Чорна перлина, або історія появи одного пластового гуртка

Як ти потрапив у Пласт?“, – питання, на яке дуже часто, поринаючи у древні спогади й порослу мохом історію, відповідають пластуни десь сидячи на ватрі, співаючи пісень. Або на якійсь іншій здибанці чи при нагоді, зазвичай за багато років після того, про що згадують і намагаються відповісти;) Багатьом відоме це почуття миттєвого “в думках” повернення до того, з чого все починалося. Зринають імена, події, краєвиди з перших мандрівок, безліч ідей, легенд і переказів про наше минуле – походеньки, поїзденьки і тощо і тощо і тощо.

Так ось, пропоную до читання одну з таких історій – історію появи пластового гуртка “Чорна перлина”.

Матеріал: ст.пл.вірл. Юля Катинська

Передісторія
Троє відмінниць у 7 класі вирішили створити гурт RAESLAND. Не питайте, що за дивна назва. Цього досі ніхто не розуміє. До складу увійшли скрипачка, дві піаністки, викладач музики. Вони творили красиву мелодію, досить розумні, щирі тексти. Сьогодні часто переспівуються у їхньому тісному колі. Бракувало як справжній банді тільки одного – гітари. Одна дівчинка у школі володіла тим інструментом і вони вирішили до неї звернутися.

Історія розпочалася…

Ярина дружила з Мартою. На той час про скаутів чули тільки з фільмів. А коли на черговій репетиції мова пішла про море, гори і далекі краї, то захотілося втілити ці мрії у життя. Одного разу у приміщенні «Карітасу» «святу трійцю» зібрала гітаристка. З нею прийшла її сестра, подруга, і худенька дівчина Марта. Остання привіталася, почала розказувати щось про хлопців і дівчат, які весело, корисно проводять час, їздять усюди, мають багато друзів тощо. Єдине суттєве, що всім запам’яталося з тої зустрічі, що підлітки все це роблять у Пласті – національній скаутські організації.

Перша гурткова пластова акція

Перша гурткова пластова акція

Дівчат, які люблять бути активними, крутішими за інших ця інформація заінтригувала. Купилися;) Захотілося ще… Але… Не так швидко! Марта з’явилася і зникла. А вони образилися, розчарувалися. Але з початком літа всі знову побачилися, поїхали на церковну серепту, розговорилися, написали заяву,і вирішили вступити у Пласт.

Перші сходини

Перші сходини

Потім були перші повноцінні сходини, виступ для пластунів зі станиці Самбір. Гості приїхали в одностроях, що ще більше викликало інтерес. На міні-концерті познайомилися з Юрієм Леськівом. І від тоді «прилипли» до самбірських пластунів, бо в Старому Самборі на той час ще не було пластунів. Вешталися за ними на різні акції, збірки тощо.

Гурток "Чорна перлина"

Гурток “Чорна перлина”

До першого Свята Весни вирішили виховниці зробити сюрприз. Пошили однострої. Звісно, зараз аж соромно згадувати на що вони були схожі. Але тоді – це здавалася подвигом. Перші кроки робилися дуже допитливо і сміливо. За рік гурток «Чорна перлина» вже не уявляв себе без Пласту.

Вже пізніше членкині гуртка стануть на чолі станичного проводу

Гра стала невід’ємним елементом життя!

Курінна рада 32-го куреня УПЮ ім. О. Кульчицької. Її учасницями стали юначки гуртків «Чорна Перлина», «Лілейки» та «Кульбабки»

Курінна рада 32-го куреня УПЮ ім. О. Кульчицької. Її учасницями стали юначки гуртків «Чорна Перлина», «Лілейки» та «Кульбабки»

Курінна рада

Учасниці Школи Булавних 2011

Учасниці Школи Булавних 2011

Учасниці Школи Булавних 2011

*

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This