Моє радіопластування розпочалось з радіо

Автор: ст.пл.скоб Роман Коваль, ЦМ

Так-так, моє радіопластування розпочалось спочатку з радіо, а потім з пластування 😉

Був малим і не знав, що таке Пласт. Просто ще в школі цікавився радіоелектронікою, зв’язком на коротких та ультракоротких хвилях.

Аж ось в моєму житті несподівано з`явився Пласт;). От я собі почав пластувати, а багато хто з моїх друзів у Пласті не розумів мого хобі. Питання, яке найчастіше звучало і звучить і тепер: «А в чому “прикол” спілкування по радіостанції?». Коротка і ясна моя відповідь – “прикол” в тому, щоб тебе почули. Тут важливий сам факт контакту, а не та інформація, яку ти передаєш.

Роваль Роман ur3php-p, радіозв`язок з табору КВТ 2011

Роваль Роман ur3php-p, радіозв`язок з табору КВТ 2011

Так ось,

Кожний аматор віднаходить своє зацікавлення у зв’язках. Декому подобається майструвати нові антени та випробовувати їх, інші беруть участь в контестах. Мені ж подобається проводити радіов’язки, виконуючи умови різних дипломів. Саме в цій сфері відбулось поєднання Пласту і Радіо. Досить часто для виконання різних дипломів потрібно влаштовувати радіоекспедиції – виїжджати на природу з своєю апаратурою та антенами і проводити радіозв’язки.

Вперше поєднання Пласту і Радіо вилилось в радіоекспедиції, котра відбулась під час святкування 15 річчя табору КВТ. Саме там були проведені перші радіозв’язки на Пластовому таборі на короткохвильовому діапазоні. Дозволю собі припустити, що саме там і відбулись перші радіозв’язки за всю історію Пласту 😉

За 2 години вдалось здійснити контакт з 15 радіоаматорами з 7 різних країн світу. Мета радіозв’язків – отримати диплом по програмі СТАЛКЕР. За умовами дипломної програми СТАЛКЕР потрібно провести радіоекспедицію в аномальну зону або провести радіозвзяки з радіоекспедиціями, котрі знаходяться в аномальні зоні.

Диплом

Про дипломи. По-суті, диплом – це певна винагорода за те, що аматор виконав деякі умови, які записані в положенні про диплом. Для прикладу один з найкрутіших дипломів – це DXCC. Диплом видає американська ліга радіоаматорів за встановлення радіозв’язків зі всіма країнами світу.

Іншими словами, для отримання диплому потрібно провести радіозв’язки і надіслати в Штати заявку на диплом з підтвердженням контаків у вигляді QSL-карточок. Після перевірки, дипломний менеджер надсилає тобі диплом.

Диплом Chernobyl Disaster UR3PHP

[stextbox id=”info”]Є бажання допомогти проекту? Тицьни тут 😉[/stextbox]

Диплом Chernobyl Disaster UR3PHP

Прикро визнавати, але в Україні до радіоаматорів зазвичай не дуже хороше ставлення. На Заході їх шанують, поважають і всіляко допомагають. Там це хобі відносять до елітного, адже витрачається на нього подекуди від 10 до 50 тис. доларів для купівлі і налаштування радіоапаратури, антен тощо.

Деякі відомі радіоаматори:

  • Quaboos Bin Said Al-Said (exA4XAA, султан Омана)
  • Hassan II (Мulaj Hassan Аlaui, король Марокко) [1929-1999]
  • Juan Carlos I. de Borbon y Borbon (король Іспанії)
  • Saud ibn Saud (король Саудівської Аравії) [S.K.]
  • Emilie Lahoud (президент Лівану)

Хімік на зв`язку, хр. Горгани, 2009

Нагадаю вам, що через два тижні, 15-16 жовтня відбудеться світове скаутське Радіоджемборі, де ви матимете змогу поспілкуватись з іншими скаутами з усього світу, і то – завдяки радіо зв’язку!

*

0 коментарів

Трекбеки/Пінгбеки

  1. 100 кроків » Про радіоджемборі JOTA-JOTI 2011 та перспективи радіопластування - [...] Не так давно наш історичний блог публікував допис Романа Коваля про радіопластування. Сьогодні презентауємо інтерв`ю з Романом про його…
  2. Анонс: радіоекспедиція до пластового-табору музею “Сокіл” до 100-ліття Пласту | 100 кроків - [...] 100-ліття Пласту ст.пл.скоб Роман Коваль, ЦМ, проводить радіоекспедицію до пластового табору-музею [...]

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This