Історія пластових таборів: Помаранчевий шлях, 2005, НС (частина 1)

У липні 2005 року я був учасником програми обміну виховниками між Пластом в Україні та США. Доля випала таборувати на першій, найстарішій оселі – Новий Сокіл. Там познайомився з багатьма пластунами, що стали для мене добрими друзями. Якщо буде час і натхнення, то пізніше якось більше напишу про саму цю програму обмінів (або хто допоможе мені, хто був у проводі Українського Пласту на той час). А зара хотів би познайомити загал з таборуванням на НС.

Нижче подаю свою статтю, що вийшла в газеті “Свобода”, а також 241 фото, що вже давно вкрилися порохом в папках на моєму комп`ютері 😉

* * *

Ст. пл. Андрій Ребрик, ЦМ
Булавний на таборі УПЮ

Пластове літо на “Новому Соколі”

…плекатиму смлу і тіла і духа…
Пластовий Обіт

Ще 3-4 роки тому, кожного разу, як я їхав до пластового табору, запитував себе: що мене там приваблює? Чому я туди їду? Що я там забув? Але і сьогодні я запитую себе (коли вже дорослий): що приваблює українську молодь по всьому світі: і в Україні, і в Европі, в США, і в далекій Австралії їхати щороку на табори? Що там є такого цікавого, що при кожній згадці завмирає серце і радість охоплює душу? Що пам’ятається все життя?

Можна було б відповісти: цікаві забави і розваги. Спорт, пригоди, нові знайомства. Можна з цим погодитись, але це б не була повна правда, але найменша її частина. Правда є в тому, що, окрім пригод і спорту, ми, пластуни, бавимося тут у „Велику гру”, що гартує дух і тіло, гру, котру звемо життям.

Це не тільки забава заради забави – це дуже сильна виховна метода, що гартує свідомого громадянина, доброго організатора та інтелектуала.

Пластові табори під час Служби Божої на оселі Новий Сокіл, Норт Колінз, Н.Й.

Новаки під час Служби Божої на оселі Новий Сокіл, Норт Колінз, Н.Й., липень 2005

На загал, Пласт в Україні проводить біля 90 різних таборів на рік, залучаючи до них близько 5,000 дітей, віком від 7 до 18 років. Це – виховно-вишкільні табори, лещетарські, морські, летунські, мистецькі, спортивні, кінні і т. д. На відміну від України, Пласт у США провадить свої табори на пластових оселях: “Вовча тропа”, “Новий сокіл” та “Писаний камінь”.

Цього року на пластовій оселі “Новий сокіл” відбуваються три пластові табори: два новацькі – дівочий і хлоп’ячий окремо (для дітей 7-11 років) і один мішаний юнацький. Управа “Нового соколу”, а це – голова Окружної таборової комісії пл. сен. Мако Стасюк; ст. пл. Тарас Тютюнник, Бурл. – заступник, референт таборів – Євген Лой , ЧМ і адміністрація – ст. пл. Дарка Ганксвич, ПС та ст. пл. Данило Бутенко, ЧМ – зробили усе для того, щоб пластуни з Клівленду, Чикаґо, Дітройту, Філадельфії, Рочестеру, Сиракюз, Ню-Йорку, Ню-
Джерзі та Гюстону (Техас) провели якнайкращі дні пластування на цій оселі – хоч найменшій, але – найстаршій.

На сьогодні це будуть 54 табори на 55-му році життя оселі. Кухню на оселі провадить пл. сен. Зірка Коломиєць, ПС, а басейн – ст. пл. Іванна Ганушевська, ст. пл. Катруся Меціяк та ст. пл. Олесь Коновка.

Комендантом табору УПН-ів „Орден Осьмомисла” є братчик Марко Боднарук з куреня „Червона калина”. На табір приїхало 17 новаків. Через історію українського лицарства – від Київської Русі до Богдана Хмельницького – діти пізнають історію України, знайомляться з визначними провідниками – князями, лицарами, воїнами і знають чому вони є прикладом для нас. Їхні гуртки мають назви: “Золоті булави”, “Бистрі стріли” та “Гострі топори”. На протилежному боці оселі табором новачок “Будем рідне шанувати” провадить комендантка сестричка Тамара Ганкевнч, ПС і має там 24 новачки.

Мішаний табір УПЮ носить назву “Помаранчевий шлях”. Коменданткою табору УПЮ є ст. пл. Даня Снігур. Тема табору пов’язана з подіями на Україні 2004 року – так званою Помаранчевою революцією. Табір плекає гурткову співпрацю, єдність думок та дій заради досягнення спільної мети, прагнення кожного досягнути своєї перемоги, але ціною миру і компромісу.

Сподіваємося, що цьогорічні табори сгануть для учасників ще однією, вищою ланкою у їхньому пластовому житті, і через плекання краси тіла і духа вони виростуть на користь нашого народу.

Публікація в газеті “Свобода”, ч. 30 від 25 липня 2005 р., с. 11

*

0 коментарів

Трекбеки/Пінгбеки

  1. Мої пластові трафунки: про снікерси і не тільки | 100 кроків - [...] ця історія під час літнього юнацького табору на оселі “Новий Сокіл” 2005 [...]

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This