Автор: пл.сен. Богдан Олексій, ЦМ

Діяльність др. Ореста багатогранна. Це – участь у проводах Пласту, пластова діяльність як члена куреня «Чорноморці», апологет та теоретик новацької методи, вишкільник та впровадник нових виховних ідей для новацтва на практиці.

Зупинюся на діяльності в УПН. Мені поталанило пройти декілька вишколів під патронатом др. Ореста. А саме: РОВ-100 (Славськ, лютий 1991 р), РОВ-107 (Брюховичі, листопад 1992 р.), РОВ-115 (Вигодівка, вересень 1994 року). Др. Орест до своїх вишколів завжди ґрунтовно готувався. Крім вишколу, ми завжди отримували значну кількість методичних матеріалів. На вишколи я завжди їхав із великим зацікавленням. Після тоталітарного режиму для нас це було ніби «вдихали свіже повітря», як у духовному усвідомленні так і в історичному. Др. Орест був автором двох історичних ігрових комплексів: «Джура» та «Звідун».

Сокіл, 1997. Зліва: пл.сен Степан Павлишин, ЦМ, пл.сен. Віталій Окуневський, ЦМ, пл.сен. Орест Гаврилюк, ЧМ

Сокіл, 1994. Зліва: пл.сен Степан Павлишин, ЦМ, пл.сен. Віталій Окуневський, ЦМ, пл.сен. Орест Гаврилюк, ЧМ

Не дивлячись на свою військову травму (ушкоджений слух) він чудово співав. Тембр його голосу я добре запам’ятав. Тривалий час я із др. Орестом переписувався. Його листи завжди були цікаві за змістом. Ми намагались наслідувати його організаторські здібності, вимогливість та об’єктивність. Я завжди вважав, що він молодший, ніж виглядає. Його військова та струнка постава завжди молодила.

Др. Орест провадив значну видавничу діяльність, зокрема, методичний журнал «Вогонь Орлинної Ради». Слід зазначити що часописи виходили регулярніше у порівнянні з іншими пластовими виданнями.

Начальний Пластун пл.сен. Любомир Романків, СМ та пл.сен. Орест Гаврилюк, ЧМ

Начальний Пластун пл.сен. Любомир Романків, СМ та пл.сен. Орест Гаврилюк, ЧМ

Хочу побажати др. Оресту здоров`я та ще довго залишатися таким працьовитим, як він був до тепер. Та велика праця, яку він поклав на відродження Пласту в Україні – неоціненна. Велике Тобі спасибі др. Оресте за твою безкорисливість та випробування, які довелось віддати в такому зрілому віці. Певний, що це не кожному під силу. Тому бажаємо тобі насолоджуватись плодами твоєї праці, і ще не один раз бути корисним Україні.

Др. Тато, 19 липня 2011 р.


Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.