Про Вифлеємський Вогонь Миру в Києві

Читайте спеціальне інтерв`ю для “100 кроків” ст.пл.скоба Станіслава АндрійчукаЦМ – координатора акції Вифлеємського Вогню Миру в Києві.

Цього року ти вперше, в т.ч. і як станичний Києва, очолив акцію ВВМ у Столиці. З огляду на те, що акція вже завершилася, які цілі ви ставили перед собою і чи ви їх досягли?
Коли я зголошувався бути координатором ВВМ у м. Києві, я ще не думав бути станичним (сміється), але так сталось і мені вже як станичному дуже імпонує те, що майже вся станиця взяла участь у передачі ВВМ: від новацтва до сеньйорів. У 2011 р. ми проводили акцію у два етапи. Перший етап – це власне офіціна передача громаді міста Києві, а другий етап – київські пластуни несли вогонь до лікарень, шкіл, дитячих будинків, церков та багато інших установ. Думаю з цим завданням ми справились.

Передача ВВМ в Українському Домі

З якими труднощами ви зустрілися в часі організації ВВМ у Києві?
Цю акцію я організовував у м. Києві вперше і тому саме брак досвіду організації таких заходів і була головною проблемою. Зараз дивишся і розумієш, де можна було зробити краще, а де -трошки по-іншому. Але не помиляється той, хто нічого не робить. Звісно, я б нічого не зміг зробити без гарної команди, яка працювала в оргкомітеті ВВМ. Це і Ю. Банкова, С. Летенко, Р. Тичківський, І. Пукіш, К. Міржва. Без них ця акція не пройшла б так добре у Києві. А я особисто думаю, що ВВМ відбулось на гарному рівні.

Чи можеш розказати кому саме ви передали ВВМ у Києві – установи, громади, церкви тощо?
О, якщо перераховувати усі установи, то це вийде такий величезний список. Я дуже вдячний київському юнацтву за активну участь у розповсюдженні ВВМ. Відзначу одного юнака пл. уч. І. Попченка, він сам домовився і приніс ВВМ у 15 установ – до шкіл, лікарень та дитбудинків. Одним словом – молодець. Але у 2011 р. окрім шкіл, дитячих будинків, лікарень, церков, органам влади юнацтво ще заносло вогонь і до військових частин внутрішніх військ, працівникам Центрального апарату Державної пенітенціарної служби України, Управлінню ДПтСУ у м. Києві та Київській області та у Київський слідчий ізолятор. Також до ВТ “Просвіта”, різним земляцтвам у м. Києві тощо. Я дуже задоволений і в захваті, яку юнаки проробили роботу.

Хто підтримав пластунів у акції ВВМ?
Перша за все, дякую МБФ “Дитячий Світ”, який активно долучився до проведення акції ВВМ та дирекції Українського Дому за те, що надали можливість провести акцію в їхньому приміщенні. Також в активній співпраці пластуни передавали ВВМ разом з греко-католицькою церквою.

Яка була взаємодія зі ЗМІ?
В цьому напрямку, мені здається, була пророблена величезна робота. Адже ще ніколи так активно передача вогню не була так добре висвітлена на центральних телеканалах. Коли 17 грудня ми проводили офіціну передачу ВВМ для київської громади, то на ній були присутні представники усіх центральних телеканалів, а ввечері 17 грудня починаючи з 18.00 і до 22.00 в усіх новинах розповідалось про гарну традицію передачі ВВМ. Також хотів би подякувати редакції газети “День” за їхню активну допомогу у висітленні цієї великої події на сторінках газети.

Це все стало можливо завдяки досвіду і гарній праці ст. пл. Юлі Банкової. Повірте цей успіх у відносинах зі ЗМІ – повністю її заслуга.

Знаю, що була делегація пластунів з Києва для отримання Вогню у Відні. Які враження?
Так, у грудні 2011 р. 5 пластунів з Києва взяли участь у великому дійстві – отримання Вогню у Відні. Це велика подія для усіх нас, оскільки опинитись серед багатьох побратимів-скаутів, відчути ту енергетику та бути маленькою частинкою цього дійства – це захоплює. Після приїзду, усі київські пластуни прийняли активну участь у рознесенні у м. Києві ВВМ і вони намагались хоч трошки передати киянам ті відчуття, які були у Віденському Кафедральному Соборі.

Що цього року було таке в акції, чого не було в інші роки?
Колись давно, коли я тільки починав пластувати у Києві, в мене була мрія – провести гарно якусь акцію в Українському Домі і щоб вся країна про цю акцію почула (посміхається). Тому я дякую Богові та усім, хто докладається до ВВМ за таку можливість. Цього року ми вирішили зробити передачу ВВМ не на вулиці біля пам’ятника Володимиру або на Михайлівській вулиці, як було у минулі роки. Ми вирішили це зробити у великому приміщенні. Безперечно є плюси, а є і мінуси приміщення. Проте, сподіваюсь, наш досвід буде у нагоді організаторам наступних ВВМ.

Ідеї та поради на майбутнє
Я хочу подякувати усім, хто робить цю гарну справу в краї та в м. Києві. Це велика справа і побажати їм здоров’я та творчого натхнення у реалізації такої чудової акції Вифлиємський Вогонь Миру.

* * *

Довідка “100 кроків”:

Від 18 до 30 грудня пластуни Станиці Київ передали Вифлеємський Вогонь Миру в лікарні, школи, військові частини та інші державні та приватні заклади столиці:

 • Клініка Інституту Онкології АМН України
 • Школи: ЗОСШ № 12, 92, 106, 314, 296, 76, 127
 • офтальмологічний центр ”Sun See”
 • центральний офіс ТОВ ”АПК Насташка” у Києві
 • відділеня педіатрії інституту ім. Богомольця
 • дитяче відділення Дорожньої клінічної лікарні №1 ст. Київ
 • дитяча поліклініка № 2 Дарницького району
 • с. Щербанівка (Київська обл.)
 • ліцей “Наукова зміна”
 • інженерна гімназія
 • КМДА
 • ВВМ ГО “За Помісну Україну”
 • МБУ «Центр Національного Відродження»
 • Молодіжний Націоналістичний Конгрес
 • ВТ “Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка
 • представникам обласних земляцтв України
 • редакції газети “День”
 • історико-архітектурній пам’ятці “Київська фортеця”
 • до чотирьох військових частин внутрішніх військ та ін.

Джерело: сайт станиці Київ

* * *

ст.пл.скоб Станіслав Андрійчук, ЦМ

ст.пл.скоб Станіслав Андрійчук, ЦМ
Член Пласту з 1994 р., юнацький і новацький виховник, І ступінь КВ УПЮ, І ступінь КВ УПН (2006). Абсольвент КВВ УПЮ ч. 37 та КВЗ ч. 18, абсольвент КВВ УПН (2001). Абсольвент ЛШ ч. 38 (2002), абсольвент вишколу бунчужних ЛШ ч. 43 (2006, США). 2011 року був Зв’язковим 97-го куреня УПЮ ім. Максима Кривоноса (Київ). Голова СПС Станиці Київ – 2011/2012

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This