Мої пластові трафунки. Хитрий Няв: Про буди і будки

«Ото, як був я ще молодим та завзятим, робили мурлики табори для «заманухи молодежі» до пластового руху, що звались “Гайда до Пласту“. І отже довелось мені на одному з них бути бунчужним, і трафився там мені трафунок (не один, до речі, але повім поки про той).

Перший ранок табору (місце проведення – Сокіл, учасники з-поза Збруча, приїхали минулого дня, живуть по великих наметах, та бараках сколочених з дощок на стадіоні) – сонце ледь виглянуло із-за навколишніх гір, легенький туманець стелеться від потоку Сокіл, крапельки роси переливаються діамантами на смерекових голочках – посеред стадіону, на пеньку, який не встигли викорчувати, стоїть бунчужний у повному однострої.

Гайдашник “Ми тут”, Сокіл

Навколо тиша (лиш комашки та птацтво виспівують), вселенський спокій – враз несамовитий свист та дикий окрик “Табір побудка!!!!!”, рве простір на шматки, та вивертає сплячу свідомість. Стою собі на пеньку свищу та верещу – хвилину, другу – ніхто не виходить. Мною починає тіпати, кров прилила до голови – пика червона, очі аж палають – менеее, бунчужногоооо, не слухатиии. Верещу ще сильніше, свищу на повні груди довго та протяжно – ніякої реакції, пологи наметів не тріпочуть, двері не скриплять.

Зіскакую з пенька, біжу до найближчого бараку, з розмаху відкриваю двері, ледь не зірвавши їх з петель, а там … в позиції низького старту, напіводягнені, з великими переляканими очима (типу котик з Шрека 2) сидять учасники. “Чого не виходите???”- верещу (тобто лагідно так питаю) на них. І тут відповідь, котра здатна змінити свідомість молодого бунчужного:

“Ну как же? Била ж команда – лагерь по будках!!! Вот ми і сідім.”

Отака то гісторія!»

*  *  *

Колискова для Легіону

«Отож нині трафану про КВТ 2000 року:

Це був перший раз, коли я був комендантом крайового табору, та й ще до третьої проби (як його робити, по якій програмі, чьо перевіряти – суцільні загадки, тож поклались на здоровий (хммм) глузд і пластовий Дух, та й почали робити хоч що небудь). От там то і трапились з нами такі пригоди.

Стояли ми табором на Соколі (трохи далі у лісі), а на теперішньому місці КВТ на Остодорі проходив Легіон. І от одної чудової літньої ночі, коли потомленні денними турботами люди та живність повкладались відпочивати, перед нашою брамою (шедевр пластовоголісногомінімалізму – на рівні ледь вищому людського зросту жердина впоперек привязана між двома деревами) з`явились закомуфльовані розвідники, тай давай розвідувать все навколо табору. Мабуть вирішили перевірити нерви у КВТшних стійкових (але як не старались нервів не виявили – бо які там нерви у сплячого змордованого цілоденним напрягоммізків (бо ж ніхто не каже шо робити, все тра придумати самому) квтшника).

КВТ з Легіоном, щоправда це вже 2008 рік

Відсутність руху їх насторожила – певно подумали, що там засідка, тож підвели весь табір до брами тай давай горланити якусь бойову пісню – певно то був Гімн Легіону. Але з просоння ніхто, на жаль, не зрозумів ні тексту ні чудової манери виконання. Поки я виповз з намету, в трусах на босу ногу, то побачив лиш відступаючі лави хору ЗСУ, а навколо себе подивованих поціновувачів оперного мистецва.

Перевірили табір та виряд – зник лишень тент з лятрини!?!? Зібрали конвульсіум з учасників, та й порішили сходити в гості – заспівати друзям колискової, шоб трохи заспокоїти їхню розбурхану свідомість.

Одяглись в однострої, тай помандрували нічною романтичною дорогою понад Лімницею – як то гарно йти вночі, цвіркуни стрекочуть, ліс шумить, ти спиш, ноги йдуть.

Дійшли ми до їхної брами, заспівали колискову, розвернулись та й пішли назад – як потім виявилось, в таборі майже нікого не було, бо вони ще півночі волочились десь по навколишніх горах. Отаке то різномаїте пластове таборування».

Далі буде…

Є бажання допомогти проекту? Тицьни тут 😉

*

5 коментарів

  1. Катруся

    Смішно=)))”по будках” мене порвало=)

    Відповісти

Трекбеки/Пінгбеки

  1. 100 кроків » Мої пластові трафунки. Хитри Няв. Маняча мандрівка - [...] від Хитрого Нява (попередній трафунок дуже гарно змальовував таборові ранкові будні пластунів і бунчуж... А цього разу мова піде…

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This