Пластові курені: 2-й Курінь УСП “Перші Стежі”

2-й Курінь УСП (Рід Старших Пластунок) Племені “Перші Стежі”

Коротка історія
У вересні 1946 року у Фюріхшулє (студентський гуртожиток у Мюнхені) постав гурток УСП “Ті, що греблі рвуть”. Згодом до них приєдналися гуртки УСП “Веселі Відьми” (Карльсфельд), “Сороки” (Реґенсбурґ) та “Оси” (Авґсбурґ). Влітку 1947 року на острові Ґроссе Бірке (“Велика Береза”) у Баварії (Західна Німеччина) відбувався З’їзд УСП-ок з переселених таборів Ді-Пі, на якому після довгої гутірки з подругою Цьопою Паліїв було вирішено не роздрібнюватися на самостійні гуртки, а творити сильні великі курені, яких з’єднувала б спеціалізація.

У дусі того рішення 29 вересня 1947 року у Фюріхшулє відбулися перші ініціативні сходини, на яких було обрано назву “Перші Стежі” та як спеціалізацію – виховну працю в юнацтві й організування таборів. У травні 1948 року КПС затвердила Курінь і надала число 2. У 1948 році ПС роз’їхалися до нових країн еміграції, підтримуючи контакт завдяки Листку Зв’язку “Стріла”, редакторкою якого стала відома художниця Ліда Палій.

Ювілейна листівка Перших Стеж

Ювілейна листівка Перших Стеж

Влітку 1950 року під час міжкрайової Кадри Виховників у Порт Веллер (Канада) відбулася перша на Новій Землі Курінна Рада, яка зібрала членкинь Куреня зі США та Канади. Перші Стежі були активними у станицях, передусім як юнацькі виховниці, а також в організації таборів (зокрема лещатарський разом з “Бурлаками”). У 1954 році було прийнято Правильник Куреня і проведено перший у США мандрівний табір (у горах Кетскіл).

Того ж року постав 17-й Курінь УПС “Перші Стежі”. У 1965 році Курінь запровадив мандрівний табір УСП “Стежки Культури” для запізнання з пам’ятками культури й архітектури Греції, Італії та України. ПС також запровадили виховання у Пласті Пташенят (дітей віком 5-7 років).

Членкині Куреня є активними у громадському житті української діаспори (НТШ, СФУЖО, професійні товариства тощо, мистецьке життя, журналістика).

Перші Стежі

Перші Стежі

Стать: Жіноча
Основні напрямки праці: Виховництво та організація таборів, розробка і видання допоміжних матеріалів для праці з юнацтвом, опіка Станицею Дніпропетровськ, в Україні – провід МЮВТ “Золота Булава” для дівчат.
Курінні барви: Зелена, жовта, чорна
Курінна хустка: Зелена з вигаптованою позаду відзнакою Куреня.
Курінна відзнака: Жовто-чорний лук на зеленому рівнобедреному трикутникові (вістрям до низу), обведеному жовто-зеленим пасочком.

Відзнака Перших Стеж

Курінна термінологія, атрибутика та традиції: Носять як частину одностроя капелюхи.
Курінна структура: Осередок (більше 5 членів) зветься “городище” на чолі з городищевою. Курінь очолює Родова Старших Пластунок.
Аналогічний курінь в УПС: 2-й Курінь УСП (Рід Старших Пластунок) та 17-й Курінь УПС (Рід Сеніорату) “Перші Стежі” творять Плем’я “Перші Стежі” на чолі з Першою Стежею.
Поширення та чисельність у світі: Діють Українське (УПС) і Канадійське Городища та Городища у США (Вашингтон, Детройт, Нью-Йорк, Філадельфія, Чикаго)
Курінне видання: Листок Зв’язку Племені “Стріла і Лук”

Число 1, 2008

Сторінка з курінного видання ПС

Окружний табір УПН Держава Аратта 2010

Окружний табір УПН Держава Аратта 2010

Окружний табір УПН Держава Аратта 2010

Джерела:

Примітка. Продовжуємо серію публікацій про пластові курені УСП. У дописі використано матеріали з відкритих джерел. Слідкувати за поновленнями можна в категорії про УСП. Якщо буде велике бажання і натхнення у членів відповідних куренів розширити так би мовити “горизонт” інформації – ласкаво просимо дописувати, надсилати інформації, фото, відео, копії архівних документів, приватні спогади тощо на 100krokiv@gmail.com (публікації будуть обов’язково зі збереженням авторських прав;)

Більшість основних інформацій взято з брошури про старшопластунські курені, що її уклав ст.пл.скоб Іван Гоменюк, ЦМ у 2000 році.

Підтримати проект

*

0 Comments

Trackbacks/Pingbacks

  1. Парахоняк Рубель Ярослава Петронеля | 100 кроків - […] куреня «Перші Стежі». Співзасновниця курінних лещетарських […]
  2. Мішаний Пластовий Табір “Стежки Культури” Перші Стежі, 1973, Grafton, Канада | Історія Пласту - […] “Стежки Культури” організований куренем “Перші Стежі“, 1973, Grafton, […]

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This