Історичний пластовий блог “100 кроків” вже раніше публікував спогади закарпатського пластуна, члена куреня “Закарпатці” Івана Керестіля. Сьогодні ж завдяки станням ст.пл. Олі Свідзинської та пл.сен. Юрія Юзича, ОЗО переходимо до детальніших публікацій про історію цього пластового куреня УПС.

…Команда Уладу пластунів-сеньйорів вирішила організувати т.зв. Матірні курені, що дало поштовх до організації Куреня Сеньйорату ім. О. Ольжича “Закарпатці”. 19 жовтня 1946 p., відбулись у Байройті – в українському таборі біженців – перші Загальні сходини колишніх закарпатських пластунів та членів СУПЕ з осідком у Празі. Зібралося 14 активних пластунів, вони обрали курінним Михайла Бажанського-Кудеяра. У березні 1947 р. відбулися ширші сходини “Закарпатців“ у Реґенсбурзі, а в липні 1947 року – у Міттенвальді… (І. Керестіль, Мюнхен).

Детальніше про історію виникнення куреня та перше число друкованого вісника “За чаром Срібної Землі” читайте нижче.

Публікуємо скани Дружнього листка зв`язку пластового братерства 6 куреня УПС “Закарпатці” ім. Олега Ольжича, ч. 1, Дітройт, 1950.

За чаром Срібної Землі, 1950, сторінка 1

За чаром Срібної Землі, 1950, сторінка 2

За чаром Срібної Землі, 1950, сторінка 3

За чаром Срібної Землі, 1950, сторінка 4

За підтримки:Найкращий лайк – це 20 гривень 🙂

Завдяки вашим пожертвам наш проект розвиватиметься далі, публікуватиме більше статей, архівних матеріалів та репортажів з історії Пласту та українського молодіжного руху.
*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.