Медіапластування

Довго собі думав, як же правильніше назвати те, про що хочу написати в публікації. Щойно пластовий блог “100 кроків” опублікував допис Зоряни про пластові співаники, як останній підняв серйозну хвилю обговорення і конструктивних ідей. Для мене – це дуже добре, бо своєю працею можу долучитися до створення чогось нового, гарного і корисного.

З іншого боку – якби-то справді взятися за дослідження, збирання і запису подібного матеріалу. Бо ж за останні 20 років Пласт і пластуни серйозно освоїли та освоюють медіаринок (пісні, відео, ЗМІ тощо) України. І то – кожен пластун у свій спосіб.

Так ось, про назву. Вирішив зупинитися на новотворі – “медіапластування” (але не треба плутати з військовим чи спортивним пластуванням;). Це б мало охопити і пластові пісні, і пісні, що співають пластуни, і відеороботи до яких мали стосунок пластуни безпосередньо як автори чи як актори і все таке подібне. Звісно, публікую те, що знайшов оце погугливши з 8 ранку;) Тож буду вдячний читачам за додайки!

Приємного перегляду!

Сашко Положинський та ст.пл. Тарас Зень, ЧоК, м. Івано-Франківськ

Сашко Положинський та ст.пл. Тарас Зень, ЧоК, м. Івано-Франківськ

Спробую кількома реченнями з відповідним аудіо-відео супроводом окреслити деякі концептуальні точки медіалпастування 😉

Чи не найвідомішою пластовою піснею є “При ватрі” у виконанні Квітки Цісик.

Квітка Цісик – відома виконавиця українських народних і популярних пісень. В її обробці ця пісня звучить дуже романтично.

Прослухати пісню “При ватрі”:

Співпраця пластунів із Сашком Положинським та гуртом “Тартак” досить давня і дуже плідна. Почалася вона мабуть з участі львівських та кам’янецько-подільських пластунів у кліпі на пісню “Наше літо”.

Відзначимо також і участь тернопільських пластунів у зйомках кліпу на пісню “Не кажучи нікому”.

І в продовження теми – пісня у виконанні Положинського “Мій лицарський хрест” (пісня, пов’язана з табором “Легіон“):

Проте мабуть чи не першою справді популярною піснею у виконанні українського рок-гурту “Плач Єремії” є марш “Лісових Чортів” – “Гей-гу! Гей-га!“:

У часі ЮМПЗ 2002 року до 90-ліття Пластової Організації з`явилася ще одна популярна пісня у виконанні рівненського гурта “От Вінта“. Ця пісня відома під назвою “Гей, скобе, мій друже!

А ще “От Вінта” виконує пісню-гімн пластового фестивалю “Зоряний вітер” (дяк Хіміку за доповнення):

Юрій Журавель роздає автографи на зустрічі з пластунами, Івано-Франківськ

* * *

А тепер перейдемо до живого виконання. Про ужгородський гурт “ТорренТ” ми писали раніше. Прошу до перегляду уривок з відео міжстаничного лещетарського табору для УСП “ФЕСТ” 2006, с. Верхній Студений, Закарпатська обл.

* * *

 

А це Олександр розказує про інший проект на четверговому (20 жовтня 2011 р.) ранковому ефірі телеканалу “ТВі”:

* * *

«Золотий вересень. Хроніка Галиччини 1939-1941» — український документальний кінофільм 2010 року, поставлений режисером Тарасом Химичем і продюсером Тарасом Чолієм. Фільм випущений студією «Invert pictures» на замовлення «Західноукраїнського Центру історичних досліджень». Це – документальний ігровий фільм, що розповідає про події на Західній Україні перед початком Другої світової війни, прихід радянської влади, зміни кордонів і зникнення цілих держав з карти світу.

Фільм відрізняється від звичних зразків української документалістики завдяки формату «Discovery», що передбачає використання сучасних ракурсів та технічних засобів під час знімання, робить фільм близьким до художнього. Велику частину сюжетів грають професійні актори.

* * *

З останнього, найсвіжішого – “ранковий і кавовий” промо-ролик, в якому головну роль зіграла пластунка з куреня “Лісові Мавки“:

* * *

Розумію і знаю, що це далеко не все, чим можуть пластуни похвалитися 😉 Але й це не остання подібна публікація на історичному блозі “100 кроків”. Пам`ятайте про це!

* * *

Джерела:

Матеріал: ст.пл. Андрій Ребрик, ЦМ

[stextbox id=”info”]Є бажання допомогти проекту? Тицьни тут 😉[/stextbox]

11 коментарів

 1. Зоряна Удич, Орл

  Андрію, РЕСПЕКТ)))Стілько всього і нараз, та ще й в одному місці! Сподіваюся, що це лише початок!

  Reply
 2. dytyna

  Андрію, в “Золотому вересні” знімався, зокрема, Андрій Котлярчук (він там ховає ґрипси на Личакові і ще різні дії робить).

  Reply
 3. Андрій Ребрик

  @dytyna
  дякую за уточнення, допишу. я знаю точно шо він і в цьому фільмі про Карпатську Україну, що зара вони готують знімався. Принаймі режисери казали мені шо там 70% пластуни і про Пласт)

  Reply
 4. dytyna

  @Андрій Ребрик
  Так-так. І епізоди знімалися за спогадами наших львівських сеньйорів.

  Reply
 5. Богдан

  Молодець що зібрав все до купи. А в свою чергу це КУПА щастя та задоволення!Надіюсь що десятки Пластових гуртів долучаться.Наша остання Ватра, літом показала що ми багато втрачаємо що мало записуємо при ватрі.В більшості не сподіваєшся що при Ватрі можуть збиратися такі непересічні таланти. А потім жаль що опущено чудовий момент це все зберегти для нащадків. Встай Андрій о 6-тій може більше буде цього всього!
  др. Тато
  СКОБ!

  Reply
 6. Андрій Ребрик

  @Богдан
  ага, дурже Тату, можна й взагалі не спать 😉
  але я прихильник – здорового сну! тоді, як виспаний, то й продуктивність кращіша! 100% перевірено

  Reply
 7. Солька

  Перший куплет Лицарського хреста було написано під час київського станичного табору “Справа честі” (основною тематикою табору було лицарство). Сашко провів кілька перших днів табору з пластунами, потім поїхав по якихось справах, а коли повернувся, на одній із ватер презентував (акапельно 🙂 ) замальовочку, яка пізніше стала такою популярною і всім відомою піснею “Мій лицарський хрест”

  Reply
 8. Ростик Пужаковський

  Дякую за зроблену роботу. Було і цікаво і смачно.
  Дай, Боже, тобі охоти і натхнення робити такі речі й надалі.
  Якщо дозволиш, невеличке уточнення.Написано, що “… мабуть чи не першою справді популярною піснею у виконанні українського рок-гурту “Плач Єремії“ є ГІМН “Лісових Чортів” – “Гей-гу! Гей-га!“”
  “Гей-гу! Гей-га!“ – насправді є Маршем ЛЧ. Гімном є пісня “Прапоре наш”, яку співають під час посвяти прапорів пластових куренів.
  Во! 😉
  Ше раз дякую за матерял. :))

  Reply

Trackbacks/Pingbacks

 1. 100 кроків » Медіапластування. Пластові буклети, плакати, листівки - [...] минулого разу в нас була відео-пісенна підбірка, то в цій публікації зупинимо своє пильне пластове око [...]

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This