Наступна публікація трафунків від друга Тата. Це такий собі маленький життєвий екскурс в сімдесяті з продовженням історії в дні сьогоднішні.

Позавчора-вчора вдруге відправив авторам-дописувачам трафунків обіцяні подаруночки. При цій нагоді нагадую, що акція триває далі – пишіть і воздастся вам 😉 !

Автор: пл.сен. Богдан Олексій, ЦМ, Станиця Тернопіль

Мій пластовий трафунок ч. 2

9 жовтня ми вшановуємо 125–ліття дитячої письменниці Іванни Блажкевич. Історія, яку я Вам розповідаю, бере свій початок від 1975 року. Мій товариш, Ігор Герета (мистецтвознавець, історик – археолог…) запропонував відвідати в с. Денисів п. Іванну Блажкевич. До с. Денисова ми вирушили поїздом. Із нами ще були: художник Богдан Ткачик, Богдан Хаварівський. Письменниця нас дуже радо зустріла. Щедро пригощала нас фруктами власного саду. Др. Богдан почав «накидати» ескізи, а ми розмовляли на різні теми.

Мені запам’яталась один момент: коли вона хотіла продемонструвати якийсь твір, його не виявилось на місці. Тоді вона сказала що знову з’явився «Щезник» і почала його проганяти в дитячому стилі. Згодом цей документ знайшовся.

На світлині: Борис Демків, Володимир Вихрущ, Іванна Блажкевич, Микола Костенко, другий ряд Володимир Хома, Богдан Савка, Богдан Пастух, серпень 1976 року

1977 рік. Видатної письменниці не стало. Богдан Ткачик намалював чудовий реалістичний портрет письменниці, в якому чудово відтворив весь внутрішній світ п. Іванни.

1992 рік. У Куреня УПЮ ч.13 виникла потреба поставити виставу до дня Св. Миколая. Я згадав, що, будучи в с. Денисові, ми розмовляли про виставу «Святий Миколай». Сідаю на поїзд та їду в с. Денисів. Мене зустріла дочка письменниці (п. Дарія) і повідомила, що є лише рукопис на стенді. Я вручну переписав весь текст, бо іншого виходу не було. Згодом юнацтво куреня успішно поставило дійство «Святий Миколай» за виставою письмениці.

Іванна Блажкевич

1993 рік. Була видана збірка творів Іванни Блажкевич, встановлена державна премія для дитячих письменників і дівочий Курінь УПЮ ч. 16 остаточно визначився зі своїм патроном.

Ігор Герета

В подальшому виникла потреба поставити виставу до дня св. Юрія. Я звернувся до свого товариша Василя Дерія (вчений, письменник). Він написав мені декілька версій вистави «Св. Юрій». Дітям сподобалось і ми її поставили. А згодом др. Василь став лауреатом премії ім. Іванни Блажкевич. Ось така круговерть.

Старе фото І. Блажкевич

Лого 100-ліття

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.