Медіапластування

Сашко Положинський та ст.пл. Тарас Зень, ЧоК, м. Івано-Франківськ

Автор: ст.пл. Андрій Ребрик, ЦМ

Довго собі думав, як же правильніше назвати те, про що хочу написати в публікації. Щойно пластовий блог “100 кроків” опублікував допис Зоряни про пластові співаники, як останній підняв серйозну хвилю обговорення і конструктивних ідей. Для мене – це дуже добре, бо своєю працею можу долучитися до створення чогось нового, гарного і корисного.

З іншого боку – якби-то справді взятися за дослідження, збирання і запису подібного матеріалу. Бо ж за останні 20 років Пласт і пластуни серйозно освоїли та освоюють медіаринок (пісні, відео, ЗМІ тощо) України. І то – кожен пластун у свій спосіб.

Так ось, про назву. Вирішив зупинитися на новотворі – “медіапластування” (але не треба плутати з військовим чи спортивним пластуванням;). Це б мало охопити і пластові пісні, і пісні, що співають пластуни, і відеороботи до яких мали стосунок пластуни безпосередньо як автори чи як актори і все таке подібне. Звісно, публікую те, що знайшов оце погугливши з 8 ранку;) Тож буду вдячний читачам за додайки!

Приємного перегляду!

Сашко Положинський та ст.пл. Тарас Зень, ЧоК, м. Івано-Франківськ

Сашко Положинський та ст.пл. Тарас Зень, ЧоК, м. Івано-Франківськ

Спробую кількома реченнями з відповідним аудіо-відео супроводом окреслити деякі концептуальні точки медіалпастування 😉

Чи не найвідомішою пластовою піснею є “При ватрі” у виконанні Квітки Цісик.

Квітка Цісик – відома виконавиця українських народних і популярних пісень. В її обробці ця пісня звучить дуже романтично.

Прослухати пісню “При ватрі”:

[audio:http://100krokiv.info/wp-content/uploads/2011/10/Kvitka_Cisyk_Pry_vatri.mp3|titles=Квітка Цісик – При ватрі]

Співпраця пластунів із Сашком Положинським та гуртом “Тартак” досить давня і дуже плідна. Почалася вона мабуть з участі львівських та кам`янецько-подільських пластунів у кліпі на пісню “Наше літо”.

Відзначимо також і участь тернопільських пластунів у зйомках кліпу на пісню “Не кажучи нікому”.

І в продовження теми – пісня у виконанні Положинського “Мій лицарський хрест” (пісня, пов`язана з табором “Легіон“):

[audio:http://100krokiv.info/wp-content/uploads/2011/10/Miy_Lycarskiy_Hrest_Tartak.mp3|titles=Мій лицарський хрест – Тартак]

Проте мабуть чи не першою справді популярною піснею у виконанні українського рок-гурту “Плач Єремії” є марш “Лісових Чортів” – “Гей-гу! Гей-га!“:

[audio:http://100krokiv.info/wp-content/uploads/2011/07/Taras_Chubaj_-_Gej_gu_gej_ga.mp3|titles=Плач Єремії. Гей-гу! Гей-га!]

У часі ЮМПЗ 2002 року до 90-ліття Пластової Організації з`явилася ще одна популярна пісня у виконанні рівненського гурта “От Вінта“. Ця пісня відома під назвою “Гей, скобе, мій друже!

[audio:http://100krokiv.info/wp-content/uploads/2011/10/Ot_vinta_skobe.mp3|titles=Гей, скобе, мій друже! – От Вінта]

А ще “От Вінта” виконує пісню-гімн пластового фестивалю “Зоряний вітер” (дяк Хіміку за доповнення):

[audio:http://100krokiv.info/wp-content/uploads/2011/10/Ot-Vinta_Zorjanyj-viter.mp3|titles=Зоряний вітер – От Вінта]

Юрій Журавель роздає автографи на зустрічі з пластунами, Івано-Франківськ

* * *

А тепер перейдемо до живого виконання. Про ужгородський гурт “ТорренТ” ми писали раніше. Прошу до перегляду уривок з відео міжстаничного лещетарського табору для УСП “ФЕСТ” 2006, с. Верхній Студений, Закарпатська обл.

* * *

Ще один пластовий проект – всеукраїнські змагання з пішохідного туризму “Стежками героїв“. Акція знана і популярна. Свого часу пластун і журналіст Сашко Аргат змонтував промо-ролик. Дивіться!

