Автор: ст.пл.скоб Роман Коваль, ЦМ

Так-так, моє радіопластування розпочалось спочатку з радіо, а потім з пластування 😉

Був малим і не знав, що таке Пласт. Просто ще в школі цікавився радіоелектронікою, зв’язком на коротких та ультракоротких хвилях.

Аж ось в моєму житті несподівано з`явився Пласт;). От я собі почав пластувати, а багато хто з моїх друзів у Пласті не розумів мого хобі. Питання, яке найчастіше звучало і звучить і тепер: «А в чому “прикол” спілкування по радіостанції?». Коротка і ясна моя відповідь – “прикол” в тому, щоб тебе почули. Тут важливий сам факт контакту, а не та інформація, яку ти передаєш.

Коваль Роман ur3php-p, радіозв`язок з табору КВТ 2011

Так ось,

Кожний аматор віднаходить своє зацікавлення у зв’язках. Декому подобається майструвати нові антени та випробовувати їх, інші беруть участь в контестах. Мені ж подобається проводити радіов’язки, виконуючи умови різних дипломів. Саме в цій сфері відбулось поєднання Пласту і Радіо. Досить часто для виконання різних дипломів потрібно влаштовувати радіоекспедиції – виїжджати на природу з своєю апаратурою та антенами і проводити радіозв’язки.

Вперше поєднання Пласту і Радіо вилилось в радіоекспедиції, котра відбулась під час святкування 15 річчя табору КВТ. Саме там були проведені перші радіозв’язки на Пластовому таборі на короткохвильовому діапазоні. Дозволю собі припустити, що саме там і відбулись перші радіозв’язки за всю історію Пласту 😉

За 2 години вдалось здійснити контакт з 15 радіоаматорами з 7 різних країн світу. Мета радіозв’язків – отримати диплом по програмі СТАЛКЕР. За умовами дипломної програми СТАЛКЕР потрібно провести радіоекспедицію в аномальну зону або провести радіозвзяки з радіоекспедиціями, котрі знаходяться в аномальні зоні.

Диплом

Про дипломи. По-суті, диплом – це певна винагорода за те, що аматор виконав деякі умови, які записані в положенні про диплом. Для прикладу один з найкрутіших дипломів – це DXCC. Диплом видає американська ліга радіоаматорів за встановлення радіозв’язків зі всіма країнами світу.

Іншими словами, для отримання диплому потрібно провести радіозв’язки і надіслати в Штати заявку на диплом з підтвердженням контаків у вигляді QSL-карточок. Після перевірки, дипломний менеджер надсилає тобі диплом.

Диплом Chernobyl Disaster UR3PHP

Диплом Chernobyl Disaster UR3PHP

Прикро визнавати, але в Україні до радіоаматорів зазвичай не дуже хороше ставлення. На Заході їх шанують, поважають і всіляко допомагають. Там це хобі відносять до елітного, адже витрачається на нього подекуди від 10 до 50 тис. доларів для купівлі і налаштування радіоапаратури, антен тощо.

Деякі відомі радіоаматори:

  • Quaboos Bin Said Al-Said (exA4XAA, султан Омана)
  • Hassan II (Мulaj Hassan Аlaui, король Марокко) [1929-1999]
  • Juan Carlos I. de Borbon y Borbon (король Іспанії)
  • Saud ibn Saud (король Саудівської Аравії) [S.K.]
  • Emilie Lahoud (президент Лівану)

Хімік на зв`язку, хр. Горгани, 2009

Нагадаю вам, що через два тижні, 15-16 жовтня відбудеться світове скаутське Радіоджемборі, де ви матимете змогу поспілкуватись з іншими скаутами з усього світу, і то – завдяки радіо зв’язку!

UA TOP Bloggers

Запрошуємо взяти участь в конкурсі публікацій “Мій гурток”, “Мій курінь”

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.