Цього дня ми вшановуємо пам`ять померлих. Впродовж становлення та розвитку Пласт платив дуже високу ціну – ціну життів сотень пластунів, які ставали в обороні нашої держави, на збройну боротьбу за Українську незалежність.

Проте пластуни не тільки віддавали свої життя в борні за Україну. Вони одними з перших відповідали на виклики, які ставила перед ними історія. Першими ставали до праці – наукової, громадської чи військової. Ставали справжніми провідниками, майстрами своєї справи – від священика до програміста.

Тож спільною молитвою згадаймо усіх пластунів, що відійшли на Вічну Ватру. Вічна пам`ять їм і блаженний покій.

Сьогодні також вшановуємо пам`ять Митрополита Андрея Шептицького, котрий своїм життям залишається беззаперечним прикладом для нас.

Митрополит Андрей Шептицький

З  Декрету Львівського Архиєпального Собору 1942 року до духовенства під заголовком «Ідеалом нашого національного життя…», який потім переназвали на “Як будувати рідну хату?”:

Завдання українського народу буде в тому, щоб створити такі суспільно-християнські обставини, які запевнювали б громадянам правдиве і стале щастя та мали досить внутрішньої сили, щоб поборювати відцентрові тенденції внутрішнього розкладу і успішно захищати межі від зовнішніх ворогів. Такою могутньою та такою, що забезпечує щастя всім громадянам організацією може бути Батьківщина тільки тоді, коли не буде цілістю, зложеною штучно з різних і різнорідних частин, а подібним до моноліту організмом, себто тілом, оживленим одним духом, що з внутрішньої життєвої сили розвивається, доповнює внутрішні браки і з природи є здоровим, сильним, свідомим своїх цілей, не тільки матеріальним, але й моральним тілом.

Фото з книги: Теодосій Самотулка. Новацьким шляхом /Упорядкування тексту, примітки Свідзинської О. А. – Львів – Нью-Йорк, 2008.

Андрей Шептицький з новаком

Підлюте, Шептицький з проводом пластового табору

Митрополит Андрей

 

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.