Український Пласт в Бразилії: в поклоні Україні

Як вже відомо зі сторінок нашої преси, в Бразилії після довгої перерви і застою, відродився Український Пласт. Як кожний початок, гурток початківців ще невеликий, але головне, що відновився і можемо бути певні, що вневдовзі він стане на рівні з другими чисельними пластовими гуртками, як це є по всіх країнах нашої діяспори, де тільки існує українська громада, включно вже сьогодні у незалежній Україні.

З нагоди другої річниці проголошення незалежності України, Український Пласт у Бразилії постановив відзначити цю нам таку дорогу річницю відродження вільної України.

На чолі зі ст.пл. Корнелієм Шмуликом, дисциплінованим походом, молоді пластуни вмашерували на Площу «Україна» в Куритибі, столиці області Парана, аж під пам’ятник Тараса Шевченка, де зложили гарний букет квітів. Тоді пластуни, разом з громадянами присутніми, відспівали національний гимн «Ще не вмерла Україна».

Відтак забрав – слово в українській і португальській мовах, ст.пл. Корнелій Шмулик, який короткими словами відзначив цю важну дату в історії України, другу річницю проголошення незалежності України. Опісля пл.прих.Володимир Зазецький виголосив дуже гарно вірш «Пластова Ватра».

Зараз ст.пл. Корнелій Шмулик попросив до слова кореспондента газет «Свобода», «Голос України» і «Літературна Україна» д-ра Михайла Рубінця. Д-р М.Рубінець в своїх високопатріотичних і зворушливих словах, в українській мові, на останку сказав: «Після довгого поневолення Україна встала з колін. Колесо історії не повернеться назад! Україна стала вільною, і вільною вже буде назавжди».

Пластуни в Бразилії

Також ст.пл. Корнелій Шмулик попросив до слова Осипа Вельгача,який в португальській мові, дуже гарно відзначив річницю проголошення незалежності України. Варто зазначити, що Осип Вельгач говорить пливно по українськи і англійськи, визначний математик, член Міжнаціональної Асоціяції Науковців і автор книжки «Цикл контролі високоякости інформатики».Опісля всі пластуни відспівали гимн пластунів зі Закарпаття: «Гей Пластуни, гей Юнаки».

На закінчення всі присутні відспівали ще раз національний гимн «Ще не вмерла Україна».Фільмували всю церемонію від телебачення, «Канал 4» і «Канал 6», що було передано по телебаченню на слідуючий день.Слава молодим пластунам, які вже роджені в Бразилії як і їх батьки і навіть діди, але вірні своїй українській крові.

Підтримати проект

Матеріал: Пластовий Шлях, ч. 3 (99), 1993

Автор: Д-р Михайло Рубінець

*

0 коментарів

Трекбеки/Пінгбеки

  1. 100 кроків » Українці в Бразилії: короткий нарис - [...] раніше блог “100 кроків” публікував допис про історію українства в Бразилії, а також про тамтешній пластовий рух на початку…

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This