Мої пластові трафунки. Мандрівка до Львова

Блог про історію Пласту “100 кроків” продовжує публікувати цікаві історії пластунів – пластові трафунки. Приємного читання!

ст.пл.скоб Дмитро Колесник, СМ

Ото нещодавно випала нагода згадати.

В мої старшоюнацькі роки анонсували в Україні вишкіл з журналістики для юнацтва. Вишкіл мав бути 2 чи 3 дні у Львові. Зголосилося нас з Краматорська на нього двоє. Все по плану, купили квитки на поїзд, зібрали виряд. Знайшовся нам також супроводжуючий (бо їхати двом юнакам до Львова через всю Україну у буремні 90-ті роки було стрьомно) – ст.пл. з Донецька. Такою компанією-трійцею сіли ми у четвер вечором в потяг, який за 28 годин мав нас довезти до Львова. А відповідно, у суботу зранку мав початися вишкіл.

МЮВТ “Золота Булава”, 1998 рік, зправа наліво: пл.сен.Святослав Сурма, КВ, комендант і референт “ЗБ”, пл.розв.Богдан Далявський (на фото — у червоній футболці), пл.розв.Станіслав Андрійчук (на фото – сидячи), пл.розв.Дмитро Колесник, ст.пл.Сергій Летенко, СМ

Їхали ми весело, пів плацкартного вагону вже знали хто ми такі і куди їдемо. Приїхали до Львова близько 12 ночі. Нас зустрів комендант вишколу і … сказав геніальну річ: “Хлопці, така справа, поки ви їхали, вишкіл відмінили”.

Не знаю вже достеменно, з яких причин відмінили, але суть в тому, що рішення про скасування вишколу прийняли чи-то в четвер вечором, чи-то у п’ятницю, і всіх учасників повідомили. І навіть нашого виховника повідомили. Але… вже було пізно, бо мобілок тоді не було в нас, і дзвонити нам можна було хіба в рельсу.

Таким чином поїздка на вишкіл перетворилася для нас майже в туристичну: ми собі мали місце для ночівлі в одній з домівок, і чудово провели вихідні у Львові, тусуючись у студентському братстві і гуляючи осіннім Львовом. Не знаю, чи варто говорити, що я аніскілечки не пошкодував про такий розвиток подій)
Принагідно дякую львівським організаторам, які не кинули нас напризволяще, а забезечили мінімальними харчами, дахом над головою і культурною програмою!

Така маленька історія. Коли точно була, не пригадаю, але скоріш за все у 1998 або 1999 році.

Підготовка тексту – Оксана Гнатюк

0 Comments

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This