“100 кроків” після досить тривалої перерви повертається до публікацій про історію пластових музичних гуртів. У своїй першій публікації на означену тему (про ужгородський пластовий гурт “ТорренТ”) ми (“100 кроків”:) обіцяли написати про ще один музичний проект ст.пл. Романа Білика, ЦМ.

Так ось, виконуємо свою обіцянку.

“Тріпанка” – проект, з яким Роман досяг найбільших успіхів – перемоги на “Червоній Руті 2009” в номінації “Рок музика”.

До складу “Тріпанки” увійшли:

  • Роман Білик – гітара, вокал
  • Дмитро Павлов – перкуссія, вокал,
  • Віталія Тюпа – сопілка, вокал,
  • Дмитро Пекс – бас,
  • Юрій Рудов – ударні.

Тріпанка

 

Пропонуємо прослухати три пісні від “Тріпанки
“Варошське полечко”
[audio:https://100krokiv.info/wp-content/uploads/2012/01/Tripanka-varoshske-polechko_SM.mp3|titles=Tripanka – varoshske polechko]
“Через поле широкоє”
[audio:https://100krokiv.info/wp-content/uploads/2012/01/Tripanka-cherez-pole-shyrokoje_SM.mp3|titles=Tripanka – cherez pole shyrokoje]
“Чернечки”
[audio:https://100krokiv.info/wp-content/uploads/2012/01/Tripanka-chernechky_SM.mp3|titles=Tripanka – chernechky]

Роман Білик

Дмитро Павлов

Тріпанка. Виступ на МітОст фестивалі, Ужгород

Виступ на МітОст фестивалі, Ужгород

«Ідея створити гурт, який виконував би закарпатські народні пісні в сучасному аранжуванні, виникла в мене досить давно, – розповідає лідер гурту Роман Білик, який займається музикою вже років 6, раніше очолював гурт «Torrent».

Проте, перша спроба вийшла невдалою і по­справжньому вдалося попрацювати в цьому напрямку лише цього літа». Тоді до Ужгорода, закінчивши львівську консерваторію, повернулася Віталія Тюпа, і новостворений гурт, який швидко розрісся до квартету, розпочав репетиції. А вже за кілька тижнів довелося вперше виступити – на відборі до «Червоної рути».

Як зізнається Роман, подаючи заявку на фестиваль, навіть не думали про перемогу. Основною метою було виступити на публіці. Однак несподівано для музикантів журі визнало їх найкращими від Закарпаття й дало шанс виступити вже на серйознішій сцені. Чому так трапилося – через справді професійний виступ чи брак гідної конкуренції – судити шанувальникам музики. Зрештою, було досить мало суперників. У відборі взяли участь всього 13 або 14 гуртів, повністю проігнорував «Руту», як правило, активний в музичному сенсі Чоп.

У Львові ж, наприклад, у цьогорічному регіональному відборі виступили 56 гуртів. Тому й самі учасники «Тріпанки» далекі від самозахоплення й називають цю перемогу авансом, який потрібно ще виправдати. «Багато відоміших гуртів не брали участі, а ми граємо музику в форматі «Червоної Рути», тому, напевно, й перемогли», – підсумовує Роман Білик.

“Воліємо слухати Вітаса?”, Юрій Лівак, Ужгород

Тріпанка виступала наживо на міжстаничному лещатарському таборі “ФЕСТ”:

Концерт Тріпанки на ФЕСТі, фото ст.пл. Богдан Яцишин,V

Концерт Тріпанки на ФЕСТі

Концерт Тріпанки на ФЕСТі

Джерела:

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.