Третя проба. Проекти: Великодні забави

Блог про історію Пласту “100 кроків” продовжує публікацію проектів пластунів-розвідувачів в рамках здачі 3 проби УПЮ на здобуття ступеня скоба/вірлиці. Цього разу це – проект “Великодні забави“. Попередні публікації на цю тему шукайте за тегом: третя проба.

Матеріал: пл.розв. Юля Воротняк

Вперше в Ужгороді ми наважилисяя провести писанкарство та гаївки для ужгородців та гостей міста,  а не суто в пластовому колі. Ця акція стала дуже важливим стратегічним кроком в розвитку станиці, іміджу Пласту в місті і вплинула тільки позитивно, як на нас., так і на мешканців нашого міста.Великодні забави проводилися в два етапи: перший – писанкарство ( 17.04.11, кафе-музей «Під замком»), другий – гаївки (25.04.11, Ужгородський замок).

Писанкарство

Інформація про проект:
Дата проведення: 17.04.11; 25.04.11
Рівень організації: станичний
Обов’язки: заступник коменданта з питань програми, відповідальна за приміщення  та переведення програми
Комендант акції: ст. пл.вірл. Софія Будник
Станиця: Ужгород
Курінь: ч.38 ім. Миколаї Божук
Гурток: ч.1 «Дикі Кішки»

*  *  *

Моїм завданням було…

…знайти приміщення в якому буде переводитися писанкарство. Я вирішила, що найкращим місцем було б кафе-музей «Під Замком» за своєю атмосферою, затишком і дуже підходящим інтер’єром. Я домовилася з власником, який дуже привітно і приязно поставився до нашої ідеї та надав приміщення цілком безкоштовно. Провівши цю акцію, ми налагодили тісну співпрацю з цим закладом.

Також на мої плечі впав обов’язок скласти загальну програму заходу. Ось, що ми отримали в результаті.

Гості могли навчитися писати воском, техніку Лемківської писанки, Петриківський розпис, а найцікавіше – виготовлювати свічки з бджолиного воску. Також батьки могли залишити своїх малесеньких діток на точці для дітей, де малеча розмальовувала розмальовки писанок, гралася народними іграшками. Якщо в когось не виходило зробити писанку самому, той міг придбати, як сувенір писанку, зроблену руками пластунів. Ще можна було придбати ляльки мотанки, сережки, свічки та ще багато приємних дрібниць, які робила я з коліжанкою. Тільки на сувенірній продукції ми заробили 310 гривень, що мене дуже тішило.

Приємно відзначити той факт, що за весь час проведення акції з 12 до 18 години, участь у ній взяло понад 100 учасників, а це – і діти (а також їхні батьки), і дорослі (туристи, перехожі та ін.).

Офіційно для малювання писанок використано 180 яєць (не враховуючи тих, які в процесі розписування постраждали;)

Статті про писанкарство були висвітлені на кількох Закарпатських інтернет виданнях. Також попередньо були розміщені прес-анонси, завдяки яким ми і отримали значну кількість гостей. Не оминуло нас і місцеве телебачення, а саме телеканал Тиса -1.

А вже в наступний понеділок ми мали гаївки. Моїм завданням було скласти програму всіх пісень та забав, які проводилися.

Всі прийшли з чудовим настроєм, водили кривого танцю, галися з писанками та крашанками, отримували насолоду від поливання;). Приємно було, коли до наших забав приєдналася група туристів з Японії, одразу стало гордо за свої традиції та звичаї.

Нашому місту дуже потрібні такі заходи, бо нажаль, в нас втрачаються традиції, а дуже багато людей навіть не знають як це писати писанки воском, чи що таке Гаївки. Радію, що маю можливість доносити людям те, що робить нашу націю міцнішою.

Запрошуємо взяти участь в конкурсі публікацій “Мій гурток”, “Мій курінь”

 

0 Comments

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This