Різдвяне і новорічне з архіву “Готуйсь” (1961)

Матеріал надіслала ст.пл. Роксолана Швайка, Станиця Донецьк

Раніше “100 кроків” опублікувало різдвяно-новорічні фрагменти з журналу “Юнак”, а сьогодні публікуємо січневий номер новацького журналу “Готуйсь” за 1961 рік.

“ГОТУЙСЬ” ГОВОРИТЬ ДО СВОЇХ ЧИТАЧІВ

Дорогі мої Читачі!

От і діждались ми Різдва Христового, а недалеко вже й Новий Рік. У той час каже наш давній український звичай вітати всіх із Великим Празником та бажати всім всього добра. А під Новий Рік малі хлопчики набирають повну рукавицю пшеничного зерна та йдуть по хатах — „сіяти”, щоб засівалося всяке добро та щастя та виростало буйно. Отож і я, ваш новацький друг — „Готуйсь” беру повну рукавицю золотої пшениці та починаю сіяти:

— Першу пригорщу посію Нашому Основоположникові, Проф. Олександрові Тисовському, Начальному Пластунові, Сірому Левові, Головній Пластовій Раді та Головній Пластовій Булаві, всім Крайовим Пластовим Старшинам — щоб працювали здорові та щасливі ще довгі-довгі літа та вирощували пластунят на славу Богові та Україні!

Обкладинка "Готуйсь", 1961

Обкладинка "Готуйсь", 1961

— А тоді зачерпну глибоко із рукавиці та посію всім Новацьким Сестричкам та Братчикам. Посію їм — щоб буйно росли та процвітали їх новацькі рої, щоб їх щирий труд для нашого новацтва давав стократні плоди.

— Посію і всьому новацтву, що зібране у своїх домівках, біля новацької ялинки. Посію, щоб золотим колосом зійшла у їх серцях любов до далекої України, що одна їм усім Мати, хоч і не бачили вони її ніколи. Посію, щоб любов виросла добрим та повним колосом, щоб зраділа Україна, що не забувають її діти на чужині.

— І ще кину одну пригорщу вгору, під хмари, щоб доніс вітер мої бажання до всіх українських дітей в Україну На рідній землі живуть вони, та ворог лютий, безбожний, не дає їм знати про колишню славу тієї землі, не дозволяє їм любити її. Ой, треба, треба їм моїх бажань, щоб на глум лютому ворогові — таки виростали вони на добрих українців!

— А всім посію — звернуся і на власне подвір’я. Є там кому сіяти! Бо багато добрих Сестричок та Братчиків допомагає мені виходити щомісяця та звеселяти Вас, Новацьке Братство! Сію, сію, посіваю та всякого добра бажаю Вам, Пані Тетяно Душенко, Вам Сестрички Ніно, Ромо, Ірко, Звіню, Христю, Ксеню, що прикрашуєте мене щомісяця гарними малюночками. Сію, сію, Вам, Вуйку Кваку, Братчики Тарасе, Оресте, Іване, Вам Сестрички Лесю Копачева, Світляно, Оксано, Галко, Лідусю, а вже в першу чергу Вам, Панове Професори, Костю Кисілевський та Романе Завадовичу, що не жалієте свого часу й труду, щоб допомогти мені вчити дітей як слід. Сію і Вам, Сестрички Катрусю, Оксано, Ірко, Марійко, Нусю, що так пильно висилаєте мене щомісяця на пошту, щоб зайшов я до кожного новака й новачки. Не легка та не мала ця наша спільна праця, але дружньо ми працюємо і золотіє наш лан на користь новацтву!

Тепер, мабуть, я вже усім посіяв. Хай Новонароджений Христос благословить Вас у кожній праці, у всіх Ваших задумах, хай щастя завітає до всіх Вас у цьому Новому Році!

Ваш „Готуйсь”

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This