Міжнародна акція Вифлеємського Вогню Миру

UA TOP Bloggers

10 грудня 2011 р. у Відні відбудеться офіційна передача Вифлеємського Вогню Миру скаутам світу. Вже четвертий рік офіційна делегація від Пласту – Національної скаутської організації України в ці хвилини активно готується до від`їзду в столицю Австрії 😉 щоб отримати благодатний Вогонь. Відтак в неділю, 11 грудня 2011 р., пластуни передадуть Вогонь українській громаді Відня, а далі повезуть до Мюнхена, щоб передати Його тамтешнім пластунам. А ще через тиждень, Вогонь запалає в українських церквах Латвії, Литви, Естонії, Румунії, Болгарії, Сербії, Словаччини, Ірландії тощо.

Вифлеємський вогонь миру — щорічна міжнародна скаутська акція в переддень Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа. З 1998 року до поширення Вогню долучається і Україна.

Українські пластуни з Вогнем, Відень, 2009

Українські пластуни з Вогнем, Відень, 2009

Історичний пластовий блог “100 кроків” підготував для вас невеликий фоторепортаж з міжнародної акції ВВМ різних років та уривки з інтерв`ю керівника (2007-2009) міжнародного ВВМ в Україні ст.пл.вірл Соломії Шпак. Додаємо також уривок з ексклюзивного інтерв’ю засновника традиції “Вифлеємський вогонь миру” Берта Гартля.

Джерело: Інтерв’ю з Соломією Кейван – координатором Вифлеємського вогню миру 2007, Пластовий Портал, 2008 р.

Чим проведення Вифлеємського вогню миру в 2007 відрізнялося від попередніх років?

Перш за все, Вогонь в цьому році був особливий тим, що нарешті вдалося координувати все на рівні України. Наступне – було запроваджено ряд заходів в рамках всеукраїнської акції, які дали змогу розширити її кордони.

Це участь української делегації в урочистій передачі Вогню у Відні, що було справді вагомим кроком вперед: Європа дізналася про Україну, світові скаути дізналися про Пласт, що впевнена, стане великим поштовхом до міжнародної співпраці. Було проведено веломарафон Вогню, що дозволило довезти Вогонь до більшої кількості людей і пропагувати здоровий спосіб життя в поєднанні з духовною гармонією, яку несе Вогонь. Також був створений хор Вогню, який звучав під час заходів в рамках акції і надавав їм особливого духу. 23 грудня відбулася передача Вогню молдовським скаутами, яка стала можливою завдяки чернівецьким і косівським пластунам.

Але найбільшим досягненням, на мою думку, було те, що таки вдалося долучити нові осередки до традиції розповсюдження Вогню, допомогти їм у проведенні акції, організувати централізовану передачу Вогню, щоб представник кожного осередку отримав Вогонь і зміг донести його до свого міста.

Чи ти задоволена рівнем проведеної акцій?

Я рада, що ми рухаємося вперед і осередки, які вже мають напрацьований досвід передають його іншим. Це головне. А меж до вдосконалення немає. «І кожен фініш, це по суті старт…»

Як працювали осередки у цій акції, роботу яких з них можеш відзначити?

Ми старалися не ставити всі осередки під одну планку і виявляли особистий підхід до кожного з них. Але варто зазначити, що осередки виявили неабияку зацікавленість акцією, про що свідчить те, що вони додавали і свої ідеї до її проведення.

Так, до прикладу, в Ужгороді протягом тижня в місцевих маршрутках транслювалися ролики про передачу Вогню у місті, в Луцьку з ініціативи підготовчого куреня ім. Клима Савура відбулося рознесення Вогню воякам УПА. Також акція стала стимулом до пожвавлення активності у Донецькій, Луганській, Харківській областях. Приємно, що пластуни і громада мають бажання проводити заходи в себе на місцях. Завдяки пластуну із Краматорська ст. пл. скобу Бориславу Ларіну запрацювала сторінка Вогню на соціальній мережі Live Journal, роль якої, вірю, в майбутньому буде рости і виправдовувати себе.

*  *  *

Джерело: Ексклюзивне інтерв’ю засновника традиції “Вифлеємський вогонь миру” Берта Гартля для українських пластунів

Як виникла ідея привезти Вифлеємський вогник до Австрії?
Ідея щодо різдвяного символу миру виникла в останні роки недавньої епохи Холодної війни. Тоді Схід та Захід були двома могутніми ворожими блоками, що протистояли одне одному, взаємною загрозою, що підсилювалася гонкою озброєнь. США із їхніми європейськими союзниками в НАТО, комуністичний Радянський Союз з центральноєвропейськими країнами Варшавського договору і поміж ними маленькі нейтральні держави Австрія та Швейцарія та позаблокова Югославія під керівництвом президента Тіто.

