Ростик Гнатик: настільна гра “За волю!” розвиває мислення та уяву

7 вересня 2011 року блог “100 кроків” опублікував інтерв`ю про першу українську настільну стратегічну військову гру “За волю!” з людиною, яка одна з перших вивела її на український ринок – Тарасом Зенем, пластуном з Івано-Франківська.

А тепер пропонуємо читачам інтерв`ю ще з однією цікавою особою, яка має безпосередній стосунок до просування настільної гри “За волю!” в українських умовах, пластуном зі Львова – Ростиком Гнатиком.

Презентація гри на фестивалі "Бандерштадт"

Презентація гри “За волю” на фестивалі “Бандерштат”. Зліва на право: Ростик Гнатик, Марина Коробова, Тарас Зень

* * *

Твоє перше знайомство з грою “За волю!”?
Моє знайомство з настільною грою “За волю!” відбулося випадково. До мене звернувся Тарас Зень з проханням забрати з друкарні перший примірник гри для України. Я одразу ж погодився, так як я є великим прихильником настільних ігор. Гра мене зацікавила тематикою. Тому попросив у Тараса потримати трохи гру у себе та ознайомитися із нею.

Прибувши до друкарні я познайомився з директором. Дуже переживав, щоб мені ту гру віддали, адже її могли забрати тільки або Тарас Зень, або Петро Задорожний. Проте я все ж забрав гру без проблем. На моє приємне здивування, принесли аж два примірника гри, які я можу забрати. Так і з’явилась у мене гра, а другий примірник – поїхав до Франківська.

Правила гри: видаються досить складними. Чи важко навчити 2-3 гравців? Як сприймають гру діти (якщо ти вже бавився з ними)?

Уже на другий день після отримання гри, я зібрав друзів, щоб зіграти. Скажу чесно: правила нам далися важко, так як писалися «великою діяспорською мовою» 😉 Сиділи над правилами три з половиною години, але нічого з того не вийшло. Аж коли прийшов друг, фанат Колекційних Карткових Ігор, і впізнав механіку гри (правила) – Magic The Gathering. Тоді гра пішла! Ми бавились годин шість поспіль. Гра дуже нам сподобалась. І вже тоді виникла думка про її поширення на території України. Не лише через просвітницький характер, а й тому, що ми не маємо подібних українських ігор для наших дітей.

Під час гри “За волю!”

Під час презентації гри на фестивалі «Бандерштат», ми вже отримали досвід навчання дітей та дорослих. Як не дивно, діти сприймають правила гри швидше та охоче грають. Дорослим правила доводиться пояснювати трохи довше. Можливо через те, що діти не порівнюють гру з іншими. Загалом, щоб вникнути у правила достатньо 10-15 хв. Але досвід показує, що коли гравці починають розуміти правила гри, то входять у смак і грають дуже довго!

Розкажи коротко про участь в Українському фестивалі настільних ігор 2011. Як відгукувалися про гру учасники фестивалю, професійні гравці в настільні ігри, критики?
Український фестиваль настільних ігор пройшов дуже добре: гра викликала надзвичайно великий інтерес у організаторів. У першу чергу їх зацікавили ілюстрації та ідея гри. Учасники також звертали увагу на те, що це гра про УПА. А це створювало певний ажіотаж. Критикам не сподобалось те, що механіка гри повністю скопійована з Magic The Gathering, до того ж у спрощеному варіанті. Але ідея та виконання та тематика їм була цікавою. На мою ж думку, саме спрощений варіант правил є прийнятним для публіки, не знайомої із Magic The Gathering. І практика показала, що на захоплення від гри це не впливає.

Презентація на фестивалі Бандерштат

Не можу не відзначити організаторів фестивалю. Хлопці роблять велику справу для поширення настільних ігор серед молоді України. Мені було дуже приємно почути, що у їхньому клубі настільних ігор люди бавляться безкоштовно. До речі, і на фестивалі вхід був безкоштовним. Самі організатори є також авторами двох ігор для дітей віком до 12 років. Саме ця ніша на ринку настільних ігор України є мало заповненою.

Як довго ти займаєшся настільними іграми? Які є пропозиції на українському ринку?
Насправді настільними іграми займаюся відносно недавно: близько чотирьох років. Почалося все із однієї гри, тепер маю маленьку колекцію із 15 ігор різного характеру. Щодо українського ринку, мушу сказати, що якісних ігор насправді дуже мало. Великі видавництва використовують ідеї закордонних авторів (не завжди законно), так як українських розробників дуже мало.

Ростик Гнатик презентує гру

На українському фестивалі настільних ігор було представлено дев’ять із 12 заявлених ігор вітчизняних розробників. Деякі із них справді порадували механікою, якістю ілюстрацій та задумом. На жаль, вони все ще не знайшли свого видавця, який би якісно міг їх друкувати великими тиражами. Автори змушені друкуватися закордоном, де це дешевше та якісніше, але випускають ігри під закордонними марками. Таким чином, гра стає не цілком українською.

Як ти думаєш, яка перспектива у гри “За волю!” в Україні? Серед шкільної чи студентської молоді? Чи стане вона такою ж популярною як напр. УНО чи Монополія?
На мою думку, такого успіху, як «Монополія» досягнути не зможе, оскільки ця гра є родоначальником економічних настільних ігор. На її рекламу викидали шалені кошти. Щодо «УНО», то ця гра є лише розважального характеру, а настільна гра «За Волю» є військовою стратегією. Такий тип ігор розвиває стратегічне мислення, уяву (завдяки ілюстраціям). Сама гра показує правдиву ситуацію у військах: Вермахт мав літаки, танки, кращу зброю, а УПА не була забезпечена військовою технікою. Але завдяки мобільності своїх маленьких гуртків, вона здійснювала багато успішних операцій. Як у житті, так і у грі: сили приблизно врівноважені, але не знати чого чекати від супротивника.

Ігрові картки

Насправді успіх цієї гри залежить від автора. Якщо він не зупиниться на досягнутому, а буде надалі випускати нові додаткові картки (подій, відділів), зможе додати більше фактів із історії, введе додаткові колоди інших армій для залучення більшої кількості гравців у гру, то гра отримає великий успіх. А ми з Тарасом будемо її підтримувати в Україні.

Під час презентації на фестивалі Бандерштат

Карта бойових дій

Презентація гри у Івано-Франківську

Під час презентації у Івано-Франківську

На фестивалі Бандерштат

*

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This