОT VINTA”), Сашко Положинський (гурт “ТАРТАК”), Орест Смішко (гурти “ДЖАК’О’ЛЕНТЕРН” та “ФАЙНО”) та Андрій Винницький (гурт “ФЛЯШКА НІЗВІДКИ” та “ТЕАТР ЛЯЛЬОК”).

Андрій Винницький

Андрій Винницький

Андрій Винницький – член куреня Бурлаки

От Вінта - зустріч з івано-франківськими пластунами

От Вінта – зустріч з івано-франківськими пластунами

От Вінта – зустріч з івано-франківськими пластунами

От Вінта – зустріч з івано-франківськими пластунами

От Вінта – зустріч з івано-франківськими пластунами

Орест Смішко - вихованець Пласту

Орест Смішко – вихованець Пласту

Бурлаки – Андрій Винницький та Орест Смішко

Сашко Положинський

Сашко Положинський

Сашко Положинський на пластовому таборі

Сашко Положинський

Сашко Положинський

Відеосюжет з новин 24 каналу про рок-концерт “Вечір пластового рок-н-роллу” 3 гуртів у складі яких є члени Пласту. Захід відбувався 4 лютого у Івано-Франківському арт-кафе “Химера”. Матеріал вийшов у ефір 5 лютого (четвер) 2009 р. Автор сюжету Оксана Квітнева.

Відеосюжет з новин 24 каналу про проект Івано-Франківського Пласту “Слухай українське – своє краще!”. 27 травня 2009 року відбулась зустріч з гуртом “С.К.А.Й.”. Матеріал вийшов у ефір 27 травня (середа) 2009 р. Автор сюжету Оксана Квітнева.

Відеосюжет з новин 24 каналу про концерт гурту “Тартак” у Івано-Франківську з нагоди 20 річниці відродження Пласту в Україні. Матеріал вийшов у ефір 27 квітня (понеділок) 2009 р. Автор сюжету Оксана Квітнева.

Джерела:

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This