31 серпня 2011 року виповнилося 87 років з дня смерті Остапа Вахнянина – людини, що була однією з перших будівничих Пласту на Закарпатті.

Пластовий сеніор Богдан Олексій зі Станиці Тернопіль надіслав на адресу блогу “100 кроків” матеріал, написаний пл.сен. Романом Риф`яком. В рамках вшанування відомих пластунів, пропонуємо читачам наступний матеріал.

пл.сен. Роман Риф`як

Остап ВАХНЯНИН (25 березня 1890 – 31 серпня 1924)

Організатор Пласту в Ужгородській гімназії. Український січовий стрілець; брав участі, в боях за Львів. Професор гімназій у Львові та Ужгороді.

Народився у Стрию. Від 1920 р. жив в Ужгороді, де брав активну участь у створенні Закарпатського Пласту.

Був архітектором. Співак Руського театру товариства “Просвіта” в Ужгороді. Підготував брошуру – “Пласт -історія і пластового виховання” та підручник “Пластовим шляхом за красою життя”.

Ідеологічне кредо Пласту на Закарпатті задекларовано в журналі «Пластун», який під редакцією Вахнянина виходив в Ужгороді:

«Наша організація – Улад Українських пластунів Підкарпаття поставила собі за завдання згуртувати під свій синьо-жовтий прапор усю нашу молодь і виховати на чесних, характерних та відважних синів нашої дорогої Батьківщини, для кращого завтра нашого бідного народу. Про Неї мі завжди будемо думати, для Неї ціле життя будемо працювати і відважно боронити її права. Ось ідеологія нашого Пласту!»

Кожний український пластун мусить добре пам’ятати, що він є сином великого Українського Народу, мусить уважно стежити за всіма проявами українського національного життя на всіх землях, заселених українцями.

Остап Вахнянин

Остап Вахнянин

Добро народу мусить бути кожному українському пластунові не тільки на його серці, але теж найвищим його законом.

Остап Вахнянин загинув трагічно на Закарпатті, похований у родинному гробівці уЛьвові.

Іменем Остапа Вахнянина було названо пластовий ремісничий курінь ч. 50 у Львові. Зв’язковим куреня був скавтмастер Василь Кархут, член куреня “Лісові Чорти”, член УВО, організатор Реміс­ничого Пласту. Також іменем О. Вахнянина названо заснований 20.Х.1926 р. курінь старших пластунів у Празі.

Могила Остапа Вахнянина

Печатка 2 куреня ім. О. Вахнянина

Більше про пластові печатки можна прочитати за тегом символіка

Переглянути історію закарпатського Пласту в обличчях

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.