Матеріал: ст.пл. Андрій Ребрик, ЦМ
ст.пл. Роман Білик, ЦМ

Думаю, що багатьом буде цікаво дізнатися про історію та діяльність пластових музичних гуртів. Їх від часу віднови Пласту в Україні з`явилося чимало. З чималою пропозицією музичних стилів та виконання. Чому пластові? Передовсім тому, що ініціаторами та творцями, генеральними продюсерами і вокалістами і всім іншим, що для цього додається були саме пластуни.

Розпочну знайомство з дуже близького мені – ужгородського – музичного проекту “ТорренТ”.

Усе почалось у 2001 році, коли двом пластунам, учням Ужгородської гімназії – Романові Білику і Яну Солянику стрільнуло в голову створити групу. Після пошуку інструментів на горищах та у підвалах, ми досить швидко укомплектувати склад гурту, –

так писав Роман (сьогодні – старший пластун, член куреня УСП “Целібат Мурлики“), один з засновників, – в офіційній біографії гурту. Проте, як на мене, все почалося дещо раніше 😉

Почалося тут:

Виступ ужгородської команди куреня ч. 45 ім. Ф, Корятовича на Орликіаді 2000, з пропеллером та гітараю - пл.уч. Роман Білик

Саме так – хлопці були членами куреня ч. 45 ім. Ф. Корятовича, виховник ст.пл. Михайло Дворак, ЦМ.

А як розвивалася історія далі?

Шукати виконавців довго не прийшлося, бо всі ми тоді були активними членами Пласту-НСОУ.

Отож, до гурту приєднався – басист Микола Міщенко (гурток “Барси”, підг. куреня ім. Олесандра Блистіва) і барабанщик Максим Саєнко.

За кілька років юним талантам довелось пограти і в підвалах, і в актовому залі загальноосвітньої школи чарівного міста Ужгорода і навіть на сходах. Постійні пошуки приміщення і перерви на сесії не дозволяли повністю зігратись в одну команду музикантів. У цей період відбуваються нерегулярні концерти на різних студентських вечорах та акціях, участь у обласному відбірковому турі Червоної Рути та інших фестах..

У 2003 через несумісність поглядів групу залишає Максим і весною його вже замінив Юрій Рудов, який у свою чергу, привніс до групи троха свіжої крові.

Микола, Яник, Роман

Микола освоює баси

Яник з новим ударником - Юрієм

ТорренТ починає набувати свого фірмового звучання – альтернативно-фолкової суміші.

Одна з перших пісень – “Подоляночка”, обробка відомої народної пісні.

[audio:https://100krokiv.info/wp-content/uploads/2011/09/podolyanochka.mp3|titles=ТорренТ – Подоляночка]

Ще однією цікавою піснею є “Живі”, написана до 65-ліття подій Карпатської України (хоча Рома у вступі згадує події під Крутами. Зрештою – думаю пісня може бути в пам`ять усім).

[audio:https://100krokiv.info/wp-content/uploads/2011/09/zhyvi.mp3|titles=ТорренТ – Живі]

Досить цікава обробка вийшла пісні “Де ти є” (автор – Кирил Мартинов, гурт “Реалія”, Ужгород)

[audio:https://100krokiv.info/wp-content/uploads/2011/09/detyje.mp3|titles=ТорренТ – Де ти є]

* – перші два записи – з одного з перших концертів, що відбувся в приміщенні актового залу ужгородської ЗОШ №8. Пам`ятається там ще була довга історія з піснею “Зайчик” 😉

Обкладинка першого альбому під назвою "Подоляночка"

У 2005 році відбувається запис перших демо. Після запису ми виступили у відомій львівській “Ляльці”, а також на Open Air Fest. Повноцінний концерт хлопці відіграли й на вечірці на Орликіаді в Полтаві.

Разом з Станицею Ужгород Пласту-НСОУ започаткували фестиваль «Огурок» (відбулося 2 фестивалі), на якому восени того ж року виступили з такими вже відомими гуртами, як “От Вінта” (Рівне), “Bambule Bee” (Чоп), “Tornado” (Мукачево). На другому “Огурку” виступали разом з гуртами “Карна” та “Пан Пупець” (Івано-Франківськ)

2006 року ми (“Торрент” та Станиця Ужгород) стали одними з організаторів “культмасових” заходів, присвячених Дню молоді в Ужгороді, де виступили разом “Tango Tempo” та “9-ий калібр”.

Виступ на дні молоді в м. Ужгород

Під час концерту в ужгородському амфітеатрі

Влітку 2007 року стається визначна подія – група знаходить постійне місце для репетицій. Приміщення переобладнується під звукозаписуючу студію. Починаєм писати демо і власними силами їх “зводити”.

Під часу запису на студії

Активну участь гурт брав і в організації крайового проекту – лещетарського табору для УСП “ФЕСТ” 2006 та 2007 років.

Відео з ФЕСТу 2007 року, с. Верхній Студений, Міжгірський р-н, Закарпатська обл.

Відтак, з об`єктивних та суб`єктиних причин гурт “ТорренТ” наприкінці 2000-их відходить в історію пластового музичного руху, залишивши по собі багато цікавих пісень, реалізованих проектів, спалених публікою  на концертах калорій і задоволення від проробленої роботи. Подальша доля хлопців – Микола одружився і зара виховує двох доньок (зі старшою вже активно пластує в таборах для пташат), Яник теж одружився, потім мав ще невеликий бізнес, пов`язаний з оборотом піцци в природі, Юрій і далі вцілому барабанить у філармонійному оркестрі. Роман буде мати ще один музичний проект, з яким досяг визначних успіхів, але про нього – пізніше 😉 (сподіваюся;)

Джерела:

UA TOP Bloggers

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.