Про радіоджемборі JOTA-JOTI 2011 та перспективи радіопластування

Не так давно наш історичний блог публікував допис Романа Коваля про радіопластування. Сьогодні презентауємо інтерв`ю з Романом про його участь та участь київських пластунів у радіоджемборі JOTA-JOTI, що відбувалося 15-16 жовтня 2011 року. В публікації також прочитаєте про перспективи радіопластування та ідеї щодо втілення радіослужби на ювілейному пластовому ЮМПЗ 2012 року з нагоди 100-ліття Організації.

Як тривала підготовка до радіоджемборі? Де ви проводили зв`язки і скільки їх  було здійснено?

Підготовка до Радіоджемборі тривала сумарно лише 3 дні. Все відбулось майже спонтанно. У перший день ми зібрались з юнаками куреня ім. М. Кривоноса і вирішили, що все-таки будемо брати участь в Радіоджемборі. На другий день було привезено з Луцька радіостанцію. І вже в третій день ми змайстрували найпростішу антену і працювали в ефірі з подвір’я київського пластуна.

Хто тобі ще допомагав?

Допомагали мені два юнаки – Олекса Свист та Іван Блакита. Зважаючи на проходження, на діапазоні було проведено досить мало радіозв’язків – близько 20. Встановлено контакт з однією скаутською радіостанцією, інші були звичайними радіоаматорами. Брак належних повноцінних антен не дозволив нам ефективніше взяти участь в цьогорічному Радіо Джемборі.

Налаштування радіозв`язку

Як ти вважаєш чи перспективно таким займатися з дітьми в Пласті?

Радіоаматорство – це дуже перспективна річ, яку можна розвивати в Пласті. Елементарний приклад. Майже всі учасники КВТ вивчають азбуку Морзе і досить часто скаржаться на те, що її немає де застосовувати. Але якби вони послухали радіоаматорський ефір, то б зрозуміли, що морзетка жива і нею цілком реально спілкуватись.

Серед радіоаматорів досить популярним є робота в ефірі для здобуття певних радіо-дипломів. Наприклад, існує міжнародна дипломна програма «Флора і Фауна». Одним з варіантів отримання диплому, згідно з програмою, є проведення так званих радіоекспедицій. По-суті, радіоекспедиція –  це така собі радіоаматорська мандрівка. То чому б не поєднати пластові мандрівки з радіоаматорськими і ще й отримати за це відзнаку?

Іншим напрямком, де може взаємодіяти Пласт і радіозв’язок –  це гра “Полювання на лиса”. По-суті, «Полювання на лиса» – це та ж сама пластова теренова гра, лишень із застосуванням спеціальних електронних пристроїв для радіопеленгування. Як на мене, то ця гра може бути якісно новим витком в пластових теренових іграх. Поєднуючи Пласт і радіоаматорство, можна досягнути неабияких висот у застосуванні технічної складової у вихованні юнаків.

Слід розрізняти радіо для трансляції музики та радіопрограм, і радіо для аматорів. Якщо говорити про радіотрансляції, то цілком реально запустити інтернет-радіостанцію на ЮМПЗ, яка б транслювала аудіопередачі для пластунів по всьому світу. На жаль, створити справжнє ФМ-радіо досить складно, оскільки для цього необхідно мати спеціальну ліцензію.

Чи можна спробувати на ЮМПЗ 2012 року зробити окреме пластове радіо на території зустрічі?

Для створення окремого радіо-ком’юніті для спілкування на території ЮМПЗ, можна використовувати безліцензійні радіостанції Walkie Talkie, потрібно лишень домовитись про їхнє використання.

І найцікавіше, як на мене, що можна зробити на ЮМПЗ, так це – радіорубку. Використовуючи колективний радіопозивний, можна встановлювати радіозв’язки з іншими радіоаматорами по всьому світу, а також зі всіма пластовими осередками по всьому світу прямо з місця проведення ЮМПЗ.

Якщо все буде гаразд, то вже в 2012 році можна буде отримати спеціальний радіопозивний, наприклад виду UR3PLAST, встановити повноцінні радіоантени і взяти участь в Радіоджемборі, якісно представивши в ньому Пласт. Вже є деякі домовленості з станичним станиці Київ. Тому раджу вам довчити азбуку Морзе, здавати вмілості «Сигналізація», «Радіоаматорство» і тоді у вас буде нагода потрапити до нас на Радіоджемборі!

І як кажуть радіоаматори: «73 SK!»

Джерела: івано-франківські пластуни на радіоджемборі JOTA

* * *

Фото: Роман Коваль, упорядкування тексту: Оксана Гнатюк.

0 коментарів

Трекбеки/Пінгбеки

  1. Міжнародна діяльність Пласту: огляд 2011-го | 100 кроків - [...] міжнародне радіо-джемборі JOTA-JOTI [...]
  2. Міжнародна діяльність Пласту: огляд 2011-го | Міжнародна служба Пласту - [...] міжнародне радіо-джемборі JOTA-JOTI [...]
  3. Міжнародна діяльність Пласту: огляд 2011 року | Міжнародна служба Пласту - […] міжнародне радіо-джемборі JOTA-JOTI […]

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This