Блог “100 кроків” продовжує публікувати історію та інформації про старшопластунські курені. Крокуємо далі і сьогодні публікуємо допис про 5-ий курінь УСП Орден “Хрестоносці”.

У дописі використано матеріали з відкритих джерел. Слідкувати за поновленнями можна в категорії про УСП. Якщо буде велике бажання і натхнення у членів відповідних куренів розширити так би мовити “горизонт” інформації – ласкаво просимо дописувати, надсилати інформації, фото, відео, копії архівних документів, приватні спогади тощо на 100krokiv@gmail.com (публікації будуть обов’язково зі збереженням авторських прав;)

Більшість основних інформацій взято з брошури про старшопластунські курені, що її уклав ст.пл.скоб Іван Гоменюк, ЦМ у 2000 році. Інформацію також подав ст.пл. Роман Задорожний, ОХ, Станиця Тернопіль.

Коротка історія

Заснований 1946 року в м. Травнштайн (Баварії, Західна Німеччина) 16 старшими пластунами. Трьома роками пізніше було прийнято “Декларацію Ордену Хрестоносців” як основні принципи їхньої діяльності. Курінь почав особливо розвиватись у США, Канаді та Франції. З переходом ОХів до УПС, Курінь УСП занепадає і відроджується

у 1971 році після вступу 5 нових членів. В Україні Курінь діє від 1991 року.

Відзнака куреня Ордену Хрестоносців

Патрон: Митрополит УГКЦ Андрей Шептицький (+1944)
Стать: Чоловіча
Клич: “З хрестом і мечем !”
Принципи діяльності

  1. Християнський світогляд
  2. Активний патріотизм
  3. Лицарська поведінка
  4. Вправляння в одній з інтелектуальних ділянок
  5. Активна участь у духовному житті суспільства

Основні напрямки праці
Виховництво та інструкторство в УПЮ, організація сталих та мандрівних таборів УПЮ-УСП, прощ до Зарваниці, участь у молодіжному християнському русі, у США – провід МВТ “Лісова Школа”, опіка таборовою оселею “Вовча Тропа”.

 

Курінні ступені: Паломник, Кавалер, Лицар
Курінні барви: Чорна, біла

Курінна хустка: Чорна з вигаптованим позаду білим мечоподібним хрестом на щиті

Курінна відзнака: Відзнака Паломника – щит жовтого кольору з синім кантом; відзнака Кавалера – додається частина земної кулі у нижній частині щита, меч і щит з хрестом; відзнака Лицаря – постать лицаря у кольчузі, шоломі та плащі, що тримає зазначені меч і щит та літери “О” й “Х” над плечима лицаря.

Курінна термінологія, атрибутика та традиції: базовані на середньовічній символіці
Курінна структура: Територіальне об’єднання – Стежа.
Аналогічний курінь в УПС: 5-й Курінь УСП об’єднаний з 20-м Куренем УПС “Хрестоносці” в Орден Хрестоносців ім. Андрея Шептицького, керованому Великим Майстром Ордену
Поширення та чисельність у світі: Діє у дев’яти країнах світу, найбільше – у США
Курінне видання: Неперіодичний Листок Зв’язку “Хрестоносці”

Штамп ОХ

Марка пластової пошти

Рада ОХ, Львів, 2010

Рада ОХ, Львів, 2010

Джерела:

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.