Мої пластові трафунки. Друг Тато

Наступна публікація трафунків від друга Тата. Це такий собі маленький життєвий екскурс в сімдесяті з продовженням історії в дні сьогоднішні.

Позавчора-вчора вдруге відправив авторам-дописувачам трафунків обіцяні подаруночки. При цій нагоді нагадую, що акція триває далі – пишіть і воздастся вам 😉 !

Автор: пл.сен. Богдан Олексій, ЦМ, Станиця Тернопіль

Мій пластовий трафунок ч. 2

9 жовтня ми вшановуємо 125–ліття дитячої письменниці Іванни Блажкевич. Історія, яку я Вам розповідаю, бере свій початок від 1975 року. Мій товариш, Ігор Герета (мистецтвознавець, історик – археолог…) запропонував відвідати в с. Денисів п. Іванну Блажкевич. До с. Денисова ми вирушили поїздом. Із нами ще були: художник Богдан Ткачик, Богдан Хаварівський. Письменниця нас дуже радо зустріла. Щедро пригощала нас фруктами власного саду. Др. Богдан почав «накидати» ескізи, а ми розмовляли на різні теми.

Мені запам’яталась один момент: коли вона хотіла продемонструвати якийсь твір, його не виявилось на місці. Тоді вона сказала що знову з’явився «Щезник» і почала його проганяти в дитячому стилі. Згодом цей документ знайшовся.

На світлині: Борис Демків, Володимир Вихрущ, Іванна Блажкевич, Микола Костенко, другий ряд Володимир Хома, Богдан Савка, Богдан Пастух, серпень 1976 року

1977 рік. Видатної письменниці не стало. Богдан Ткачик намалював чудовий реалістичний портрет письменниці, в якому чудово відтворив весь внутрішній світ п. Іванни.

1992 рік. У Куреня УПЮ ч.13 виникла потреба поставити виставу до дня Св. Миколая. Я згадав, що, будучи в с. Денисові, ми розмовляли про виставу «Святий Миколай». Сідаю на поїзд та їду в с. Денисів. Мене зустріла дочка письменниці (п. Дарія) і повідомила, що є лише рукопис на стенді. Я вручну переписав весь текст, бо іншого виходу не було. Згодом юнацтво куреня успішно поставило дійство «Святий Миколай» за виставою письмениці.

Іванна Блажкевич

1993 рік. Була видана збірка творів Іванни Блажкевич, встановлена державна премія для дитячих письменників і дівочий Курінь УПЮ ч. 16 остаточно визначився зі своїм патроном.

Ігор Герета

В подальшому виникла потреба поставити виставу до дня св. Юрія. Я звернувся до свого товариша Василя Дерія (вчений, письменник). Він написав мені декілька версій вистави «Св. Юрій». Дітям сподобалось і ми її поставили. А згодом др. Василь став лауреатом премії ім. Іванни Блажкевич. Ось така круговерть.

Старе фото І. Блажкевич

[stextbox id=”info”]Є бажання допомогти проекту? Тицьни тут 😉[/stextbox]

5 коментарів

 1. dytyna

  Цікаво. Першу фотографію дуже вартувало б підписати повністю, для історії.
  Андрію, “справа”, “зліва” – пишеться разом і чергуються з/с.

  Відповісти
 2. Андрій Ребрик

  @dytyna
  щодо фото – то хай Тато підписує, я напр. не знаю що, хто і як.
  щодо ліва-права – буду писати праворуч ліворуч – то виходить “друга справа” ніби як “інша справа”

  Відповісти
 3. Андрій Ребрик

  @dytyna
  Особисто був знайомий із Борисом Демківим та із Володимиром Вихрущем працював в університеті. Тепер в Тернополі створили алею мистецтв. Бронзова таблиця Бориса Демківа є на цій алеї.

  Ще за довго до цієї зустрічі із І. Блажкевич я працював у Львові у Фізико-механічному інституті разом із сином письменниці Богданом Блажкевичем. Тоді він був член-коресподен Академії Наук. Відзначився у дослідженнях в космічній діяльності. Я тоді займався ядерно-магнітним зрзонансом. П. Іванна тоді мене розпитувала про свого сина. Згодом я від неї отримав листа але на жаль не можу знайти серед тон паперу.

  З повагою др. Тато.

  Відповісти

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This