Посередині Європи, особливо драматично та брутально в Німеччині, впала залізна завіса з усіма її колючими дротами та замінованими зонами у смертних смугах. Тоді ще ніхто не здогадувався, що вже через три роки , під тиском наростаючого прагнення свободи у сателітах Москви та зумовленої системою економічної катастрофи, комуністична влада впаде.
В Австрії поділ Європи відчувався особливо. На Півночі закінчувався західний світ, вже тут ти стояв справді перед залізною завісою. Поїздка в сусідню країну, що завжди була дещо пригнічуючою, була можлива тільки з візою та за умови проходження до неможливості педантичного митного контролю. В комуністичних країнах таємні служби були всюдисущими. Наприклад, якщо хтось ночував в готелі у Празі чи їв у ресторані для туристів, то він мусив рахуватися з тим, що його розмови будуть підслухані через заховані мікрофони.

Поділ Європи на два ворогуючі табори був для людей відчутним та відомим. Люди прагнули кінця цього поділу, але в 1986 ніхто не вірив в те, що вже за декілька років ця мрія здійсниться.

Папа Римський Іван Павло ІІ, який був родом з Польщі, грав у цьому міжнародному становищі особливу роль. Він багато зробив для падіння комуністичного режиму. Восени 1986 року він запросив представників різних регіонів світу в Асізі  (місто в Італії) для спільної молитви за мир. Ця церква стала місцем цієї історичної зустрічі, тому що життя та погляди Франца Асизького, середньовічного Святого, збігаються з основними цінностями багатьох регіонів.

Знаходячись під впливом цих подій, восени 1986 року ми вирішили як тему для наших різдвяних передач вибрати тему прагнення миру. Гельмут Обермаєр, сьогоднішній регіональний директор, згадав під час однієї автопрогульки через сонячну осінню Австрію про ініціативу однієї слухачки, яка була пов’язана з великою кількістю відвідувачів на Святу вечерю у Лінці, коли люди вносили свої пожертви на користь неповносправних дітей і молоді у скрутному становищі. Тоді жінка запропонувала роздавати гостям нашої різдвяної студії вогник для різдвяної ялинки.

Вогник є чи не найбільш промовистим різдвяним символом, не тільки в звичаєвості, а й в біблійних пророцтвах. Мир для людей на землі є частиною різдвяної звістки – мир, який так усім потрібний. Отже, різдвяне світло виражає тугу за миром та обіцянку миру для людей на землі.

«Вогник є символом миру – вогник є світлом миру». З цими думками Доктора Гельмута Обермаєр ідея вогню миру окреслилась. Коли ми запалюємо вогник миру, то це мусить відбуватися в тому місці, де ангели пообіцяли людям мир, а саме у Вифлеємі. Вогонь миру з студії ОРФ мусить бути вогнем із Вифлеєму. Якщо він є з того місця, звідки і походить, а саме з місця народження Христа, то тоді і звістка миру буде сприйнята краще.

Після того як акція «Світло у темряві» стала місією для дітей, що знаходяться у скрутному становищі, вогник миру у Вифлеємі мусила запалювати саме дитина з Австрії, яку б супроводжувала уся телевізійна команда. Тоді Обермаєр почав думати над конкретним здійсненням цього задуму.

Так і народилася акція «Вифлеємський вогонь миру», що набула надзвичайно великого поширення.

Як Ви оцінюєте роботу українських пластунів у поширенні вогника у Центральній та Східній Європі?

Скаути як світова спільнота є з 1989 року по всій Європи одною з основних опор акції «Вифлеємський вогонь миру». Скаути привезли Вогонь навіть до Північної Америки. Поміж тим в проведенні акції задіяні скаути з Близького Сходу – з Йорданії, Ізраїлю, а також з палестинських автономних областей. Те, з яким настроєм буде розповсюджений вогонь і як саме буде висловлене побажання миру, є дуже важливим. Саме у східноєвропейських країнах після падіння залізної завіси Вифлеємський вогонь став важливим символом примирення. Символом здобутої свободи, оновленого добросусідства, відкритого мислення, символом простягненої руки для примирення задля збереження миру.

Українські пластуни вже 10 років активно беруть участь у розповсюдженні вогню та переводять акцію у свій особливий спосіб, таким чином доносячи до людей головну ідею вогню миру.

*  *  *

*  *  *

Передача ВВМ українцям Естонії

см

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This