А це Олександр розказує про інший проект на четверговому (20 жовтня 2011 р.) ранковому ефірі телеканалу “ТВі”:

* * *

«Золотий вересень. Хроніка Галиччини 1939-1941» — український документальний кінофільм 2010 року, поставлений режисером Тарасом Химичем і продюсером Тарасом Чолієм. Фільм випущений студією «Invert pictures» на замовлення «Західноукраїнського Центру історичних досліджень». Це – документальний ігровий фільм, що розповідає про події на Західній Україні перед початком Другої світової війни, прихід радянської влади, зміни кордонів і зникнення цілих держав з карти світу.

Фільм відрізняється від звичних зразків української документалістики завдяки формату «Discovery», що передбачає використання сучасних ракурсів та технічних засобів під час знімання, робить фільм близьким до художнього. Велику частину сюжетів грають професійні актори.

В тому числі епізодичні ролі зіграли й львівські та тернопільські пластуни. Зокрема, Андрій Котлярчук та Віктор Гурняк.

* * *

З останнього, найсвіжішого – “ранковий і кавовий” промо-ролик, в якому головну роль зіграла пластунка з куреня “Лісові Мавки“:

* * *

Розумію і знаю, що це далеко не все, чим можуть пластуни похвалитися 😉 Але й це не остання подібна публікація на історичному блозі “100 кроків”. Пам`ятайте про це!

* * *

Джерела:

UA TOP Bloggers


12 Responses to Медіапластування

 1. Зоряна Удич, Орл сказав:

  Андрію, РЕСПЕКТ)))Стілько всього і нараз, та ще й в одному місці! Сподіваюся, що це лише початок!

 2. @Зоряна Удич, Орл
  чесно, я теж на це сподіваюся, що це тільки початок!

 3. dytyna сказав:

  Андрію, в “Золотому вересні” знімався, зокрема, Андрій Котлярчук (він там ховає ґрипси на Личакові і ще різні дії робить).

 4. @dytyna
  дякую за уточнення, допишу. я знаю точно шо він і в цьому фільмі про Карпатську Україну, що зара вони готують знімався. Принаймі режисери казали мені шо там 70% пластуни і про Пласт)

 5. dytyna сказав:

  @Андрій Ребрик
  Так-так. І епізоди знімалися за спогадами наших львівських сеньйорів.

 6. Богдан сказав:

  Молодець що зібрав все до купи. А в свою чергу це КУПА щастя та задоволення!Надіюсь що десятки Пластових гуртів долучаться.Наша остання Ватра, літом показала що ми багато втрачаємо що мало записуємо при ватрі.В більшості не сподіваєшся що при Ватрі можуть збиратися такі непересічні таланти. А потім жаль що опущено чудовий момент це все зберегти для нащадків. Встай Андрій о 6-тій може більше буде цього всього!
  др. Тато
  СКОБ!

 7. @Богдан
  ага, дурже Тату, можна й взагалі не спать 😉
  але я прихильник – здорового сну! тоді, як виспаний, то й продуктивність кращіша! 100% перевірено

 8. Солька сказав:

  Перший куплет Лицарського хреста було написано під час київського станичного табору “Справа честі” (основною тематикою табору було лицарство). Сашко провів кілька перших днів табору з пластунами, потім поїхав по якихось справах, а коли повернувся, на одній із ватер презентував (акапельно 🙂 ) замальовочку, яка пізніше стала такою популярною і всім відомою піснею “Мій лицарський хрест”

 9. @Солька
  о, гарно дякую за історію;)

 10. Ростик Пужаковський сказав:

  Дякую за зроблену роботу. Було і цікаво і смачно.
  Дай, Боже, тобі охоти і натхнення робити такі речі й надалі.
  Якщо дозволиш, невеличке уточнення.Написано, що “… мабуть чи не першою справді популярною піснею у виконанні українського рок-гурту “Плач Єремії“ є ГІМН “Лісових Чортів” – “Гей-гу! Гей-га!“”
  “Гей-гу! Гей-га!“ – насправді є Маршем ЛЧ. Гімном є пісня “Прапоре наш”, яку співають під час посвяти прапорів пластових куренів.
  Во! 😉
  Ше раз дякую за матерял. :))

 11. @Ростик Пужаковський
  перш за все, дякую за уточнення, виправив!
  а друг за все – дякую за компліман=) щодо роботи!
  будем працювать!

 12. […] минулого разу в нас була відео-пісенна підбірка, то в цій публікації зупинимо своє пильне пластове око […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *